Neler Yeni

Yardım iPad Air 5. Nesil Hk.

slayerk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Beritan Korkusuz
Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Umarım hepiniz keyifli bir gün geçiriyorsunuzdur.

Şu anda bir Apple MacBook Air 2020 i5, 8GB Ram, 256GB SSD konfigürasyonuna sahip laptopum mevcut. Aynı zamanda Ryzen 7 7700x, 32GB 5600mhz DDR5, 1TB 7000mb/6000mb, RTX 3070 ekran kartlı bir masaüstü cihazım mevcut.

Masaüstü cihazı kullanmaya başladıktan sonra birçok uygulamadaki performans farkına şahit oldum, önceden M2 Max işlemcili MacBook Pro 16'' kullanmıştım, ancak ondan bile çok daha performanslı olduğunu gördüm. Neredeyse çoğu bilgisayar işlerimi masaüstü cihazımdan hallediyorum, hatta bunu belirteyim son 1 haftadır MacBook'u açmadım dahi.

Dizüstü cihaz ihtiyacım yalnızca adliyede dilekçe yazmak için ya da üniversitede derslerde not almak için kullanacağım. Bundan dolayı tablet+kalem konfigürasyonunun çok daha mantıklı bir seçenek olacağını düşünüyorum.

Ders kitaplarını PDF haline getirip tüm kitapları tek cihazda taşıma fırsatım var, dizüstü bilgisayarı ve aparatlarını taşıma gereksinimim kalmayacak. Derste not almak istediğim zaman kalem ile çok kolay bir şekilde not alabileceğim.

Burada aklıma takılan tek sorun, tablette dilekçe yazabilir miyim? Office uygulamalarına sahibim, iPad için ise özel geliştirilmiş ofis programları mevcut. Tablet ve kaleme ilave olarak klavyeli kılıfı almam sizce yeterli olur mu?

Aynı zamanda yeni iPad Air ne zaman çıkar? Sizce ihtiyaçlarıma göre beklemem doğru olur mu? 12.000TL'ye çok uyguna sıfır kapalı kutu bulduğumu düşünmekteyim, üstelik 23 ay garantili.

GodlyPain

80+ Bronze
4.nesil ipad air ve 2.nesil kalem kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim. Not almak için, bir şeyleri düzenlemek, yazmak için çok ideal.
klavye gereksiz pahalı. Ben ipadi dikleştiren kılıflardan alıp 200 tl ye minik beyaz bluetooth klavye aldım onu kullanıyorum. Onun dışında macbook ile sidecar özelliği çok işine yarar. Ofis programlarını sorunsuz kullanırsın. En kötü google workspace'ten çözersin.

slayerk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Beritan Korkusuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4.nesil ipad air ve 2.nesil kalem kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim. Not almak için, bir şeyleri düzenlemek, yazmak için çok ideal.
klavye gereksiz pahalı. Ben ipadi dikleştiren kılıflardan alıp 200 TL ye minik beyaz bluetooth klavye aldım onu kullanıyorum. Onun dışında macbook ile sidecar özelliği çok işine yarar. Ofis programlarını sorunsuz kullanırsın. En kötü google workspace'ten çözersin.
MacBook'u elden çıkartmak istiyorum, onu satıp alacağım hocam.

GodlyPain

80+ Bronze
MacBook'u elden çıkartmak istiyorum, onu satıp alacağım hocam.
yani sidecar sadece ekstra özellik, macbook varsa kullanırsın yoksa yine çok performans alırsın. Sadece apple ekosisteminden bahsetmek istedim. Bir apple hater olarak ben de ürünlerini kullanmak zorunda kalıyorum o yüzden bilgim var

slayerk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Beritan Korkusuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yani sidecar sadece ekstra özellik, macbook varsa kullanırsın yoksa yine çok performans alırsın. Sadece apple ekosisteminden bahsetmek istedim. Bir apple hater olarak ben de ürünlerini kullanmak zorunda kalıyorum o yüzden bilgim var
Apple ekosistemini seviyorum, 14 P Max, AirPods Pro 2., Watch s7 vs kullanıyorum severek ama masaüstü varken ipad almak daha mantıklı gibi.

Top Bottom