Neler Yeni

Öneri İlk defa souls like oyanamaya çalışan birinin gözünden elden ring.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Sarah
Arkadaşlar hayırlı geceler, doğum günümde arkadaşım bana elden ring aldı. Yaklaşık 24-25 yıllık oyuncuyum fakat hiç "soul's like" oyun oynamıştım. Arkadaşım oyunun hikayesini bana kabaca anlattı fazla anlamasam da bir fikir oldu. Eski jenerasyonu taklit ederek oyunda bulunan "npc" dediklerini not defterine yazıyorum ve yapacaklarımı, oyun bu şekilde acayip eğlenceli oluyor, belki 1 ay veya daha uzun sürede bitiririm fakat amacım bilinmeze yolculuk. Sizde başlamak istiyorsanız bu şekilde deneye bilirsiniz. Bu arada oyunda 2. Patronu yendim ve hiç internete bakmadan devam ediyorum.

jımalya

80+ Bronze
npc lerin dediklerini deftere mi yaziyorsun ? ben hepsini dinlemeden kesiyorum daha zevkli oluyor

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S
Bende hep hevesleniyorum oyun kütüphanemde ama 100-200 saat gömecek vaktim yok

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Emre Kaplan
Bende hep hevesleniyorum oyun kütüphanemde ama 100-200 saat gömecek vaktim yok
birde pp yapmışsın... çok şey kaçırıyorsun
Arkadaşlar hayırlı geceler, doğum günümde arkadaşım bana elden ring aldı. Yaklaşık 24-25 yıllık oyuncuyum fakat hiç "soul's like" oyun oynamıştım. Arkadaşım oyunun hikayesini bana kabaca anlattı fazla anlamasam da bir fikir oldu. Eski jenerasyonu taklit ederek oyunda bulunan "npc" dediklerini not defterine yazıyorum ve yapacaklarımı, oyun bu şekilde acayip eğlenceli oluyor, belki 1 ay veya daha uzun sürede bitiririm fakat amacım bilinmeze yolculuk. Sizde başlamak istiyorsanız bu şekilde deneye bilirsiniz. Bu arada oyunda 2. Patronu yendim ve hiç internete bakmadan devam ediyorum.
npclerin dediğini istediğin kadar not al souls oyunlarını miyazaki tasarlıyor ve miyazaki'nin en sevdiği şey hikayede boşluklar bırakmak %40 ını sana sunar der ki gerisi senin hayal gücüne bağlı hikayeyi zihninde tamamla o yüzden ben hiç uğraşmadım internetten insanların derlediği kabul edilmiş lore'lara bakıyorum oynanış olarak ise ilk souls oyunu olarak benim gözümde elden ring hem en iyisi hem en kötüsü iyi yanı souls oyunları arasında en kolayı ve en kullanıcı yeni oyuncu dostu olanı en kötüsü olma sebebi ise souls oyunu bilmeyen biri ne yapacağını çok şaşırır iyi oyundur crackli oynamıştım sonra saygımdan 1k ya gittim deluxe versiyonu aldım pvp atarım hala güzeldir herkes oynamalı

jımalya

80+ Bronze
Zevkli mi oluyor ? oyunu düzgün oynamıyorsun ki senin gibi oyuncular dopamin hastalığına sahip :D eminim youtube videolarını da atlayarak izliyorsundur doğru mu ?
insanlarla nasil iletisim kurulur ogren sonra tekrar sosyal bir etkilesime gir abicim

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Oyunu 1026 saat oynamışım hala oynuyorum :D İlk soul oyunumdu bayıldım onsuz hayat düşünemiyorum desem yeridir :) 30 40 kez bitirdim 15 27 48 98 139 167 her levelde ayrı ayrı kayıtlı karakterlerim var duruma göre birini seçip oynuyorum. Bazen invader olarak bazen insanlara yardımcı olarak. 15 levelde oyunun son bosuna filan gitmeyi kastım gittim. Doktora tezi yazabilirim bu oyun için :D sorusu olan olursa cevaplarım.

Bu arada oyunu ilk yüklediğimde hiçbir şey anlamadım. 2,3 ay o yüzden oyuna dokunmadım tekrar. Sonra youtube videolarından biraz amacı vs öğrendim. Oyun ondan sonra anlamlı olmaya başladı. Daha önce hiç Soul oynayan biri gerçekten çok zorlanabilir başlarda aynı benim gibi. Ne yapacağını ne olacağını bilmiyorsun amaç ne vs. Tonla detay var oyunda. Ben zamanla öğrendikçe aşık oldum o ayrı :D ama düz girer oynarım detaylarla uğraşmayı sevmem diyen kişiler için değil pek bu oyun. (hakkını vermek istiyorsa)

Ek not: Evet hiç sıkılmıyorum :D Aynı şeyleri yapıyorsun gibi gelmiyor her seferinde aynı heyecanı veriyor oyun bana.

1704235586663.png

Son düzenleme:

kadirgr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Kadir
Oyunu 1026 saat oynamışım hala oynuyorum :D İlk soul oyunumdu bayıldım onsuz hayat düşünemiyorum desem yeridir :) 30 40 kez bitirdim 15 27 48 60 90 139 169 her levelde ayrı ayrı kayıtlı karakterlerim var duruma göre birini seçip oynuyorum. Bazen invader olarak bazen insanlara yardımcı olarak. Doktora tezi yazabilirim bu oyun için :D sorusu olan olursa cevaplarım.

Alıntıyı görüntüle
Ben de daha önce souls tarzı oyun oynamadım. Şu an indirimde ve alıp almamakta çok kararsızım. Epic indirimleri falan derken 1500 lira harcadım.

Elden Ring beni açık dünyası ile yorar mı bundan endişeliyim. Sürekli bişeler bulmaya çalışmak beni yoruyor. Bir videoda her duvarın önünde arkasında bir şey var mı diye bir şey yapıyormuşsunuz. Nasıl sence açık dünyası? Yoruyor mu?

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Ben de daha önce souls tarzı oyun oynamadım. Şu an indirimde ve alıp almamakta çok kararsızım. Epic indirimleri falan derken 1500 lira harcadım.

Elden Ring beni açık dünyası ile yorar mı bundan endişeliyim. Sürekli bişeler bulmaya çalışmak beni yoruyor. Bir videoda her duvarın önünde arkasında bir şey var mı diye bir şey yapıyormuşsunuz. Nasıl sence açık dünyası? Yoruyor mu?
Ben ilk oynayışımda her eşyayı almaya çalışmadım. Bazı key itemler var alman gereken. Çok detay vermiyorum. Onlar zaten senin yoluna bir şekilde çıkıyor. Etraftan malzeme toplayıp bir şeyler üretme durumları var. Bunları da kullanmak zorunda değilsin. Oyunun başında 2,3 silah alıp bunları geliştirerek gidebilirsin (öldürdüğün düşmanlardan da düşüyor duruma göre bazı silahlar şans eseri) ama key itemleri bazı noktalarda toplaman lazım. Kardeşim bu oyunu çok detay var diye bırakmıştı :) Ben ise detay ne kadar çoksa o kadar seviyorum.

Özetle düz oynayarak da oyunu bitirebilirsin ama o hissi detaylara hakim olursan alırsın. Açık dünya ve harita büyük evet ama çoğu şey sana bağı. 40 dakikada da oyunu bitirebiliyorsun. 300 saatte de. Ben şu an tüm haritalara npc lere görevlere, silahlara her şeye hakimim, her şeyi bilmeme rağmen oynarken sıkılmıyorum.

Ben de Baldur's gate, Dark souls serisi vs bir sürü yeni oyun aldım ama bunu bırakasım gelmiyor :D Epic'ten birkaç oyun ben de alacağım son olarak ama Elden dışında diğerlerine ne zaman geçerim bilmiyorum :)

The Semih

80+ Gold
insanlarla nasil iletisim kurulur ogren sonra tekrar sosyal bir etkilesime gir abicim
İletişimde bir yanlışlık görmüyorum neden bozuldun? 24 yaşındayım benden küçüksen düzelt o mesajı büyüksen eyvallah. Sorduğum sorulara da detaylı bir cevap bekliyorum konuyu dağıtmadan açıkla bana mantıklı gelirse toparlarım mevzuyu.

Son düzenleme:

kadirgr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Kadir
Ben ilk oynayışımda her eşyayı almaya çalışmadım. Bazı key , itemler var alman gereken. Çok detay vermiyorum. Onlar zaten senin yoluna bir şekilde çıkıyor. Etraftan malzeme toplayıp bir şeyler üretme durumları var. Bunları da kullanmak zorunda değilsin. Oyunun başında 2,3 silah alıp bunları geliştirerek gidebilirsin (öldürdüğün düşmanlardan da düşüyor duruma göre bazı silahlar şans eseri) ama key itemleri bazı noktalarda toplaman lazım. Kardeşim bu oyunu çok detay var diye bırakmıştı :) Ben ise detay ne kadar çoksa o kadar seviyorum.

Özetle düz oynayarak da oyunu bitirebilirsin ama o hissi detaylara hakim olursan alırsın. Açık dünya ve harita büyük evet ama çoğu şey sana bağı. 40 dakikada da oyunu bitirebiliyorsun. 300 saatte de. Ben şu an tüm haritalara npc lere görevlere, silahlara her şeye hakimim, her şeyi bilmeme rağmen oynarken sıkılmıyorum.

Ben de Baldur's gate, Dark souls serisi vs bir sürü yeni oyun aldım ama bunu bırakasım gelmiyor :D Epic'ten birkaç oyun ben de alacağım son olarak ama Elden dışında diğerlerine ne zaman geçerim bilmiyorum :)
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Henüz hazır değilim o kadar detaylara ama indirimi kaçırmak istemiyorum, alacağım.

Epic indirimlerinden The Elder Scrolls V: Skyrim aldım. Sen oynadın mı? Oynadıysan nasıl bir oyun? Boss savaşları benzer mi?

jımalya

80+ Bronze
İletişimde bir yanlışlık görmüyorum neden bozuldun? 24 yaşındayım benden küçüksen düzelt o mesajı büyüksen eyvallah. Sorduğum sorulara da detaylı bir cevap bekliyorum konuyu dağıtmadan açıkla bana mantıklı gelirse toparlarım mevzuyu.
kardesim benim daha yasin kucuk tanimadigin insanlari kendi kucuk asosyal beyninde kaliplara sokup ona gore kesin konusuyorsun ve bu normal birsey degil normal oldugunu dusunuyorsan psikolojik destek al paran yoksa ben yardimci olurum sana

The Semih

80+ Gold
kardesim benim daha yasin kucuk tanimadigin insanlari kendi kucuk asosyal beyninde kaliplara sokup ona gore kesin konusuyorsun ve bu normal birsey degil normal oldugunu dusunuyorsan psikolojik destek al paran yoksa ben yardimci olurum sana
Bana söylediğin şeyi kendin yapıyorsun, sen beni tanıyor musun da asosyel diyip hakaret ediyorsun, evet kardeşim sen dopamine maruz kalmış bir ergensin yaşının benden büyük olduğunada inanmıyorum.

Söylediğim cümlenin seni bu kadar rahatsız etmesinide anlamadım alt tarafı türk gencinin %75 inde olan doktorlarında onayladığı dopaminin sende de olduğunu söyledim şahsiyetine küfür hakaret etmedim fakat sen verdiğin cevaplarla hakaret ediyorsun. Bana söylediğin her cümlen kendin içinde geçerli. 24 yaşında koskoca adama küçük diyip rencide edeni ilk defa görüyorum.

Ayrıca bana hakaret edeceğine neden rahatsız olduğunu bana açıkla kardeşim bana adam akıllı açıklama yap bu yazdığım mesaja hakaret ile cevap vermeden. Sohbeti karıştıran sensin hakaret ederek bir yere varamazsın bana adam akıllı açıklama yap, şu verdiğin cevaplara bakınca görmüş geçirmiş bir herife benzemiyorsun ülkede neler yaşıyoruz adam gelmiş dopamine takılıyor.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,362
Üyeler
155,860
Son üye
mertkynrpnr
Top Bottom