Neler Yeni

Yardım İşlemci sıcaklığı anormal yüksek

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selçuk Arıkan
Arkadaşlar merhaba;
Pc temizlik ve bakım için söktüm bütün parçaları çıkarıp temizleyip tekrar taktım termal macunlarına kadar temizledim fakat şu an bios ekranında noşta bile işlemci sıcaklığım 60 70 derece oyunlarda 90 92 civarı oluyor macunu tekrar değiştirdim başka bir macun alıp ama düzelmedi chrome açtığımda bile fanlar aniden hızlanıp işlemci 70 lere çıkıp geri düşüyor her yeni sayfa açtığımda bu oluyor sistemde r7 5800x 3d var soğutu cougar 280mm sıvı soğutma normalde boşta 30larda oluyordu sorun ne olabilir çözemedim pc açtığımda pompanın çalışma sesi de geliyor radyatör aynı yerdeydi zaten ondan kaynaklı değil üst tarafa da sığmıyor mosfet soğutuculara denk geliyor erkenden söyliyim

Ekler

• IMG_3416.jpeg
    IMG_3416.jpeg
    2 MB · Hit: 19

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yunus
Işlemci oturmamış gibi bir sorun var

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yunus
Soğutucu olarak dedim kusura bakma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıvı soğutucu tam işkence takmak vs oturmamış olması ihtimal

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yunus
Soğutucun çalışmıyor o zaman sorunlu olabilir soğutucu çalışması için extra bir kablo vs var mı onu takmayı unutmuş olabilir mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selçuk Arıkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucun çalışmıyor o zaman sorunlu olabilir soğutucu çalışması için extra bir kablo vs var mı onu takmayı unutmuş olabilir mısın?
Baktım zaten 3 kablo var 1 rgb 1 fan 1 pompa hepsi takılı zaten kasayı ilk açtığımda su devirdaim sesi de geliyor

Neyse yarın tekrar yatırayım kasayı en iyisi

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yunus
İki seçenek var birisi Termal macunu aşırı sürdün zannetmiyorum bilgili gibi duruyorsun ikincisi ise sıvı soğutma iyi oturmadı

Son seçenek bozuk sıvı soğutma

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selçuk Arıkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki seçenek var birisi Termal macunu aşırı sürdün zannetmiyorum bilgili gibi duruyorsun ikincisi ise sıvı soğutma iyi oturmadı

Son seçenek bozuk sıvı soğutma
Macunu sanmam hep onu küçücük bir nokta ile yaparım ama oturmama durumu için yarın tekrar bakıcam aklıma am4 soket için koyduğum parça geldi belki de o tam oturmadığı için olabilir teşekkürler

Top Bottom