Neler Yeni

'' İnternette 36 ay taksitle ay çiçek yağı satılmaya başlandı''

José Mourinho

80+ Silver
Haberi sputnik den veriyorum
Rusya'nın Donbas'a yönelik operasyonuyla Türkiye'nin ham yağ ithalatının olumsuz etkileneceği endişesiyle başlayan yağ krizi sonrasında internette 18 litrelik teneke ayçiçek yağı 36 ay vadeli taksitle satılmaya başlandı.
T24'ün aktardığına göre, Hepsiburada isimli internet sitesinden yer alan bir ilana göre 18 litrelik teneke ayçiçek yağı 1.098 liradan satılırken, aylık 44 lira ödemeyle 36 ay vadeli taksit seçeneği sunuldu.

Dün jeopolitik gerilimlerin etkisiyle piyasada yeterli ürün bulunmadığı ve buna bağlı olarak fiyatlarda artış görüleceği endişesiyle pek çok markette izdiham yaşanmıştı.
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yağ krizine ilişkin bu sabah yaptığı açıklamada "Türkiye'nin yeterli yağ stoku var" demişti.
Resim

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,458
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Yazıklar olsun ya, söylenecek söz çok da dilde tüy kalmadı.

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
Rusya'nın Donbas'a yönelik operasyonuyla Türkiye'nin ham yağ ithalatının olumsuz etkileneceği endişesiyle başlayan yağ krizi sonrasında internette 18 litrelik teneke ayçiçek yağı 36 ay vadeli taksitle satılmaya başlandı.
T24'ün aktardığına göre, Hepsiburada isimli internet sitesinden yer alan bir ilana göre 18 litrelik teneke ayçiçek yağı 1.098 liradan satılırken, aylık 44 lira ödemeyle 36 ay vadeli taksit seçeneği sunuldu.

Dün jeopolitik gerilimlerin etkisiyle piyasada yeterli ürün bulunmadığı ve buna bağlı olarak fiyatlarda artış görüleceği endişesiyle pek çok markette izdiham yaşanmıştı.
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yağ krizine ilişkin bu sabah yaptığı açıklamada "Türkiye'nin yeterli yağ stoku var" demişti.
Resim
Yazık gerçekten hala daha Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu savunan kişiler var onları şu yağan tenekesinin üzerine...

Son düzenleme:

123kral14

80+ Silver
300 TL lik ürünün 1 saat sonra 500 TL ye çıkabildiğinden olabilirmi ?
Tamamıyla normal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Suç halkı bu davranışa mecbur bırakanlar da
Bütün marketleri gezdim. Markette yaşlı dayılar diyorlar ki sular da kesilecekmiş, elektrikler de gidicekmiş. Rusya Ukrayna savaşından dolayı mısır da gelmeyecekmiş. Arkadaşlar yapmayın Allah rızası için. Pandemi başında SOKAĞA ÇIKILMAYACAK AÇ KALACAZ MAKARNA ALAK BARİ denilen zamanlara geri döndük.

1646573018368.png

Şu verilere bak biz yağ bulamayacağız diye ağlıyoruz. Aman Allahımm..

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Tamamıyla normal.

Bütün marketleri gezdim. Markette yaşlı dayılar diyorlar ki sular da kesilecekmiş, elektrikler de gidicekmiş. Rusya Ukrayna savaşından dolayı mısır da gelmeyecekmiş. Arkadaşlar yapmayın Allah rızası için. Pandemi başında SOKAĞA ÇIKILMAYACAK AÇ KALACAZ MAKARNA ALAK BARİ denilen zamanlara geri döndük.

Alıntıyı görüntüle
Evet 123kral14

José Mourinho

80+ Silver
Tamamıyla normal.

Alıntıyı görüntüle
Pazar:

123kral14

80+ Silver
Anlıyorum ki. RTE'nin güzel yaptığı şeye güzel diyince REİSÇİ kötü yaptığı şeye kötü diyince HAİN damgası yiyom. Afiet olsun bana.
@Besim Tibuk

Son düzenleme:

Bura.K

80+ Silver
Türkiye G20'de değil. 21. Sıraya geriledi. Ek olarak Ekonomi refahı belirlemez. Faşist gibi yönetim var. Ekonominin yarısını Savunma Sanayiye verirsen ve çiftçiye desteği kesersen olacağı bu. Türkiye'de Ayçiçek yağının rezervinin yarısı mevcut ama şu fiyatlara bak! Demek ki neymiş? Teknoloji ve iş gücü olmadıktan sonra ekonominin bir yararı yokmuş.
Tamamıyla normal.
Bir ürünün 3-5 saat sonra stabil kalmaması normal değildir. Bu "ekonomik dengesizliği" gösterir. Ha, marketler mi yapıyor? Devlet denetleme getirsin o zaman :D Bak namusum üzerine yemin ediyorum devlet denetleme getirse maksimum 1 haftada sözde marketlerin yükselttiği bu fiyatlar sizin bakış açınıza göre düşecektir.
Gayet iyi. Yağ kalmayacak diye saldıran halkımız yüzünden oluyor bunlar.
Cidden yazık. Halk ucuza almak için çabalıyor. Sen 2 pazarcı görsen, birisi aynı muzu 10 TL'ye, diğeri de aynı muzu 5 TL'ye satsa hangisinden alırsın? Tabi 5 TL olandan. Çünkü daha ucuz. Aynı mantık. Senin mantığına göre hiç kime alışveriş yapmasın, oturduğu yerde saysın. Ülkenin iç ticareti 5 markete bağlı olduğu için dediklerinin hepsi gaz olup uçuyor 😂 Stokçuluk yapmakta da haklılar. Ülkede fiyatlar stabil değil. Stokçuluk olmasa bile fiyatlar sabit kalmıyor çünkü kur, ekonomi dengesizliği var.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK

Resim
Tövbe yarabbi bu ne

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,059
Üyeler
157,326
Son üye
RX-7
Top Bottom