Neler Yeni

İşlemci El capitan

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Yasir Aykaç
El capitan aldım daha öncede bahsetmiştim. Wraith prism soğutucu ile kullanıyorum sistemi hiç özelleştirmedim fakat videodan sürekli 10 15 derece fazla bir sıcaklık değerine sahibim. Bunun nedeni nedir? Ekstra fan mı takmam gerekiyor? (odam sıcak değil güneş dahi sadece sabah 1 2 saat alıyor, Videoda ki ile tamamen aynı sistem soğutucuda aynı, kasanın fanları en hızlıda) Tek dikkatimi çeken wraith prism %20 30 lara çıkıyor çalışma yüzdesi onu arttırır isem çözebilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,805
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
El capitan aldım daha öncede bahsetmiştim. Wraith prism soğutucu ile kullanıyorum sistemi hiç özelleştirmedim fakat videodan sürekli 10 15 derece fazla bir sıcaklık değerine sahibim. Bunun nedeni nedir? Ekstra fan mı takmam gerekiyor? (odam sıcak değil güneş dahi sadece sabah 1 2 saat alıyor, Videoda ki ile tamamen aynı sistem soğutucuda aynı, kasanın fanları en hızlıda) Tek dikkatimi çeken wraith prism %20 30 lara çıkıyor çalışma yüzdesi onu arttırır isem çözebilir miyim?

@Abdullah Hacıgül
Fan'ın hızını arttırın. %20'de çalışacaksa o soğutucunun bir anlamı kalmıyor ki.

echO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hamza Kaş

@Abdullah Hacıgül
fanını hızını arttır kardeşim o hızla soğutmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Yasir Aykaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Manuel olarak kaç yapayım sabit bir hızda kalır mı kalmalı mı? Yada otomatik ayarda neden bu kadar az çalışmakta

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
Batuhan Divrik
Manuel olarak kaç yapayım sabit bir hızda kalır mı kalmalı mı? Yada otomatik ayarda neden bu kadar az çalışmakta
Cpu fan kısmına takılıdır zaten wraith prism biosa gir oradan da fan hızı modları var normal modda çalıştır. İstersen turbo modda falan da çalıştırabilirsin ama boştayken boşuna başın ağrımasın bence.

bycemkurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cem

@Abdullah Hacıgül

bende aynı sistemı 19 nısan aksamı verdım hala elıme ulasmadı sıze ne zaman geldı soylermısınız bir de gelen montaj lıstesınde mouse gozukuyor ama wraith sogutucu lıstede yok sızdede aynı sekıldemı oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Yasir Aykaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende aynı sistemı 19 nısan aksamı verdım hala elıme ulasmadı sıze ne zaman geldı soylermısınız bir de gelen montaj lıstesınde mouse gozukuyor ama wraith sogutucu lıstede yok sızdede aynı sekıldemı oldu
Hocam sanırım ilk Alan olduğum için 3 gün sonra teslim aldım

bycemkurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cem

Ekler

• 313131.jpg
    313131.jpg
    111.3 KB · Hit: 68

cgtytrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Çağatay Turan

bycemkurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cem
Tüm şansını burda kullanmışsın bro :)

bencede oyle olmus cok cok sanslı :=)
cok fazla sıkayet var suan ıncehesap dan dolayı cogu kısı 2 hatfa olmasına ragmen alamamıs sıparıs gecenlerın bazılarını urun stokda yok dıyıp ıadeye zorlanmıs ıade alanlarda henuz kartlarına ıade yansımamıs bende buyuk bı merakla hala beklıyorum bakalım hayırlısı

ilk alan 250 kişiye veriliyordu

bende oyle bılıyorumda lıstede mouse gozukuyor ama sogutucu gozukmuyor normalde 2 sı bırlıkte hedıye dıye yazıyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Yasir Aykaç
bencede oyle olmus cok cok sanslı :=)
cok fazla sıkayet var suan ıncehesap dan dolayı cogu kısı 2 hatfa olmasına ragmen alamamıs sıparıs gecenlerın bazılarını urun stokda yok dıyıp ıadeye zorlanmıs ıade alanlarda henuz kartlarına ıade yansımamıs bende buyuk bı merakla hala beklıyorum bakalım hayırlısı

bende oyle bılıyorumda lıstede mouse gozukuyor ama sogutucu gozukmuyor normalde 2 sı bırlıkte hedıye dıye yazıyordu
bende de faturada soğutucu gözükmüyordu

Cpu fan kısmına takılıdır zaten wraith prism biosa gir oradan da fan hızı modları var normal modda çalıştır. İstersen turbo modda falan da çalıştırabilirsin ama boştayken boşuna başın ağrımasın bence.
normal moddaymış baktığım yüzde 20 çalışan ekran kartı fanları imiş. Normal fanlar daha yüksek çalışıyor zaten sesten hissediyorum fakat sıcaklığın önüne geçemiyorum neden olabilir

Fan'ın hızını arttırın. %20'de çalışacaksa o soğutucunun bir anlamı kalmıyor ki.
hocam o ekran kartı fanı imiş. Ekran kartım buz gibi 60 65 lerde fakat işlemci bir türlü 70 den inmiyor nedendir sizce?

@Abdullah Hacıgül yardımını bekliyorum

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
Batuhan Divrik
Bir çok şey olabilir sebebi şimdi görmeden etmeden bilemiyoruz ki. Biosa girip fan ayarlama kısmındaki cpu fanını turbo mode olarak yapın bir de öyle deneyelim etki edecek mi ? Eliniz de termal macun varsa bir de onu deneyin.

Top Bottom