Neler Yeni

İmei numaram klonlanmış,ne yapmalıyım?

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
Telefonuma yasal uyarı tarafından " ****** imei numarası klonlanmıştır.cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır,satın aldığınız yere başvurunuz." diye mesaj geldi internetten araştırdım çözümü telefonu tek numara ile eşleştirmekmiş.Şimdi benim telefonu aldığım bayiyemi gitmem gerekiyor yoksa teknik servise falanmı?
Edit:Arkadaşlar biraz yanlış anlaşılma olmuş benim telefon orijinal faturalı , garantili , telefon zaten şuan nerdeyse 4yıllık oldu.

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Telefonuma yasal uyarı tarafından " ****** imei numarası klonlanmıştır.cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır,satın aldığınız yere başvurunuz." diye mesaj geldi internetten araştırdım çözümü telefonu tek numara ile eşleştirmekmiş.Şimdi benim telefonu aldığım bayiyemi gitmem gerekiyor yoksa teknik servise falanmı?
Teknik servisi arayın durumu anlatın onlar sizi yönlendirir herhalde.

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Kanka ben de yaşadım aynı durumu eğer sen klonlama yapmadıysan sıkıntı yok klonlama yapılan cihaz kapatılıyor. 2 yıl önce mesaj gelmişti işte BTK'yı falan aradık böyle dediler. Ve halen sıkıntı yaşamadık.

21ebu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ebubekir
İşte bu yüzden telefonunuzu telefonculara vermeyin, ablamın telefonunu tamir için telefoncuya verdiğimizde adam daha telefon elindeyken hemen pc geçip imei pc ye kaydetmeye çalıştı düşmanıma güvenirim bu telefonculara ve pc'cilere güvenmem

şahin doğan

80+ Platinum
telefonu hiç mahalle telefoncusuna vs götürdünüzmü benim arkadaşın ımeı si öyle klonlanmıştı

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
btk dan faturanla hat adına açtıracaksın.sadece hat sahibi kullanabilecek.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
Kaira Bilgic
Hem teknik servisi ara hem de aldığın bayiye git sonrasında bana imesi kopyalanmış telefon mu veriyorsunuz filan diye söylen

şahin doğan

80+ Platinum
Hem teknik servisi ara hem de aldığın bayiye git eğer ki media mark gibi yerlerden aldıysan biraz cazgırlık yap bu nasıl hizmet bana imeisi kopyalanmış telefon mu veriyorsunuz diye? Sonrasında belki ömür boyu garanti filan verebilirler cam filan takip veya indirim kartı ki bu cazgırlık olayına karşı çıkanlar olacak onları da aldırma
bunlar ne işe yarayacak o telefonu satamaz bu dk den sonra

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
Kaira Bilgic

şahin doğan

80+ Platinum
bunu yazdım sonrasında düzelttim zaten de telefonu iade etsin satmak istiyorsa en mantıklısı o
iade falan almazlar cihaz 3-5 günlük ise belki alırlar ama aradan aylar geçmiş ise ne iade alırlar nede suçu kendileri üstlenirler

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
Kaira Bilgic
iade falan almazlar cihaz 3-5 günlük ise belki alırlar ama aradan aylar geçmiş ise ne iade alırlar nede suçu kendileri üstlenirler
hiç sanmıyorum ama aynısı bana olsa ve iade almasalar cazgırlığın dibine vururum vallaha incehesapta monitörümle ilgisi sorun çıktı değişime yolladığım ürünü iade etmeye çalıştılar 1 ay filan uğraştım yeni monitör yolladılar

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali

şahin doğan

80+ Platinum
Benim telefon klonlanan değil benimki garantili telefon.4 yıl oldu alalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Götürdüm