Neler Yeni

İnternet sürekli kopuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Aydın
ASUS DSL N16 modem kullanmaktayım ve Türk Telekom 35 Mbps paketim var. Yaklaşık 6 aydır bu paketi sıkıntısız kullanırken geçen hafta pazartesi günü elektriklerin gitmesi sonucu modemde DSL ışığının ara sıra gitmesiyle kesintiler olmaya başladı. Ayrıca o gün binamıza yeni taşınan komşunun da intenet çektirmesi nedeniyle santralden bir kopuk olup olmadığını sorgulamak için Türk Telekom'u aradım ve sıkıntı olmadığını kabloların çalıştığını söylediler. Splitter ve kabloları kontrol ettim herhangi bir temassızlık yok ve zaten yeni değişmişti. Açıkçası neden DSL ışığının arada bir gittiğini ve neden kısa süreli (yaklaşık 1 dakika aralığında) kesinti yaşadığımı hala anlayamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz acaba?
Screenshot_2021-05-15 ASUS DSL-N16 Wireless-N300 VDSL2 ADSL2+ Modem Router - DSL günlüğü.pngScreenshot_2021-05-15 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png

TamerKs

80+ Silver
ASUS DSL N16 modem kullanmaktayım ve Türk Telekom 35 Mbps paketim var. Yaklaşık 6 aydır bu paketi sıkıntısız kullanırken geçen hafta pazartesi günü elektriklerin gitmesi sonucu modemde DSL ışığının ara sıra gitmesiyle kesintiler olmaya başladı. Ayrıca o gün binamıza yeni taşınan komşunun da intenet çektirmesi nedeniyle santralden bir kopuk olup olmadığını sorgulamak için Türk Telekom'u aradım ve sıkıntı olmadığını kabloların çalıştığını söylediler. Splitter ve kabloları kontrol ettim herhangi bir temassızlık yok ve zaten yeni değişmişti. Açıkçası neden DSL ışığının arada bir gittiğini ve neden kısa süreli (yaklaşık 1 dakika aralığında) kesinti yaşadığımı hala anlayamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz acaba?
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
İnternetiniz kablo ile mi bağlı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternetiniz kablo ile mi bağlı?
İnternetiniz kablo ile bağlı mı derken sanırsam Ethernet'ten bahsediyorsunuz. Evet Ethernet ile bağlı ama telefonumda da Laptop'ımda da masaüstünde de kopma oluyor ve kopma sırasında kablodan değil direkt modemin DSL ışığından kopma oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,307
Üyeler
140,169
Son üye
Vidar Tory
Top Bottom