Neler Yeni

İphone SE 2020 mi Yoksa Xr mı

Chitaca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Canberk Altıkanat
İphone SE düşünüyorum fakat pil konusu yüzünden Xr aklımı çeliyor. Çok fazla oyun oynayan biri değilim eğer dışarda değilsem max ekran sürem 2 saat. Telefonda en çok yaptığım şey spotify ile müzik dinlemek ve instagramda takılmak. Sık kullanacağım uygulamalar Spotify, Instagram, Akıllı saat uygulaması, Strava. Bunlar dışında işte arama falan yaparım. Şuan iphone se mi almak daha mantıklı yoksa bir nesil eski işlemciye sahip iphone xr mı almak daha mantıklı. Aralarında 1.000₺ fark var ve o 1.000₺ fark ile se için aksesuar alınabilir.

RoSe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Alper Baytekin
Öncelikle iyi geceler XR kullanıcısı olarak cihazımı önerebilirim 2 yıla giricem cihazla memnunum
SE dersenizde çok küçük telefon şuan öyle iphone 5s gibi telefonlar pek sizi tatmin edicegını sanmıyorum
işletim sistemi sadece A12 ile A13 farkı var o kadar..
ama benim yaptıgım gibi hatayı yapmayınız telefonu elinize bi mağazada alıp bakın internetten güzel diye mercan rengi diye aldım pembe çıktı iyi geceler tekrardan :)

ShekerPare

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Alp Eren
ben se 2020 kullanmış birisiyim ama telefonumu değiştirdim 11 e geçtim bunun sebebi ekranının küçük gelmesi ve batarya yetersizliği oldu benim için çok sık kullanan birisiyim ondan dolayı batarya günü çıkarmıyordu bende değiştirdim dediğiniz kullanımlar için yeterli olucağını düşünüyorum ancak 1000tl farkla bataryası daha iyi ama işlemcisi bi tık daha kötü telefona geçmek sizin kararınız ekran konusunda ise ben bişi diyemem yani gidip mağazada kendinizin bakması daha uygun olur

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
XR bence. Instagram'da 11 yıllık eski Sony Ericsson telefonla da kullanabiliyorsun oyun oynaşan zaten yine tatmin eder seni bütçe varsa XR almak daha iyi bence

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Birisinin kasası farklı, birisinin ekranı büyük, birisinin CPU'su güçlü

Ben olsam ben de XR derdim sebebi zaten çok bakan birisi değilim bari baktığımda mutlu etsin diye. XR'ı şu an alsan bence minimum 3 sene kullanırsın diye düşünüyorum.

Ama eğer eski kasa iPhone'ciysen bence iSE 2020 al derim. O da gayet güzel, abimden biliyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
uzun süredir xr kullanıyorum ekran boyutu sorun değilse falan olayı bu 2 telefon karşılaştırılırken konuşulmaz çünkü ikisi de yakın telefonlar benim tercihim xr olurdu

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
İphone SE düşünüyorum fakat pil konusu yüzünden Xr aklımı çeliyor. Çok fazla oyun oynayan biri değilim eğer dışarda değilsem max ekran sürem 2 saat. Telefonda en çok yaptığım şey spotify ile müzik dinlemek ve instagramda takılmak. Sık kullanacağım uygulamalar Spotify, Instagram, Akıllı saat uygulaması, Strava. Bunlar dışında işte arama falan yaparım. Şuan iphone se mi almak daha mantıklı yoksa bir nesil eski işlemciye sahip iphone xr mı almak daha mantıklı. Aralarında 1.000₺ fark var ve o 1.000₺ fark ile se için aksesuar alınabilir.
Ekran boyutu sorun değilse bence SE 2020 tercih et. Evet pili çok iyi değil ama en az 4 saat hafif kullanımda ise 6 saate kadar ekran süresi veriyor kendisi. Sizin kullanımınızda bir günü rahatlıkla çıkaracağını düşünüyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
Ekran boyutu sorun değilse bence SE 2020 tercih et. Evet pili çok iyi değil ama en az 4 saat hafif kullanımda ise 6 saate kadar ekran süresi veriyor kendisi. Sizin kullanımınızda bir günü rahatlıkla çıkaracağını düşünüyorum.
bu 2 telefon arasında ekran boyutunu konuşmayacaksın iki telefon bir birine çok yakın en fazla se 2020 1 yıl fazla güncelleme alır o kadar

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Buğra
eğer çok fazla oyun veya uygulamalarda uğraşmayacaksan se 2020 en mantıklı seçenek olur ben de se 2020 kullanıyorum çok oyun oynadığım için telefondan pili bazen yetmeyebiliyor ama performansı xr dan kat ve kat iyi üstelik bu telefon 5 sene daha güncelleme alacak senin kararın

şahin doğan

80+ Platinum
eğer çok fazla oyun veya uygulamalarda uğraşmayacaksan se 2020 en mantıklı seçenek olur ben de se 2020 kullanıyorum çok oyun oynadığım için telefondan pili bazen yetmeyebiliyor ama performansı xr dan kat ve kat iyi üstelik bu telefon 5 sene daha güncelleme alacak senin kararın
hocam se kaç yıl güncelleme alacak ise xr 1 yıl daha az güncelleme alacak arada kat kat fark yok performansta işlemci farkı %10 bile değil testlerde gpu farkı da %15 gibi bir şey

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Buğra
hocam se kaç yıl güncelleme alacak ise xr 1 yıl daha az güncelleme alacak arada kat kat fark yok performansta işlemci farkı %10 bile değil testlerde gpu farkı da %15 gibi bir şey
xr ile se 2020 aynı anda test ettim dedikleriniz doğru olabilir ama se 2020 performansı daha yüksek ayrıca apple se modellerine çok önem veriyor se 2015 bile hala güncelleme alan bi telefon ve almaya da devam edecek 1000 lira farka değmez bile üstelik xr 2018 yılında çıktı

şahin doğan

80+ Platinum
xr ile se 2020 aynı anda test ettim dedikleriniz doğru olabilir ama se 2020 performansı daha yüksek ayrıca apple se modellerine çok önem veriyor se 2015 bile hala güncelleme alan bi telefon ve almaya da devam edecek 1000 lira farka değmez bile üstelik xr 2018 yılında çıktı
iphone 5 se 6s ile aynı özelliklere sahip yani iphone se 2 vs 11 gibi 6s ne kadar güncelleme alacak ise 5 se de o kadar alacak xr 2018 de çıkmış olsa bile se 2020 de apple ın elinde kalan iphone 8 parçalarının içine 2019 da çıkan 11 özelliklerini koydu yanı arada sadece 1 nesil fark var

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Buğra
iphone 5 se 6s ile aynı özelliklere sahip yani iphone se 2 vs 11 gibi 6s ne kadar güncelleme alacak ise 5 se de o kadar alacak xr 2018 de çıkmış olsa bile se 2020 de apple ın elinde kalan iphone 8 parçalarının içine 2019 da çıkan 11 özelliklerini koydu yanı arada sadece 1 nesil fark var
sonuç olarak se 2020 daha ucuz ve daha güçlü ama karar onun tabii ki

Top Bottom