Neler Yeni

intel i7700k işlemci sıvı soğutmaya rağmen yükte 100 derecede çalışıyor.

PunisherX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mustafa yıldız
Bütçe
600
Herkese iyi günler arkadaşlar başlıkta da belirtiğim gibi elimde i7 7700k işlemci var overclok yapmadığım halde rampage 120mm sıvı soğutmaya rağmen %60-%70 yükte iken 100 derecelerde çalışıyor termal macunu doğru bir şekilde yeni uyguladım, virüsleri taradım ne yaptıysam çözümü bulamadım lütfen biri yardım etsin.

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
Herkese iyi günler arkadaşlar başlıkta da belirtiğim gibi elimde i7 7700k işlemci var overclok yapmadığım halde rampage 120mm sıvı soğutmaya rağmen %60-%70 yükte iken 100 derecelerde çalışıyor termal macunu doğru bir şekilde yeni uyguladım, virüsleri taradım ne yaptıysam çözümü bulamadım lütfen biri yardım etsin.
pompa ve fanların dereceye uygun olduğundan emin misin

Farway

80+ Silver
Fanlarda dönüyorsaaaa pompan sıkıntılı büyük ihtimal dostum bi boruları elle birisi sıcak birisi soğukolmalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Oğuzhan
Aynı problem bende de vardı sıvı soğutmanın girişlerini anakart üzerinden yanlış yere takmıştım , onları kontrol etmeni tavsiye ederim.

Farway

80+ Silver
Pompa sıvı soğutmanın işlemciye takılan tarafı sıvı devirdaimini sağlar boruları elle dediğim gibi birisi soğuk sıvıyı sisteme verirken diğeri sıcak sıvıyı soğutulmak üzere radyatöre gönderir ama pompa devirdaim yapmıyorsa bu işlem sağlanamazve işlemci soğumaz

PunisherX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mustafa yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı problem bende de vardı sıvı soğutmanın girişlerini anakart üzerinden yanlış yere takmıştım , onları kontrol etmeni tavsiye ederim.
borularda kalın örgü var ama çalışıyor ben yeni bir şey farkettim sıvı soğutmaya bağlı olan fan havayı kasanın içine üflüyor normalde böyle mi olması gerekir yoksa fan ters mi?

Farway

80+ Silver
borularda kalın örgü var ama çalışıyor ben yeni bir şey farkettim sıvı soğutmaya bağlı olan fan havayı kasanın içine üflüyor normalde böyle mi olması gerekir yoksa fan ters mi?
Dışarıdaki soğuk havayı içeriye doğru çeker boruların birisinin sıcak diğerinin soğuk olduğuna eminsiniz yani? Alla Allah

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
fanlar havayı radyatöre üflemesi lazım ordanda kasa dışına atması lazım

PunisherX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mustafa yıldız
fanlar havayı radyatöre üflemesi lazım ordanda kasa dışına atması lazım
işte bu fan dışarı hava atmıyor içeriye üflüyor ondan olabilir mi acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yoksa olması gereken bu mudur zaten anlamadım

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
işte bu fan dışarı hava atmıyor içeriye üflüyor ondan olabilir mi acaba?

yoksa olması gereken bu mudur zaten anlamadım
öyle olsa bile o kadar ısınmaması lazım

PunisherX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mustafa yıldız
öyle olsa bile o kadar ısınmaması lazım
ben fanın yönünü değiştirip bir denicem bakalım fark olacak mı buradan sonucu söylerim

çünkü tam soğutmanın üstüne üflüyor sıcak havayı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,680
Üyeler
155,457
Son üye
ugur1coban
Top Bottom