Neler Yeni

Mavi Ekran İşlemci değişiminden sonra Mavi ekran ve PCnin donması

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Ünal
Eski işlemcim Ryzen 5 2600 idi bende yeni işlemci aldım darboğaz yapmaması için ama oyunlarda bazen drop yiyorum İşlemci kullanımı %0-5 arasında olduğu için dünde yeni taktırdım 1 kere mavi ekran 3 kere dondu pc ve yeniden başlatmak zorunda kaldım

Sistemim;
RX 6600
Ryzen 5 5500
Gigabyte B450m s2h
Win 11
8+8 2666mhz ram

Minidump dosyam burada Sizce ne yapmalıyım?

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,084
İsim
Mehmet Yılmaz
Eski işlemcim Ryzen 5 2600 idi bende yeni işlemci aldım darboğaz yapmaması için ama oyunlarda bazen drop yiyorum İşlemci kullanımı %0-5 arasında olduğu için dünde yeni taktırdım 1 kere mavi ekran 3 kere dondu pc ve yeniden başlatmak zorunda kaldım

Sistemim;
RX 6600
Ryzen 5 5500
Gigabyte B450m s2h
Win 11
8+8 2666mhz ram

Microsoft desteğe yazın buraya kaç defa yazdım ben ilgilenen yok

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,736
İsim
Emre Zengin

Sistemim;
RX 6600
Ryzen 5 5500
Gigabyte B450m s2h
Win 11
8+8 2666mhz ram

BİOS'u sıfırlar mısınız? Exit menüsünden load default settings diyip kaydedip çıkın.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,084
İsim
Mehmet Yılmaz

Sistemim;
RX 6600
Ryzen 5 5500
Gigabyte B450m s2h
Win 11
8+8 2666mhz ram

İ
En iyisi siz microsoft desteğe yazın son yazdığımı uygulamayın daha kötü sonuçlara yol açmasın çok bilgili arkadaşlar var orada

cankoc

80+
Bios sıfırlama ve chipset driverini sil tekrar yükle. Bende aynı şekilde 3600 den 5600 e geçince almam gerken FPS den 40 Lara faşan düştüm sorunu bu şekilde çözdüm

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,736
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Ünal
Bios sıfırlama ve chipset driverini sil tekrar yükle. Bende aynı şekilde 3600 den 5600 e geçince almam gerken FPS den 40 Lara faşan düştüm sorunu bu şekilde çözdüm
chipseti nasıl sileceğim ddu da bulamadım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,736
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Ünal
tamamdır biosu default yapıp kaydettim chipsetide yükledim yine sorun olursa yazarım ama mavi ekranın neden olduğuna bakabilecek birisi yok mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyisi siz microsoft desteğe yazın son yazdığımı uygulamayın daha kötü sonuçlara yol açmasın çok bilgili arkadaşlar var orada
desteğe yazamıyorum sanırım çevrimdışı ya da ben siteyi bulamadım

Son düzenleme:

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,084
İsim
Mehmet Yılmaz
tamamdır biosu default yapıp kaydettim chipsetide yükledim yine sorun olursa yazarım ama mavi ekranın neden olduğuna bakabilecek birisi yok mu?

desteğe yazamıyorum sanırım çevrimdışı ya da ben siteyi bulamadım
Daha fazla desteğe tıkla, topluluk forumları var oraya yaz. Bak bu benim açtığım konu benim sorunu çözdü DaveM121 isimli arkadaş. Çok sinir bozucu bir durum umarım seninki de düzelir

Birde bu easy anti cheat kullanan oyunlardan ve EA yapımı oyunlardan uzak durmak gerekiyor PC ye en çok sorun çıkaran oyunlar bunlar. Fifa 23'te sorun yaşadım, Apex Legendde sorun yaşadım, Valorantta yaşadım, Paladinste yaşadım ama Genshin Impact diye bir oyun var TR ye yeni Türkçe dil desteği geldi uzun süre oynadım hiç bir sorun yaşamadım. GOW un hikaye kısmını bitirdim 4k ultra ayarlarda ondada bir sorun yaşamadım optimizasyonu çok iyi gerçekten helal olsun. Güçlü PC topluyorsun bütün oyunları oynayayım diye ama berbat optimizasyonlarıyla PC'nin içine ediyorlar eskiden oyunlar fazla caf caflı değidi şimdiki oyunlar kadar ama ne hata vardı ne bir şey vardı birde oyunlardan zevk alırdık şimdi gram zevk almıyorum

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,749
Üyeler
156,974
Son üye
EnesÇkk
Top Bottom