Neler Yeni

Öneri İkinci el oyun hesabınızı hiçbir şekilde aracı sitelerde SATMAYIN

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Selamlar dostlar. Ben Hudzell.

Aslında bundan önce açmayı düşündüğüm başka incelemeler vardı.
Bana göre bu daha acil ve önüne geçilmesi gerekilen bir durum olduğundan bu konuya öncelik vermekteyim.

Bahsettiğim marka -bana da dava açar diye :D- isim vermekten çekiniyorum. Ama sizlerin az çok anlayacağınızı düşünüyorum.

Başlık sizleri şaşırtmış olabilir. Konuyu fazla uzatmadan dayanaklarımla beraber sizlere özetlemek istiyorum.

- Öncelikle bu site nedir neyin nesidir onu anlatalım.

Bu site özetle, oyun hesaplarınızı satabileceğiniz veya oyun hesapları alabileceğiniz eylemlere dayalı bir al-sat platformudur.

- Bu sitenin sizlere sunduğu güvenlik hizmetleri nelerdir ?

Sözde sizlere yetkililer tarafından incelenen ve hızlı dönüş sağlanan bir teslimat yöntemi sunmaktalar.
Satın alma işlemi öncesi-sonrası destek oluyorlar.

- Peki niye güvenmemelisiniz ?

Eğer bir satıcıysanız Allah yardımcınız olsun buraya giriş var çıkış yok desem yeridir.
İzledikleri politika ya da her neyse tamamen müşteri taraflı ve para koparmaya yönelik türden bir politikadır.

Şöyle örnek vereyim.

Siz Valorant hesabı satıyorsunuz. Ürün alıcıya ulaşıyor. 1 ay içinde bir bakmışsınız malum markadan size bir mesaj.
"XXX tarihinde, XXX adlı müşterimize satmış olduğunuz Valorant hesabına müşterimizin erişimi kesilmiştir......"

Devamında size bunu bir şekilde telafi etmeniz gerektiğini aksi takdir X bir meblağ para çıkartacağınız bir dava ile yüz yüze geleceğinizi bildirirler.

Donanım Arşivi forum, Technopat gibi diğer forumlarda çok sık karşılaşıyorum. Ki şikayet var'da sayısız şikayetleri bulunmakta.

Arkadaşlar özetle. İkinci el hesabınızı satarken hiçbir şekilde aracı bir site kullanmayın. Başka koşullarda aracı olmadan gerçekleştirin.
Sahibinden, letgo gibi sitelere başvurabilirsiniz. Ama amacı sadece oyun hesabı alıp-satmak olan sitelere güvenmemenizi önermekteyim.
Bu tür konuları gördükçe üzülüyorum, canınız sıkılmasın lütfen bu konuya her kim denk gelirse. İkinci el hesabını aracı site yoluyla sakın satma.

Buradan moderasyon ekibine de demek isterim konu marka adı olmasa da,
incelemeye girdiğini düşündüğümden inceleme kategorisi adı altında açıyorum.​

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,545
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Oyun hesaplarının zaten satışı oyun yayımcıları tarafından yasaklanmış, en üst yerden desteğiniz yok yani. Olumsuz bir durumda size destek olacak kimse yok, kanunlar bile arkanızda olmaz

Robin Buckley

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,506
İsim
Çağrı
Instagram
balcikcagri
Steam
1152560674
Discord
Çağrı#6760
:( hocam ne kadar gitti peki

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
:( hocam ne kadar gitti peki
Benden kopan yok çok şükür satma deneyimine girişmedim. Özellikle bu forumda aşırı fazla sayıda dava tehditleriyle karşılaşan üyelerimiz var. Onların adına, bir ses olmak adına bu konuyu açtım. Tabii kimlerin önüne düşer bilmiyorum. Yine de içim rahat etsin diye yazayım dedim.

Gabenin yaveri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
emre
bu tür siteler genellikle göz korkutmak amacıyla dava açarız diyorlar ama açacakları dava ücreti oyun hesabı ücretinin onlarca katı fiyatta olabiliyor.

resatim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
reşat başaran
Merhabalar Oyun hesabı satılır satılır fakat ! En güzeli karşılıklı buluşarak güvenli bir yerde emailleri şifreleri alıcı tarafından değiştirilerek alıcı kendini güvenceye aldı ise satıcıya elden ücretini verebilir..Fakat iban dı havale idi parayı yolla emailimi şifremi göndereyim ile olmaz ;)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar Oyun hesabı satılır satılır fakat ! En güzeli karşılıklı buluşarak güvenli bir yerde emailleri şifreleri alıcı tarafından değiştirilerek alıcı kendini güvenceye aldı ise satıcıya elden ücretini verebilir..Fakat iban dı havale idi parayı yolla emailimi şifremi göndereyim ile olmaz ;)
Satıcı bir arkadaşınız değilse yine yüz yüze buluşmanın anlamı yok. Hesaplar sonradan orjinal sahiplerine alınabiliyor. Çünkü kendi kredi kartı bilgileriyle o hesaplardan alışveriş yapılmış oluyor.
Güven meselesi daha çok.

Megan

80+ Silver

Bana göre bu daha acil ve önüne geçilmesi gerekilen bir durum olduğundan bu konuya öncelik vermekteyim.

Bahsettiğim marka -bana da dava açar diye :D- isim vermekten çekiniyorum. Ama sizlerin az çok anlayacağınızı düşünüyorum.

Başlık sizleri şaşırtmış olabilir. Konuyu fazla uzatmadan dayanaklarımla beraber sizlere özetlemek istiyorum.

Bu site özetle, oyun hesaplarınızı satabileceğiniz veya oyun hesapları alabileceğiniz eylemlere dayalı bir al-sat platformudur.

Sözde sizlere yetkililer tarafından incelenen ve hızlı dönüş sağlanan bir teslimat yöntemi sunmaktalar.

Eğer bir satıcıysanız Allah yardımcınız olsun buraya giriş var çıkış yok desem yeridir.
İzledikleri politika ya da her neyse tamamen müşteri taraflı ve para koparmaya yönelik türden bir politikadır.

Şöyle örnek vereyim.

Siz Valorant hesabı satıyorsunuz. Ürün alıcıya ulaşıyor. 1 ay içinde bir bakmışsınız malum markadan size bir mesaj.
"XXX tarihinde, XXX adlı müşterimize satmış olduğunuz Valorant hesabına müşterimizin erişimi kesilmiştir......"

Devamında size bunu bir şekilde telafi etmeniz gerektiğini aksi takdir X bir meblağ para çıkartacağınız bir dava ile yüz yüze geleceğinizi bildirirler.

Donanım Arşivi forum, Technopat gibi diğer forumlarda çok sık karşılaşıyorum. Ki şikayet var'da sayısız şikayetleri bulunmakta.

Arkadaşlar özetle. İkinci el hesabınızı satarken hiçbir şekilde aracı bir site kullanmayın. Başka koşullarda aracı olmadan gerçekleştirin.
Sahibinden, letgo gibi sitelere başvurabilirsiniz. Ama amacı sadece oyun hesabı alıp-satmak olan sitelere güvenmemenizi önermekteyim.
Bu tür konuları gördükçe üzülüyorum, canınız sıkılmasın lütfen bu konuya her kim denk gelirse. İkinci el hesabını aracı site yoluyla sakın satma.

Sahibindende sanal ürün satılmıyor. Ben gamesatışta 3 kez epicgames hesabı sattım sorun yaşamadım. Siz hangi siteden bahsediyorsunuz

resatim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
reşat başaran
Wow da zamanında defalarca karakter sattım.Fakar her hangi bir site üzerinden değil .Detaylı karakter bilgilerini oyun adını yazarak ilan gibi verip alıcı telefon ile bizzat ulaştıgında alışverişi bir internet kafenin bilgisayarında yan yana gelerek alıcı arkadaş bizzat emailini ve şifresini kendi yaptıktan ve emin olduktan sonra sonra gerçekleştirdik.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet Koçaş

Şöyle örnek vereyim.

Hocam Allah razı olsun valorant oynamayı bıraktım baya bir skinli hesabım var satmayı düşünüyordum sağol. Teşekkür ederim 😊

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet Koçaş
Forumdaki rank sistemi nasıl oluyor sen platinum sun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,805
Üyeler