Neler Yeni

Öneri İnternet/modem öneri

Vitov2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk
Arkadaşlar 3 katlı bir binamız var binaya ortak internet bagalticagiz ne tür bir modem ve internet seçmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum
Not1: 3 kat teras
Not2: 2-3 sene önce evin önündeki yolla bunu koydular ne anlama geliyor ?

Ekler

• IMG_20200409_124142.jpg
    IMG_20200409_124142.jpg
    1.6 MB · Hit: 44

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
Aga öncelikle 400 500 tl arasında 1 modem alman gerekicek belki daha fazla ama vodafone alt yapısı varsa 99 a 99 kampanyasına bak derüm 99 mbps 99tl wp

Vitov2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aga öncelikle 400 500 tl arasında 1 modem alman gerekicek belki daha fazla ama vodafone alt yapısı varsa 99 a 99 kampanyasına bak derüm 99 mbps 99tl wp
İnternette alt yapıyı sorguladığımda 15/MBS veriyor Adls ama fiber alırsak vodofone yada türk Telekom Türkcellin altın yapısını kullana bilirmi ?

ventioNN

80+ Platinum
TP-LINK TD-W9970 300Mbps modem olarak öneririm 250tl.İnternet içinde altyapına bakman lazım.

Yağız00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Ebrar Yağız Tanrıseven
Tüm evde çekmesi için iyi bir modem, yetmezse yanında wifi yeniliyeciler kullan xiaominin çok güzel yenileyici modelleri var çekmeyen noktalara takabilirsin (onları modeme bağlaman gerekecek) yardım edebildiysem ne mutlu bana :D

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Şu Huawei'n bir modemi var f/p tanıdığım bazı kişiler kendi modemlerini satıp 2.el onu aldılar sıfırı yok galiba hatırlarsam modeli yazarım. Tabi sana çok daha iyi bir cihaz lazımsa daha profesyonelleri de var Asus'un 3 antenli modemi TürkNet satıyor mesela. Araştırman lazım ben çok hakim değilim. İnternet olarak da ben Millenicom'u öneriyorum. TürkNet ile ikisi arasında kalmıştım ama ping problemi olduğundan dolayı (bunla alakalı bayağı şikayet görmüştüm ayrıca teknik destek olmadığından dolayı) ben Millenicom'u seçmiştim.

Spoiler içinde + lar - ler;

Millenicom Artılar :

* Bir çok kanaldan ulaşım sağlayabiliyorsun. (Instagram, Müşteri Hizmetleri, Online İşlemler (Arıza kaydı iletiyor), ve bana göre en pratiği Whatsapp, [ayrıca whatsapp en hızlısı})

* Kurulum ekipleri Türk Telekom değil, TeknoFix. Şahsen bana gelen kurlm ekipleri harikaydı,her şeyi yaptılar. Hız ölçtüler, istediğim kadar kablo da bıraktılar. (Kurulum için 120 TL vermek yerine yok almıyorum vesaire diye zorlarsan müşteri hizmetlerini 84 TL yapıyorlar (74.90 olanda yaptılar, altyapın 85Mpbs olduğu için diğerinde de yaparlar mı bir sor) (Her aya 5 TL yansıtıyorlar). Ve istediğin zaman çıkıyorsun, örneğin 84 TL'den 3 ay kullansan bile çıkıyorsun canın istediğinde sadece 15 TL kuruluma vermişsin gibi oluyor.

* Ne vaat edildiyse onu alıyorsun. 15mbps dendi 15mbps alıyorum

* Eğer VDSL2 için modem istersen TürkNet'in modemleri sabit mi bilmiyorum ama TürkNet Asus modemi 3xx küsür liraya satıyor, Millenicom'da daha ucuz 2xx bandında zannedersem.

* Ben Şanlıurfa'da yaşıyorum 2 milyon kadar nüfusu var, çok tercih edilmiyordur burda Millenicom normalde kargoyla gelen belgeler, bize 1 gün içinde TeknoFix ekibinden biri getirdi yani kargo beklemedim.

* SOCAR'ın bir alt kuruluşu, o yüzden hiç bir konuda şüphe duymadım.

* İstersen çevre dostu fatura yapabiliyorsun (eve fatura gelmiyor SMS , ve postaya geliyor)

* Ön faturalı değil. Ay sonunda kesiliyor fatura (TürkNet'te tam tersi).

* Tekrar söyleyeyim en büyük artı başlı başına bile yeter müşteri hizmetleri harika.

Millenicom Eksiler :

* Tüm internet işlemleri 5-6-7 gün içinde sonuçlanıyor, tabi bunun bir sebebi de Türk Telekom ve Süperonline. Ülkedeki hemen hemen her altyapı bu iki firmaya ait olduğu için Türk Telekom'un hattı açması gerekiyor, Millenicom ondan sonra hat değerlerini gönderebiliyor.

* TürkNet'teki gibi YAPA - VAE yok (ki TürkNet'e geçersen sor nasıl vereceklermiş diye). Avantaj da sayılabilir dez avantaj da.

* CGNAT kullanılıyor. (TürkNet'te kullanıyor fakat Statik IP Millenicom'da daha pahalı.)

TürkNet Eksiler :

* Müşteri hizmetleri yok. Dolayısıyla bir sorun oluştuğunda onların seni aramasını bekler duruma geliyorsun.

* Türk Telekom ekipleriyle çalışıyorlar. Bunu da avantaj/dezavantaj görebilirsin.

* Modem pahalı (ASUS olan)

* Kendi altyapıları yoksa 35Mbps üstü alıyorsan +10 TL yansıtılıyor her ay faturaya (Ama bunu araştırmak lazım, VDSL2 için geçerli mi bilmiyorum.)

** Kullanmadığım için artıları konusunda fikrim yok sadece araştırma sonucu.

Son olarak; eğer Millenicom hakkında herhangi bir sorun olursa sorabilirsin. Ve yine Millenicom'a geçersen kodu başvuru sırasında kullanmayı unutma, yoksa almıyorlar. Sen de ilk başvurunu iptal etmek zorunda kalıyorsun, başka bir başvuru oluşturuyorsun. Herhangi bir kod hali hazırda yoksa paylaşabilirim istediğin taktirde.

Ama şöyle bir şey de var bende çok temiz çalışan iss sende çalışmaz, sen de çok temiz çalışan benim bölgemde çalışmaz. Çevrendekilere de sormanda fayda var ama sorun yaşayacağını sanmam.

Vitov2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekür
Tüm evde çekmesi için iyi bir modem, yetmezse yanında wifi yeniliyeciler kullan xiaominin çok güzel yenileyici modelleri var çekmeyen noktalara takabilirsin (onları modeme bağlaman gerekecek) yardım edebildiysem ne mutlu bana :D
Teşekür ederim yenileyeci kullanacağım büyük ihtimall biraz araştırdım çoğunluk tp-link demiş Xiaomi almalıyım tp-link mi kullanan arkadaşlar önerilerini yazsın ?

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Ben şuan arka odadayım ve altta film indiriyorum :) Kablonet 100 tl ödüyorum.
1586513552256.png

Arkadaşlar 3 katlı bir binamız var binaya ortak internet bagalticagiz ne tür bir modem ve internet seçmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum
Not1: 3 kat teras
Not2: 2-3 sene önce evin önündeki yolla bunu koydular ne anlama geliyor ?
1 den fazla kullanıcı olacaksa sana asus dsl ac-55u öneririm aşırı yükte ve fazla kullanıcı ile sorunsuz hız sağğlayacaktır arayuzu cok basit kime kac mbit internet vereceksin kendin belirleyebiliyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
İbrahim Azaklı
Sana tavsiyem asusun 250 tllik mi bi modemi var ben aldım gelmesini bekliyorum gayet iyi bi ürün ama 3 katlı ev diyosun yapman gereken şu bi wifi çoğaltıcı alman lazım ona evdeki interneti bağlayıp 2 katta merkeze koyman lazım bu şekilde tüm katlara verimli bi wifi hizmeti alırsın başka türlü bu işin modemle pek bi alakası olmaz ne kadar iyi alırsan al en alttaki modem en üstten zat zor çeker wifi çoğaltıcıda 200-300 arası değişiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet olarak da millenicom seçmeni tercih ederim her yer 15 mbps hız alırsın dedi eve 30 geliyor internetten dosya indirme hızımda saniye 3.0-3.7 arası gidip geliypr bazen 4ü buluyor 1 ay deneme süren var ayriyetten istersen 1 ay bedava kodda verebilirim tanıdık varsa ondanda alabilirsin ve tahahüt yok alırken tahahüt istemedini belirt.

Top Bottom