Neler Yeni

Yardım İnternetim sürekli kopuyor

Reax7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Bilal Doğru
Arkadaşlar merhaba internetim sürekli kesiliyor ttkom 50 mbps internet paketim var daha önce de arıza kaydı filan bıraktım 3 4 kere ev hattına baktılar 1 2 2kere porta baktılar ama sorunum çözülmedi ve şikayet bırakmaktan bıktım. Sorun ilk başladığında iç kabloda sorun var yenileyin dediler, kabloyu yeniledik ama 1 yıldır devam ediyor. Yeni kabloda da mı sıkıntı var acaba tekrar kabloyu mu değiştirmeliyim.
pek anlamıyorum internette okuduğum kadarıyla snr margin değeri filan diyorlardı arada aldığım ekran görüntülerini bırakıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

sürekli dedim ama tam da sürekli değil bazen 1 gün hiç gitmiyor (ya da kullanmadığım zaman gidiyor ben farketmiyorum) bazen de 5 10 dk kendine gelmiyor kopuyor geliyo gibi olup modemdeki dls ışığı gene gidiyyor fln

Ekler

• 23.PNG
    23.PNG
    114.4 KB · Hit: 40
  • hat 0.PNG
    hat 0.PNG
    110.7 KB · Hit: 39
  • hat düşük.PNG
    hat düşük.PNG
    124.3 KB · Hit: 31
  • orta.PNG
    orta.PNG
    109.4 KB · Hit: 36

MzK47555

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Mehmet Zahit Keskin
Tüm resimler aynı hattın değil mi? Değerleriniz sıkıntılı gördüğüm kadarıyla. Bunun nedeni yüksek ihtimal altyapıdan kaynaklı. Müşteri hizmetleri ve ekipler suçu hep size atarlar ama ekiplerin merkezine gidip müdüre sorarsanız size şunu diyecek " Zaman geçtikçe altyapı eskiyor ondan. Yapacak bir şey yok hız düşürün. ".
Buradan hat değerlerine kendin bakabilirsin.

Reax7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Bilal Doğru
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm resimler aynı hattın değil mi? Değerleriniz sıkıntılı gördüğüm kadarıyla. Bunun nedeni yüksek ihtimal altyapıdan kaynaklı. Müşteri hizmetleri ve ekipler suçu hep size atarlar ama ekiplerin merkezine gidip müdüre sorarsanız size şunu diyecek " Zaman geçtikçe altyapı eskiyor ondan. Yapacak bir şey yok hız düşürün. ".
evet aynı hat saatlik olarak değişiyor desem yok bazen sabah düşük oluyor akşam yuksek bazen tam terdi tamamen rastgele.

Peki ne yapayım hocam ünideyim malum online, derste kesiliyor konsantrasyonumu bozuyor.

MzK47555

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Mehmet Zahit Keskin
evet aynı hat saatlik olarak değişiyor desem yok bazen sabah düşük oluyor akşam yuksek bazen tam terdi tamamen rastgele.

Peki ne yapayım hocam ünideyim malum online, derste kesiliyor konsantrasyonumu bozuyor.
Hızını düşürecekler. 35 Mbps de sıkıntı olmaz büyük ihtimal.

KTAX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Eren
Merhaba, 1 ay önce bu sıkıntıyı yaşadım. kabloya su kaçmış ya da bir şeyler olmuş dediler. ilk gelen ekip kabloculara bildirdi, kablocu geldi, buraya hız bu kadar gelir maalesef düşürerek kullanmanız lazım falan dediler. ben de hayır komşularım yüksek kullanırken ben neden bu hızı alıyorum falan çemkirdim biraz adam gitti dslam dolabından bir şeyler yaptı geldi ve harika oldu internetim. ayrıca ilk gelen türk telekom ekibi kabloyu değiştirmek zorundalar öyle şey mi olur ben bildiriyorum falan demişti. kabloyu değiştirmediler ama ne yaptılarsa düzeldi. (tabi bu türk telekomu bekleme sürecinde günde 3-4 kere modemin fişini çekiyordum kopmasa bile. 3 hafta gibi bir süre sonra geldiler)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,224
Üyeler
141,261
Son üye
Alfisti
Top Bottom