Neler Yeni

işlemci ısınma ve hız

erenlew34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren
Arkadaşlar bugün Assetto Corsa yani onun modlu versiyonu content Manager oynadım trafik modlu falan yüksek ayarlar ve işlemcim 90 derecelere kadar çıktı 87 falan diyebiliriz sonradan biraz korktum neden bu kadar gördü diye şöyle söyleyeyim işlemcim R5 7500 F ekran kartım ise RX 7700 XT yani şöyle diyeyim birincisi işlemcim stok fan bir de odam çok sıcak malum yaz ayındayız ve camları çok açmıyorum ve odanın içi ısınıyor 90 dereceyi gördükten sonra kapadım PC'yi 15 20 dakika sonra şu an herhangi bir şey çalışmıyorken 65 derecelerde daha demin Valorant'a girdim 85 86 dereceleri gördü ve korkuttu bu değerler sizce sebebi nedir yani dediğim sebeplerden midir yani bir de PC öğleden beri çalışıyor evde olduğum için bunu sormak istedim bir de asetto'da 90 derecelere yakın dereceler gördüğü için işlemcim zarar görmüş olabilir mi FPS de azalmalar olur mu herhangi bir zarar vermiş midir işlemciye ve işlemcimin hızı temel hızdan daha hızlı çalışıyor temel hız 3.7 hız 4.50 4.60 arası. buarada RAM dual channel olmak üzere 16x2 32 gb şeklinde

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerim Can Uçar
Değerler biraz yüksek. 90 dereceye kadar çıkması işlemciye zarar vermez. Öncesinde değerleri takip ediyor muydunuz?

erenlew34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değerler biraz yüksek. 90 dereceye kadar çıkması işlemciye zarar vermez. Öncesinde değerleri takip ediyor muydunuz?
yani çok etmedim ama sistem daha yeni yani asettoya girdiğimde çok yaptı ama çıktım sonra ama odam cidden sıcak yani birde stok fan olduğu
için olabilirmi biraz korkuttu çünkü ne yalan söyliyim kötü hissettim biraz

nibbo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
İbrahim Emre Altınöz
Öncelikle işlemci temel hız maksimum hızı değildir yani aslında işlemcin tam kapasitesinde bile çalışamıyor. Normalde 5 GHZ kadar çıkabilir o işlemci ama sende işlemci soğuyamadığı için kendi hızını kısıtlıyor çünkü 95 dereceyi geçsen pc kapanacak. İşlemci zarar görmemiştir hız konusu dediğim gibi o hızlarda çalışması gayet normal hatta düşük bile. Kendim Ryzen 5 7600 kullanıyorum ve yapabileceğin en iyi çözüm CPU freakans hızını sabitlemen. Kendi denediğim ayarları paylaşıyorum ve BIOS'tan "CPU Core Ratio" kısımını yani freakans hızını sabitlediğimde işlemci en ağır şartlarda bile 57 dereceyi zor geçiyor ve Adana'dayım. PBO yazdığım ASUS'un kendi anakartlarlarındaki sıcaklık düşürme özelliği o kısmı önemseme. CPU hızını 4950 mhz olarak sabitlediğimde işlemci sıcaklığına bak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,685
Üyeler
149,959
Son üye
M1RKET
Top Bottom