Neler Yeni

İlk E.A. sonra Dil seçtim, geri E.A. düşünüyorum yardım

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Gorkem Yavuz
Şimdi agalar selamlar, ben 10. Sınıftım 11 oldum. Ilk kağıt geldiği zaman E.A. seçtim. Sonra birdaha kağıt geldi değiştirmek isteyen olursa diye. Bende dil yazdım çünkü avukatlık/savcılıktı hedefim baktım baya baya yüksek ve matematik istiyor, dil seçtim çünkü yapamayacağım bir şey yok. Matematik ve geometri beni mahvediyor, matematik yapamıyorum. 9. Sinifta 50.25 ile zar zor gectim hoca iyilik etti, 10. Sinif sonda 44.75 ile bitirdim matematikte. Yani o yönden sıkıntılarım var baya. Bu yüzden o 2. Kağıt geldigi zaman dil seçtim ki dilimde iyi. Dil bölümü bana kısıtlı geliyor yani ne bileyim iş alma verme iş sahibi olma konusunda belli bir dönem olup, sonraki senelerde daha fazla iş yapamayacağımı, ilerleye teknoloji ve yapay zeka vb. İşimi bitireceğimi düşündüm. Müdür yardımcısına gittim anlattım, oğlum oyun mu bu dedi (haklı az azarladı) sene başında gel dedi bende tamam hocam sağolun dedim çıktım. Şimdi ben napim? Okullar açıldığında ilk 1-2 hafta rehber hocalarla konusup ona göre dilde kalmayı veya e.a. ya transfer olmayı konuşmali miyim? Veya siz ne önerirsiniz? Şuanda kafamda şu var. Üni sınavında olabildigince yuksek puan alıp sonra bölümlere bakmak. Beni cezbeden ve sevdigim bölüm varsa onu yazmak. İş konusundada arastirma yaparak secerim tabiiki de. Zaten ek 300-400tl ödeyip girilmeyen diger bi sinavada giriliyormus sanirim ek puan icin. Onuda yaparim diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun oldu biliyorum ama okuyup bilgilendirirseniz falan mutlu olurum

Son düzenleme:

KAANT10X

80+ Bronze
Valla bir kısmını anlamadım ama EA her zaman daha iyidir sadece edebiyat tarih baksan bile ilk 100k girersin üstüne matematik koy yönetim bilişim okursun.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Gorkem Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla bir kısmını anlamadım ama EA her zaman daha iyidir sadece edebiyat tarih baksan bile ilk 100k girersin üstüne matematik koy yönetim bilişim okursun.
Valla mı

Rehberliktekilerle konuşmak işe yarar mi yani bana bu konu hakkında bir şey katar mı? Birde bikere daha izin verirler mi bölüm değiştirmeme?

Başka aydınlatir misiniz

Top Bottom