Neler Yeni

Intel® Arc™ & Iris® Xe Graphics - WHQL - Windows* Driver Doğru mu?

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
Arkadaşlar intel driver support asistandan kontrol ettiğimde başlıkta yazanı yüklememi istiyor bu normal bir durum mu ? model tulpar t7 v20.6.2

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    42.2 KB · Hit: 137

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
biraz daha açıklayıcı söyler misin dostum ben pek anlamıyorum da
Evet, güncellemek gerekir. İndirin oradakileri. Biri ekran kartı, diğerleri ise wifi ve bluetooth oluyor. Güncel olması sistemin düzgün çalışmasına yardımcı olabilir.

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet, güncellemek gerekir. İndirin oradakileri. Biri ekran kartı, diğerleri ise wifi ve bluetooth oluyor. Güncel olması sistemin düzgün çalışmasına yardımcı olabilir.
tamamdır teşekkür ederim ama benim ekran kartım nvidia orada yazan intel xe graphic falan sıkıntı olmasın ?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
tamamdır teşekkür ederim ama benim ekran kartım nvidia orada yazan intel xe graphic falan sıkıntı olmasın ?
2 ekran kartınız var. Intel iris xe ve nvidia. Görüntüyü veren intel. Nvidia değil şuan. Hdmi ile bir monitöre ya da televizyona bağlarsanız o monitör ya da televizyondaki görüntüyü veren nvidia olacak.

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 ekran kartınız var. Intel iris xe ve nvidia. Görüntüyü veren intel. Nvidia değil şuan. Hdmi ile bir monitöre ya da televizyona bağlarsanız o monitör ya da televizyondaki görüntüyü veren nvidia olacak.
hocam nasıl görüntüyü veren intel ya ? şimdi geforce experince kısmında GPU ndivia rtx yazıyor görüntüyü ndivia vermiyor mu yani ?

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
hocam nasıl görüntüyü veren intel ya ? şimdi geforce experince kısmında GPU ndivia rtx yazıyor görüntüyü ndivia vermiyor mu yani ?
Hocam görüntüyü 3D işlemlerde nvidia ekran kartınız işliyor, ekrana intel ekran kartı üzerinden geliyor. Daha basit işlemlerde direkt intel işleyip ekrana veriyor. Görüntüyü hdmi üzerinden aldığınızda ise ekrana verme işini de Nvidia yapıyor. 3D işlemleri nvidianın hem işleyip hem dahili ekrana vermesi için cihazınızda mux switch adı verilen özelliğin bulunması gerekiyor, çoğu laptopta yok. Merak ediyorsanız modeliniz özelinde var mı yok mu veya detaylı sistemi vs mux switchi araştırarak anlayabilirsiniz ben kabaca aktardım.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,220
İsim
Oğuz

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
Alakası yok. Ne Intel vermesi ?
Eğer Intel işlemci varsa bu güncellemeyi otomatik olarak veriyorlar ve indirmeye gerek yok. Bu Arc ekran kartları için, ayrıca uygulaması da boş ve kullanışsız, yani indirmesine gerek yok. Her hafta geliyor.
Ne alakası yoku? Sürücü o. Arc ve iris ortak sürücüleri bir kere. Ek olarak her hafta çıkmıyor güncelleme. Ek olarak arc kontrol merkezini kurmak zorunda değilsin zaten. Tikini kaldırabilirsin kurulumda. Ek olarak muxsuz vs. görüntüyü harici ekran kartının verdiğini mi zannediyorsun? Devre dışı bırak inteli de gör bakalım 144 hzye ayarlabiliyor musun? Dene bakalım oyun oynayabiliyor musun? Muxsuz vs. laptobun kendi ekranındayken dahili ekran kartının sürücüsü olmadan harici ekran kartlarının sürücüsünün kurulu olması bir işe yaramıyor. Inteli devre dışı bıraktığın anda microsoft temeli kullanmaya başlarsın.

Son düzenleme:
Top Bottom