Neler Yeni

ilk defa pc toplayacağım danışmak istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Güler
Bütçe
50000
merhabalar yakin zamanda en gec 2 aya ise gireceğim ve sizden yardım istiyorum hemen şimdi toplayalım değilde ne yapmalıyım neleri eklenmelidir cpu gpu uyumu psu tercihi anakart tercihleri ssd okuma yazma hızları ssd için bildiğim kadarıyla oyunlarda pek bir fark yok okuma yazma ile ilgili varsa yine belirtirseniz sevinirim genel olarak tamamen beyaz bir sistem istiyorum ama olmasada olur suan elimde monsterdan 1650 laptop var genel laptop kullanıcısı olduğum için parçalar hakkında bilgim yok ekran karti olarak rtx 4070 istiyorum ti olur superi olur orası size kalmış son çıkan süperler hakkında bilgim yok ama daha ucuz olduğu söyleniyor hepinizin yorumlarını neler önerebileceğiniz özenle okuyup notlarımı alacağım şimdiden teşekkür ederim

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
Kankam şimdi öncelikle işlemci ile başlamalıyız. AMD mi İNTEL mi ona karar vermen gerekiyor. İntel seçtik diyelim intelin Anakart modellerine bakacaksın ve DDR4 mü DDR5 Mİ olmasını istiyorsun ona karar vereceksin ileri dönük yatırım olarak DDR5 Seçelim. Anakarta özen göstermeni tavsiye ederim f/p olsun diye dandik bir anakart alma tüm sistemini o anakarta monte ediyorsun en nihayetinde. Anakartsal problemlerden çok çekmiş biri olarak Anakartını Asus marka al. Sonrasına Anakartının desteklediği maks ram hızına göre Ram seçimi yapıyoruz 16x2 32 gb ram olsun ileriye yatırım oda. sonrasında Ekran kartını seçiyorsun güncel 4060 ve üstü bir ekran kartı alırsın bütçene bağlı. Sonra M2 ssd olaraktan en az 1tb 6000/4000 yazma okuma üstü bir m2 ssd alıyoruz tavsiyem samsung 990 pro bu işte 1 numara. Sonrasında sistemine kaç watt bir power psu yeter onu hesaplıyorsun Powerıda asus msi dışında alma en az 750w bronz sertifaka olsun. sonra kasanı seç bitti

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Güler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kankam şimdi öncelikle işlemci ile başlamalıyız. AMD mi İNTEL mi ona karar vermen gerekiyor. İntel seçtik diyelim intelin Anakart modellerine bakacaksın ve DDR4 mü DDR5 Mİ olmasını istiyorsun ona karar vereceksin ileri dönük yatırım olarak DDR5 Seçelim. Anakarta özen göstermeni tavsiye ederim f/p olsun diye dandik bir anakart alma tüm sistemini o anakarta monte ediyorsun en nihayetinde. Anakartsal problemlerden çok çekmiş biri olarak Anakartını Asus marka al. Sonrasına Anakartının desteklediği maks ram hızına göre Ram seçimi yapıyoruz 16x2 32 gb ram olsun ileriye yatırım oda. sonrasında Ekran kartını seçiyorsun güncel 4060 ve üstü bir ekran kartı alırsın bütçene bağlı. Sonra M2 ssd olaraktan en az 1tb 6000/4000 yazma okuma üstü bir m2 ssd alıyoruz tavsiyem samsung 990 pro bu işte 1 numara. Sonrasında sistemine kaç watt bir power psu yeter onu hesaplıyorsun Powerıda asus msi dışında alma en az 750w bronz sertifaka olsun. sonra kasanı seç bitti
bana bu bilgilerle gel adamsın sen ekran kartını 4070den dusunuyorum dedigim gibi bildiğim kadarıyla amd intelden daha iyi onada açıklık getirelim ama intel veya amd olması yeterli atiyorum aynı gucteki intelide alirim amdde bir fanboylugum yok ekran kartında biraz var ışın izleme teknolojisi her iki markada olsada kendi nazarımda nvidia bu iste daha ileride butcem dedigim gibi 50k hadi zorlayalim 55k olur daha bunun monitöru var klavyesi var en az monitör olarak o kadar para bayıldık bari ondan kişiyim 1080p 120 hz 75 hz bir monitör alayım sonradan 2k 4070 4k acabilecekse 4k monitör alıp 1080p olanı ikinci ekran olarak kullanırım sifirdan full sistem

Top Bottom