Neler Yeni

İşlemci değiştirdim görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Özbek
Arkadaşlar merhaba öncelikle konum işlemci değiştirdim görüntü gelmiyor fakat.
Öncelikle işlemci aldım yeni sıfır sıkıntısı yok Ryzen 5 5500 eski işlemcim ise Ryzen 5 3400g bilgisayar çalışıyordu hiç bir sıkıntısı yok işlemciyi çıkarttım yenisini taktım çalıştırdım sonra bios eksidir diye öbürünü taktım geri büsefer öbüründen görüntü gelmedi bilgisayar çalıştı fakat görüntü gelmedi sorunun kablodan olduğunu düşündüm anakarttanda görüntü alamadım sonra kablonun yerini değiştirdim yine görüntü alamadım ekran kartını söktüm yine görüntü alamadım monitörde ışık yanıp sönüyor Rami söktüm denedim bios pilini söktüm taktım yine görüntü gelmedi sorun neden kaynaklıdır bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
anakart model nedir ? işlemci doğru taktın değil mi işaret varsa işaret yönüne göre takman gerekir.
3400g olanı tak ekran kartı varsa sök monitörü anakart girişine bağlayıp denedin mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Özbek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakart model nedir ? işlemci doğru taktın değil mi işaret varsa işaret yönüne göre takman gerekir.
3400g olanı tak ekran kartı varsa sök monitörü anakart girişine bağlayıp denedin mi ?
Hocam anakart modelim Asus prime b450M-K 3400g’yi taktım ekran kartını söktüm anakarta taktım yine olmadı işlemciyi doğru taktm evet çalışıyor bilgisayar fakat görüntü gelmiyor

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
Hocam anakart modelim Asus prime b450M-K 3400g’yi taktım ekran kartını söktüm anakarta taktım yine olmadı işlemciyi doğru taktm evet çalışıyor bilgisayar fakat görüntü gelmiyor
ramler kaç tane çıkarın hepsini altına elinizi vurmayın yada elinizi duvara falan vurun öyle çıkarın statik elektirik varsa gitsin üzerinizden. ram alt kısmını silgiyle silip tek ram ile çalıştırın harddiskte çıkarın içindeki yazılıp belki soruna neden olur bios görünsün önce sonra takarsınız. ram mhz farklıysa bazen bu tür sorunlara neden olabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Özbek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ramler kaç tane çıkarın hepsini altına elinizi vurmayın yada elinizi duvara falan vurun öyle çıkarın statik elektirik varsa gitsin üzerinizden. ram alt kısmını silgiyle silip tek ram ile çalıştırın harddiskte çıkarın içindeki yazılıp belki soruna neden olur bios görünsün önce sonra takarsınız. ram mhz farklıysa bazen bu tür sorunlara neden olabiliyor
Ramlerim corsair 8x2 çift kanal 3600mhz tek kanal denerim fakat sorun halen aynı hardiski çıkarmayı deniyeceğim şimdide

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,008
Üyeler
140,588
Son üye
Çiftçi
Top Bottom