Neler Yeni

İPhone 14 Pro Max VS Xiaomi 12S Ultra kamera karşılaştırması.

şahin doğan

80+ Platinum
Bu zamana kadar çok fazla kamera karşılaştırması çıktı tabi ama hem Türkçe video olması hem de günlük hayattan örnekler içerdiği için bu videoyu paylaşıyorum. Kameralar hakkında Kendi düşüncelerimi de söyleyeceğim.

Videoda gösterilen 10 Fotoğraftan sadece ve sadece 1 tane fotoğrafta 12S Ultrayı beğendim. ( İlk gece fotoğrafı )
12S Ultrada 1 İnch, 14 Pro Max de 1/28 İnch sensör olmasına rağmen neredeyse Her fotoğrafta 14 Pro Max'in daha iyi dinamik aralığa sahip olduğunu fark ettim.
Sen git 12S Ultraya 1 İnch sensör koy, Sony ile çalış, Leica ile çalış ama yazılıma gelince doğru rengi bile tutturamıyorsun.
Böyle bir cihaz için gider Apple'a yalvarırım doğru renk için yine de bu cihazı çöp etmezdim.
Seneye Apple İphone'larda 1 İnch sensöre geçerse artık fotoğraf tarafında da diğer markalar konuşulmaz diye düşünüyorum.

Videoyu izleyip, fotoğrafları inceleyip düşüncelerinizi yazmanızı istiyorum

İyi forumlar.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,177
İsim
Selim
Ön kamerayı açıyoruz ruhunu teslim etmiş gibi çıkıyor. Arkayı açıyoruz basıyor kontrastı. Hadi kontrastı bir şekilde çözüyoruz ai kapatınca bir nebze azalıyor peki ön kamera? Hala 1080 30fps kullanıyor amiralinde 60fps kullanıyor şaka gibi :D Anlayacak eninde sonunda kameranın sensör değiştirmekle düzelmeyeceğini.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Katılmıyorum. İkisi de sevenine göre daha iyi olabilir. Genel olarak hangisi önde dersem 14 pro max derim ama arada çok fark görmedim. Hatta doğrudan hangisi hangisi yazmayıp oylamadan sonra gösterdiği için ve bende hızlı hızlı geçtiğim için hangisine oy verdiğimi bile 1-2 foto hariç bilmiyorum.

Cihangir

80+ Gold
Bu zamana kadar çok fazla kamera karşılaştırması çıktı tabi ama hem Türkçe video olması hem de günlük hayattan örnekler içerdiği için bu videoyu paylaşıyorum. Kameralar hakkında Kendi düşüncelerimi de söyleyeceğim.

Videoda gösterilen 10 Fotoğraftan sadece ve sadece 1 tane fotoğrafta 12S Ultrayı beğendim. ( İlk gece fotoğrafı )
12S Ultrada 1 İnch, 14 Pro Max de 1/28 İnch sensör olmasına rağmen neredeyse Her fotoğrafta 14 Pro Max'in daha iyi dinamik aralığa sahip olduğunu fark ettim.
Sen git 12S Ultraya 1 İnch sensör koy, Sony ile çalış, Leica ile çalış ama yazılıma gelince doğru rengi bile tutturamıyorsun.
Böyle bir cihaz için gider Apple'a yalvarırım doğru renk için yine de bu cihazı çöp etmezdim.
Seneye Apple İphone'larda 1 İnch sensöre geçerse artık fotoğraf tarafında da diğer markalar konuşulmaz diye düşünüyorum.

Videoyu izleyip, fotoğrafları inceleyip düşüncelerinizi yazmanızı istiyorum

İyi forumlar.
iPhone kamera baya iyi

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Katılmıyorum. İkisi de sevenine göre daha iyi olabilir. Genel olarak hangisi önde dersem 14 pro max derim ama arada çok fark görmedim. Hatta doğrudan hangisi hangisi yazmayıp oylamadan sonra gösterdiği için ve bende hızlı hızlı geçtiğim için hangisine oy verdiğimi bile 1-2 foto hariç bilmiyorum.
İşin garibi alt selefi Mi 11 Ultra bu kadar siyah çekmiyor veya kontrast basmıyor.
1666038913100.png

1666038939322.png

şahin doğan

80+ Platinum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşin garibi alt selefi Mi 11 Ultra bu kadar siyah çekmiyor veya kontrast basmıyor.
Sony'nin en iyi telefon sensörünü aldılar, Lens için piyasanın en iyisi Leica ile çalıştılar ama yazılıma gelince 1 adım öne gidemiyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,786
Üyeler
154,124
Son üye
nitto
Top Bottom