Neler Yeni

Intel X3480 ve RX 470 ile yayın açılabilir mi?

AloneDark

80+
Merhabalar Intel Xeon X3480 ve RX 470 sistemim var. İnsanın aklına gelebilecek çoğu oyunu oynuyorum ve ileride oyun yayını açmak istiyorum. Hemen hemen yaptığım her şeyi ve sistemimi aşağıya yazdım. Size sorularım;

-Bu sistem beni daha ne kadar götürür?

-PUBG, CS:GO veya GTA 5 RP gibi oyunlar ile yayın açmak için sistemin yeterli midir? (internetim yayınlar için uygun).

-Sisteme yükseltme öneriniz var mıdır?

Sisteme bilgileri, sisteme yaptığım uygulamalar ve kullandığım bazı parçalar;

-İşletim sistemi Windows 10 Home SL (orijinal).

-Tüm sürücüler (driverlar) güncel.

-Ekran kartı ve anakart BIOS sürümünü güncelledim.

-İşlemci delid yaptım. İşlemci çekirdeği için Thermal Grizzly Conductonaut 73W M/K sıvı metal termal macun kullandım ve işlemci ısı dağıtıcı bloğunu kapatmak için 300°C ısıya dayanıklı conta silikonu kullandım. Kozmetik anlamından hiç belli olmuyor ve ciddi mânâda sıcaklıkta düşüş oldu.

-İşlemci soğutucusu (Arctic Freezer 34 eSports DUO kırmızı) ve işlemci ısı dağıtıcı bloğu arasına Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas partiküllü termal macun sürdüm.

-İşlemciye overclock yaptım. Temel frekans 3,07 ve turbo frekans 3,73 iken 4.50 GHZ yaptım. Daha fazlası da olabiliyor ve işlemci sıcaklığı gayet düşük.

-Ekran kartı termal macun değiştirdim ve fanları temizledim. İçindeki termal macunu temizleyip Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas partiküllü termal macun ile değiştirdim. Sıcaklıkta ciddi mânâda düşüşler oldu.

-Anakart mosfetlerine alimünyum mini mosfet soğutucular taktım. Mosfet soğutulması overclock için daha iyi performans veriyormuş.

-Belleklere (RAM'lere) +600 MHz şeklinde overclock yaptım. Stock 1600 MHz iken XMP veya AMP kapalı şekilde 2200 MHz'de çalışıyor.

-Wİ-Fİ ve Bluetooth ihtiyacım gerçekten olduğu için Aliexpress'ten WDXUN WD-7260AC Wİ-Fİ & Bluetooth kartı aldım. PCİ-E x1 slotuna takılı

-Ek olaraktan kasanın sol kapağında camın arkasında PSU'ya bağlı RGB kontrolcülü LED'ler ve daha güzel görünüm için Thermaltake TtMod kırmızı/siyah power supply sleeved kablo seti aldım.

Temel sistem parçaları;

-Corsair Spec-06 siyah/kırmızı bilgisayar kasası.

-Corsair CX serisi CX600 600W 80+ bronze power supply.

-Thermaltake Riing Plus 12 Premium Edition 12 CM 6'lı kasa fanı kontrolcülü.

-Asus P7H55-M/USB3 anakart.

-Intel Xeon X3480 4 çekirdek 8 iş parçacığı 4.50 GHz.

-Arctic Freezer 34 eSports DUO kırmızı işlemci soğutucu.

-Kingston HyperX Fury Black 16 GB (2×8) 2200 MHz DDR3 bellek.

-Kingston 240 GB A400 Sata SSD.

-Western Digital 3,5" 500 GB 7200 RPM HDD.

-Sapphire Nitro OC RX 470 4 GB 256 Bit ekran kartı.

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,510
İsim
Batuhan ege
Çok çok zor

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
mehmet ulakçı
boş bir hayal büyük ihtimalle internetinde çok yüksek değildir yani açsan bile düşük fps ve donmalar olacaktır

AloneDark

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@mehmetulakci 7-8 MBps upload yetmez mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

YouTube'den benchmark testlerine baktığımda o kadar kötü değerler vermiyor yayın açamaz mıyım asla?

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
mehmet ulakçı
@mehmetulakci 7-8 MBps upload yetmez mi?

YouTube'den benchmark testlerine baktığımda o kadar kötü değerler vermiyor yayın açamaz mıyım asla?
asla değil ama çok kötü olur düşük fps lerde adam vuramazsın ve arada sırada yayın kesilir ram lerin mhz si düşük ve ddr3 çok sıkıntı olmaz ancak ekran kartın ve işlemcin kesinlikle yeterli değil ekran kartın en kötü rx 570 armor veya gtx 1650 süper olmalı ki rahat gir yayın açabilesin ve 8 upload hızı ile çok yüksek kalite yayın açamazsın 360p olarak çok sıkıntı olmadan açabilirsin ama dediğin oyunlar için malesef yayın açamazsın minecraft yayını vs. açabilirsin sadece

AloneDark

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@mehmetulakci Hallettik. Az önce denedik 720p 60 FPS yayında hiç bir oyunda yüksek ayarlarda 40 FPS altına düşmedi :).

@mehmetulakci Artı olaraktan bir daha insanlara Armor kart önerme. Isınma sorunu var.

Top Bottom