Neler Yeni

İş yerinde mesai ücreti yatmaması

zipottik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Muhammed Yiğit
Bir işte 2 aydır çalışıyorum fakat mesailere kalmamıza rağmen maaş aynı yatıyodu
Bugün müdürle konuştum mesailerinizi sizin not alıp bize vermeniz gerekiyor dedi o yüzden yatmamıştır dedi ama bir işyerinde mesaiye kaldığımızı işçilerin yani bizim takip etmemiz saçma değil mi

Mert

80+ Silver
Değil, birilerinin bildirimi yapması gerek. Eski şirketimde mavi yakalı çalışanı karttan takip ediyorlardı, beyaz yakalı çalışan ise kendisi bilgi veriyordu. Güncel çalıştığım şirkette ise her çalışan kendisi bildiriyor.

zipottik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Muhammed Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam ama bizim başımızda bizimle beraber çalışan müdür var dükkandan hiç ayrılmıyor hep bizimle ve mesaiye kaldığımızı kendisi görüyor
Değil, birilerinin bildirimi yapması gerek. Eski şirketimde mavi yakalı çalışanı karttan takip ediyorlardı, beyaz yakalı çalışan ise kendisi bilgi veriyordu. Güncel çalıştığım şirkette ise her çalışan kendisi

KlausM

80+ Silver
benim çalıştığım yerde zarf ile veriyorlardı

Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
ragnar oğlu tarkan
sizin sistemi bilmem ama mesai bitiminde çalışanlar gider konuşur kasada var ise money hepsini veya bir kısmını veya hiç almaz ama not edilir deftere maaş zamanı mesai ücretiyle beraber alır.

Top Bottom