Neler Yeni

internetim anlık yükselip geri düşüyor nasıl çözerim

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih
kablolu baglatı kullanyorum apex yada cs2 oynuyorum fps bir anda düşüyor ping 65 sabitken 90 çıkınca fps bir anda düşüyo bu hep oluyo yani fps dropmu internet yüzünden mi anlamadım

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Ahmet Melih Alemdar
kablolu baglatı kullanyorum apex yada cs2 oynuyorum fps bir anda düşüyor ping 65 sabitken 90 çıkınca fps bir anda düşüyo bu hep oluyo yani fps dropmu internet yüzünden mi anlamadım
İnterneti kullanan cihaz sayısı kaç? Sen oyun oynarken kardeşin Instagram keşfette gezerse senin ping yükselir :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnterneti kullanan cihaz sayısı kaç? Sen oyun oynarken kardeşin Instagram keşfette gezerse senin ping yükselir :)
İki bağlantı var o zaman 2.4g ve 5g var ama yani bi instegram benim pingimi anlik bu kadar etkileye bilir mi bu saçma geldi biraz
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki bağlantı var o zaman 2.4g ve 5g var ama yani bi instegram benim pingimi anlik bu kadar etkileye bilir mi bu saçma geldi biraz
Türk net kullanıyorum modemide yeni aldım 4 ping 66 dowload 15 upload aliyorum

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk net kullanıyorum modemide yeni aldım 4 ping 66 dowload 15 upload aliyorum
Özellikle belli kapasiteli internetle, senin gibi VDSL de mesela, yük altındaki ping değerleri önemli.
İnternet hızınız ne kadar kullanıyorsa, yani yük ne kadar artarsa o kadar ping çok olur.
Ben bu sorunu cihazlar arasında hız sınırlaması yaparak düzeltmeye çalışıyorum.Örneğin 66 mbit 16 mbitini bilgisayarın haric diğer cihazlara tanımlarsan, daha stabil kullanırsın, tabi modemin özellikleri önemli burada

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih
Özellikle belli kapasiteli internetle, senin gibi VDSL de mesela, yük altındaki ping değerleri önemli.
İnternet hızınız ne kadar kullanıyorsa, yani yük ne kadar artarsa o kadar ping çok olur.
Ben bu sorunu cihazlar arasında hız sınırlaması yaparak düzeltmeye çalışıyorum.Örneğin 66 mbit 16 mbitini bilgisayarın haric diğer cihazlara tanımlarsan, daha stabil kullanırsın, tabi modemin özellikleri önemli burada
modemim tenda v12 dediklerinizi nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Ahmet Melih Alemdar
modemim tenda v12 dediklerinizi nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz
Modem arayüzünü biraz kurcalaman lazım tenda kullanmadım hiç.
192.168.1.1 dir muhtemelen. Cihaz listesi, istemci listesi artık nasıl geçer bilmiyorum. İnternete bağlı cihazın MAC adresi gözükür, hız sınırlaması diye bir şey var mı bak bakalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih
Modem arayüzünü biraz kurcalaman lazım tenda kullanmadım hiç.
192.168.1.1 dir muhtemelen. Cihaz listesi, istemci listesi artık nasıl geçer bilmiyorum. İnternete bağlı cihazın MAC adresi gözükür, hız sınırlaması diye bir şey var mı bak bakalım
Girdim şimdi ama dediginiz yeri bulamadim

Ekler

• Screenshot_2024-05-11-13-21-26-869_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-11-13-21-26-869_com.android.chrome.jpg
    132.3 KB · Hit: 6
Top Bottom