Neler Yeni

İşlemci 82-83 derece zarar görür mü

Toplayıcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Nobody
Arkadaşlar Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Oyunlarda 84'e kadar çıkıyor zarar görür mü ?
Seneye işlemci soğutucu taktıracağım ama şuanlık bir 1 ay daha kullanacağım sıkıntı olur mu ?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hayır dostum, o derecelerin işlemciye bir zararı olmaz, zarar görmesi için 120 derecelerin üstünde falan olması gerekiyor, o da mümkün değil zaten, çünkü PC kapanıyor o sıcaklıklarda :D.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Arkadaşlar Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Oyunlarda 84'e kadar çıkıyor zarar görür mü ?
Seneye işlemci soğutucu taktıracağım ama şuanlık bir 1 ay daha kullanacağım sıkıntı olur mu ?
Hicbir skntisi olmaz. Zaten sogutucu takacagini soylemissin asil islemcinin gercek performansini da onu takinca alacaksin zaten simdilik boyle kullanilabilir. Sogutucu olarak ne almayi dusunuyorsun?

Mustafa21

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
461
İsim
Mustafa Malkoç
işlemcilerin genel olarak 75 ten yüksek olmaları sıkıntı yaratabilir . herhangi bir sıvı soğutma veya t6 ultra alarak 65 lere düşürebilirsin .
LİNK : https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/t6-ultra-sogutma-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-P396832835
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemcilerin genel olarak 75 ten yüksek olmaları sıkıntı yaratabilir . herhangi bir sıvı soğutma veya t6 ultra alarak 65 lere düşürebilirsin .
LİNK : https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/t6-ultra-sogutma-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-P396832835
:D yaratır demiyorum DİKKAT Yaratabiliiir diyorum :) işimizi sağlama almak lazım değilmi :D

Toplayıcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Nobody
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

:D yaratır demiyorum DİKKAT Yaratabiliiir diyorum :) işimizi sağlama almak lazım değilmi :D
Ama alamam dedim :D 15 günde zarar görür mü ? Çok yüksek grafikli oyun oynamıyorum.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Soğutucu alana kadar biostan CPB ayarını kapattım ben max 61 görüyorum.

Toplayıcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Nobody
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hicbir skntisi olmaz. Zaten sogutucu takacagini soylemissin asil islemcinin gercek performansini da onu takinca alacaksin zaten simdilik boyle kullanilabilir. Sogutucu olarak ne almayi dusunuyorsun?
Bilmiyorum şimdi taktırsam T6 Ultra kesin ama seneye bakalım kısmet.

Soğutucu alana kadar biostan CPB ayarını kapattım ben max 61 görüyorum.
Performans çok düşmez mi ya benim işlemci hep 3.8 ghz 4 ghz arası geziyor ?

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege

Yok hayır düşmüyor.
Ben hissetmedim bile.
Düşse bile 3-4 fps.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,247
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
bir sıkıntı olmaz FAKAT da bir video çekmişti soğutucu iyi olunca işlemcinin performansı hayli artmıştı

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli

Yok hocam 15 gunde ne skntisi gorecek gonul rahatligiyla oyna oyunlarini.
Simdi alacaksaniz butceniz kisitliysa T6 ultra oneririm
Para biriktirip sivi sogutma alacagim derseniz ise pf240 onerebilirim

Toplayıcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Nobody
bir sıkıntı olmaz FAKAT da bir video çekmişti soğutucu iyi olunca işlemcinin performansı hayli artmıştı
Aynen biliyorum zaten işlemci tam güçte çalışmıyor bir de eğer işlemciye overlock yaparsam ömrü filan mı kısalıyor öyle bir olay duydum da ?

Top Bottom