Neler Yeni

Yardım İşlemci %15 kullanılıyor (0,39Ghz) nasıl düzeltebilirim?

Lykiaa12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kaya
Arkadaşlar oyun oynarken aniden aşırı kasma oluyordu neden olduğunu fark edememiştim bugün görev yöneticisini açtığımda işlemci kendisini %15 e sabitlemiş oyunlarım bu yüzden kasıyormuş nasıl düzelte bilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Bilgisayar laptop HP 15db1055nt modeli işlemci ryzen 3 3200U.

En İyi Cevap
Arkadaşlar oyun oynarken aniden aşırı kasma oluyordu neden olduğunu fark edememiştim bugün görev yöneticisini açtığımda işlemci kendisini %15 e sabitlemiş oyunlarım bu yüzden kasıyormuş nasıl düzelte bilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Bilgisayar laptop HP 15db1055nt modeli işlemci ryzen 3 3200U.
Bunun tek bir çözümü vardır o da CPU sıcaklığını düşük tutmak.
U işelmciler düşük Güç tüketimlerine sahiplerdir bu yüzden sıcaklık olarak fazla ısınmamaları gerek biz buna speedstep teknolojisi diyoruz eğer sıcaklık o dereceyi aşarsa sıcaklık düşene kadar bu böyle devam eder.
QuickCPU kullanarak işlemci frekansını sabitleyebilirsiniz ancak ekran kartından kısıcaktır bu sefer kısacana bunun tek çözümü Laptop'u o sıcaklıkların...

Atyxah

80+ Silver

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
U işelmciler düşük Güç tüketimlerine sahiplerdir bu yüzden sıcaklık olarak fazla ısınmamaları gerek biz buna speedstep teknolojisi diyoruz eğer sıcaklık o dereceyi aşarsa sıcaklık düşene kadar bu böyle devam eder.
QuickCPU kullanarak işlemci frekansını sabitleyebilirsiniz ancak ekran kartından kısıcaktır bu sefer kısacana bunun tek çözümü Laptop'u o sıcaklıkların altında tutmaya çalışmak ama aksine H işlemcilerde bu yoktur çünkü güç tüketimleri yeterlidir ve buna ihtiyaç duymazlar.
Unutmayınız ki U tipi işlemciler ağır işlemler için tasarlanmazlar . daha fazla bilgi için bu rehbere de bakabilirsiniz:
Lütfen işinize yaradıysa sağdan up vote atınız lütfen.

En İyi Cevap

Lykiaa12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kaya
Merhabalar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Rehberinize baktım fakat bende "Advanced CPU Settings" bölümü yok onu açabiliyor muyuz yoksa farklı bir yerden mi açıyoruz acaba?

Lykiaa12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kaya
QuickCPU kullanarak işlemci frekansını sabitleyebilirsiniz ancak ekran kartından kısıcaktır bu sefer kısacana bunun tek çözümü Laptop'u o sıcaklıkların altında tutmaya çalışmak ama aksine H işlemcilerde bu yoktur çünkü güç tüketimleri yeterlidir ve buna ihtiyaç duymazlar.
Unutmayınız ki U tipi işlemciler ağır işlemler için tasarlanmazlar . daha fazla bilgi için bu rehbere de bakabilirsiniz:
Merhabalar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Rehberinize baktım fakat bende "Advanced CPU Settings" bölümü yok onu açabiliyor muyuz yoksa farklı bir yerden mi açıyoruz acaba?*

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhabalar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Rehberinize baktım fakat bende "Advanced CPU Settings" bölümü yok onu açabiliyor muyuz yoksa farklı bir yerden mi açıyoruz acaba?*
Görev yöneticisi olarak açmayı deneyin ama bu da bir çözüm dğeil malesef eğer soğuyorsa belli bir seviyede o zaman işe yarar.
Tavsiyem gidip iyi bir soğutucu alın ve bunlarla uğraşmayın ayrıcah ava sıcaklıkları da çok fazla.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
raporlandı :mad:
en iyi mesaj olarak

Lykiaa12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kaya
Görev yöneticisi olarak açmayı deneyin ama bu da bir çözüm dğeil malesef eğer soğuyorsa belli bir seviyede o zaman işe yarar.
Tavsiyem gidip iyi bir soğutucu alın ve bunlarla uğraşmayın ayrıcah ava sıcaklıkları da çok fazla.
Soğutucu kullanıp denedim fakat o da çare olmadı başka çözüm bulursanız ve paylaşırsanız sevinirim :)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Soğutucu kullanıp denedim fakat o da çare olmadı başka çözüm bulursanız ve paylaşırsanız sevinirim :)
Hocam soğutuculu sıcaklıkları atar mısınız bu olduğundaki sıcaklıkları.

Lykiaa12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kaya
Hocam soğutuculu sıcaklıkları atar mısınız bu olduğundaki sıcaklıkları.
1628115966032.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşımdan ödünç aldığım soğutucuyla sıcaklık böyle. Soğutucusuz 90'lara kadar çıkıyordu ama yine de performans düşüyor.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşımdan ödünç aldığım soğutucuyla sıcaklık böyle. Soğutucusuz 90'lara kadar çıkıyordu ama yine de performans düşüyor.
tam olarak kaç derecede bunu yapıyor o önemli bu sıcaklıklar ise laptop özelliklerini atar mıısın?

Lykiaa12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kaya
tam olarak kaç derecede bunu yapıyor o önemli bu sıcaklıklar ise laptop özelliklerini atar mıısın?
soğutucuyla 80 e gelince yapıyor ama soğutucusuz 90 a çıkınca yapıyor.
Sistem özelliklerim :
8GB Ram Ryzen 3 3200U İşlemci, AMD Vega 3 Ekran Kartı, AMD 530 series Harici Ekran Kartı

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
soğutucuyla 80 e gelince yapıyor ama soğutucusuz 90 a çıkınca yapıyor.
Sistem özelliklerim :
8GB Ram Ryzen 3 3200U İşlemci, AMD Vega 3 Ekran Kartı, AMD 530 series Harici Ekran Kartı
tamam bende de 80 üstünde yapıyor malesef ahavalar sıcak normal biraz da.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,899
Üyeler
140,574
Son üye
krynn
Top Bottom