Neler Yeni

Öneri İphone 6s telefonumuz suya düştü çalışmıyor ne yapalım?

Merhabalar küçük kardeşim boşa çıkmış iphone 6s telefonumuzdan video izlerken kab dolu suya düşürdü telefonu ve telefon şuanda çalışmıyor tamir kiti aldım içini açtım ama içerisine kadar işlemiş su temizliğini yaptım fakat hala çalışmıyor telefon sizce ne yapalım tamirciye verelim mi telefonu

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Servise götürün.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Beratic

80+
Benim bildiğim sıvı temaslı telefonların tamiri baya pahalı oluyor o yüzden harcayacağınız paraya değeceğini düşünmüyorum. Yedek parça olarak satabilirsiniz ha illa ki telefon çalışsın istiyorsanız tabii ki götürün tamirciye ama dikkatli olun güvendiğiniz bir yere gidin. Daha önce yaptırdığım telefonumdan parça çalınmıştı.

Denizden çıkarılan telefonları pirince yatırıp çalıştırıyorlar, yani bir deneyin bence iç açık şekilde pirince yatırın 24 saat beklesin veya 12 saat gibi

Benim bildiğim sıvı temaslı telefonların tamiri baya pahalı oluyor o yüzden harcayacağınız paraya değeceğini düşünmüyorum. Yedek parça olarak satabilirsiniz ha illa ki telefon çalışsın istiyorsanız tabii ki götürün tamirciye ama dikkatli olun güvendiğiniz bir yere gidin. Daha önce yaptırdığım telefonumdan parça çalınmıştı.
yani durum kötü hocam zaten sessize alma tuşu da bozulmuştu telefon kendini sürekli sessize alıyordu şimdi komple fişi çekti büyük ihtimalle yaptımayız ona harçayacağımız paraya gider yeni telefon alırız yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denizden çıkarılan telefonları pirince yatırıp çalıştırıyorlar, yani bir deneyin bence iç açık şekilde pirince yatırın 24 saat beklesin veya 12 saat gibi
yatırdık ama içi açık değilken hocam saatlerce günlerce durdu birde saç kurutma ile baya da bir kurutmaya çalıştım ama büyük ihtimalle telefon çöp oldu

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
pirinç falan hikaye.ben de 6s imi suya düşürdüm.ekrana hiç görüntü gelmiyordu.derhal telefonu kapat güç verme sakın.içini aç bir güzel kurula.bağlantı soketlerini sök.hafif çukur gibi olduğu için oralarada da su doluyor.saç kurutma makinesi ile kurut.sonra 1 gün falan da toplama telefonu nem falan varsa gitsin.benimki öyle açıldı.güç verirsen devre elemanları kısa devre yapabilir.

pirinç falan hikaye.ben de 6s imi suya düşürdüm.ekrana hiç görüntü gelmiyordu.derhal telefonu kapat güç verme sakın.içini aç bir güzel kurula.bağlantı soketlerini sök.hafif çukur gibi olduğu için oralarada da su doluyor.saç kurutma makinesi ile kurut.sonra 1 gün falan da toplama telefonu nem falan varsa gitsin.benimki öyle açıldı.güç verirsen devre elemanları kısa devre yapabilir.
1 gün boyunca pirinçte tuttuktan sonra güç verdik şarj ile hocam tık yok maalesef telefon çöp oldu gibime geliyor

pirincin olayı falan yok.içini aç.yazdığımı oku.
içi açık şuanda hocam zaten ondan öncesinde içi açık değil iken pirinçe yatırmıştık ve 1 gün sonra da güç vermiştik
şimdi sizin dediğinizi deniyeceğim bir güzel kurutacağım inş çalışır çalışmazsa çöp maalesef

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,446
Üyeler
140,201
Son üye
braveclub
Top Bottom