Neler Yeni

(Intel i5 10400 temelli) Sistem Toplama Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Güleç
Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma ve aranıza yeni katıldım. Açıkçası buraya YouTube üzerinden geldim ve oldukça meraklı ve tedirginim.
Bir bilene sormadan hareket etmemek en iyi yol olacağı için buraya konu açmaya karar verdim.
İş + mobil yaşam + kullanım amacı nedeniyle 10 yıldan fazla süredir Kasa / Desktop sistem kullanmıyorum. Bu sürede işim gereği Macbook Pro ve türevleri ile kullanıma devam ettim ancak şimdilerde ufak bir iş projem için rahatça After Effects kullanabileceğim (YouTube müzik kanalı gibi bir çalışma) ve arada sırada stresli zamanların yükünü hafifletmek için (cs:go, dota gibi) oyunlar oynayabileceğim bir sistem toplamayı düşünüyorum.
Kasa sistemlerden, yeni teknolojiden çok uzak kaldım ve gerçekten kafam çok karışık. Bu işe ayırabileceğim 4000-5000 TL'lik bir bütçem var.
Son bir haftadır yaptığım araştırmanın sonucunda Intel i5-10400 işlemcili 16 GB Ram temelli bir sistem toplamak benim için makul olacak diye düşünüyorum. Upgrade işi de belki ileride ihtiyacım artarsa yapabilirim. Şu an upgrade işini hesaba pek katmıyorum ama tabii ki destekleyen bir sistem olabilirse de süper olur.

Bu konuda önerilerinize açığım. :) :)

ps: Black Friday beklemek mantıklı olur mu?

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
İ5 10400lü bir sistemi 5000tlye toplayamazsın.
R3 3100 veya 2600 lü falan toplarsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
976,308
Üyeler
154,378
Son üye