Neler Yeni

İkinci el satış fiyatı ve yeni parça önerisi lazım

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Rootz

80+
Merhaba arkadaşlar, başlık biraz karışık farkındayım ama hemen açıklıyorum.

Elimde;
AMD FX X8 8320 İşlemci
Asus M5A97 LE R2.0 Anakart
MSI R9 380 4G Ekran Kartı
Kingston Hyperx Furx 3x8 24 GB RAM

Corsair Builder VS650 PSU
Samsung 850 EVO 250 GB SSD
WD Blue 1 TB HDD
Zalman Z3 Plus Kasa

Bu parçalar mevcut. Oyunlarda sürekli FPS drop yemekten ve yeni çıkacak AAA oyunlardan mahrum kalacağımdan dolayı kırmızı ile işaretlediğim donanımları satıp yerine bir sistem dizmeyi planlıyorum fiyat monitör dahil maximum 7 Bin TL civarında olacak.

Soru 1: Satılacak olarak işaretlediğim parçalar ne kadar eder ? İkinci el fiyatlarının ortalamasını aldım kendimden de biraz indirim yaptım 2000-2200 civarı bir meblağ ediyor. Sizce ne kadar olmalı ?
Soru 2: satmayacağım ve tekrar kullanacağım için kasam, güç kaynağım ve SSD önereceğiniz veya alacağım sisteme yeterli olur mu ? Halihazırda var olduğu için ekstra masraf etmek istemiyorum. Sadece aynı PSU'yu almaya kalksam 600 lira civarında bir ücret ödemem gerekecek, ben bu 600 lirayı ve diğer parçalardan kalacak parayı işlemci ve ekran kartını bir üst model almak için kullanayım diyorum.
3. Soru ve en önemlisi: Bahsettiğim gibi monitör dahil 6 maximum 7 bin TL sistem önerisi istiyorum. Lütfen elimde kalacak parçaları hesaba katarak öneri yaparsanız sevinirim.

Ek olarak ekran kartı tercihimi bu seferlik Nvidia'dan yana kullanmak istiyorum. Aldığım her bilgisayarda ATI/AMD tercih ettim ancak yazılım kısmında bence yetersiz kalıyor gibi. Yine de önerilere açığım.

Kafam çok karışık dostlar. Umarım derdimi tam olarak anlatabilmişimdir. Buyrun gelin yorumlarda tartışalım.

Son düzenleme:

Rootz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kimsenin konu ile ilgili bilgisi yok sanırım :)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,946
Üyeler
156,868
Son üye
AnonimKişilik
Top Bottom