Neler Yeni

İşlemci sıcaklığım bu ve kasıyor.

Nirvana28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan YERAL
123123.PNG

İşlemcim bu ve sıcaklıklar bu düzeyde. Bilgisayar açıldıktan belli bir zaman geçtikten sonra ortalama 5-6 saat gibi bir süre bilgisayar kasmaya başlıyor. Sebebi işlemci diye düşünüyorum sürekli işlemcim bilgisayarda hiçbir şey yapmazken bile %100 çalışıyor neredeyse bunu nasıl değiştirebilirim ?

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
İşlemci sıcaklıklarınız ideal. %100 olmasını engellemek için görev yöneticisinden CPU'nuzu kullanan uygulamaları kapatabilirsiniz.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
neden ki demek istediğim şöyle resime bak suan attığım orda %10 kullanılırken bile 4.37 GHz çalışıyor.
Dostum işlemcin gayet normal ve stabil çalışıyor. GHZ hızı da gayet yüksek çok iyi. Sorun ne anlayamadım. Boşuna işlemcini suçluyorsun sen.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,914
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Hangi işlemciyi kullanıyorsun ? 4.4 Ghz yüksek bir hız, overclock ile ulaşmış olduğunu düşünüyorum, eğer overclock ile ulaştıysan hızları düşürüp tekrar deneyebilirsin.
İşlemci boşta bile %100 kullanılıyorsa çok büyük ihtimalle virüs vardır.

Nirvana28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan YERAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum işlemcin gayet normal ve stabil çalışıyor. GHZ hızı da gayet yüksek çok iyi. Sorun ne anlayamadım. Boşuna işlemcini suçluyorsun sen.
Ya şöyle mesela örnek veriyorum lol oynuyorum durduk yere pick ekranında kasmaya başlıyor belli bir süre sonra sabahtan beri oynuyorum mesela ama son 2 saatir pick ban ekranınd lol kasıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi işlemciyi kullanıyorsun ? 4.4 Ghz yüksek bir hız, overclock ile ulaşmış olduğunu düşünüyorum, eğer overclock ile ulaştıysan hızları düşürüp tekrar deneyebilirsin.
Şuna da bakar mısın % 10 olarak görünüyor kullanım fakat yinede 4.37 GHz mesela az kullanılırken işlemci neden düşük değil frekansı boşuna yoruluyor ve ısınıyor. Bu yüzden kastığını düşünüyorum . Bunu nasıl düzeltebilirim.

Ekler

• 123123123.PNG
    123123123.PNG
    8.1 KB · Hit: 29

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
i7-4790k OC yapmadan 4.40GHZ'e kadar ulaşabiliyor hocam.

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Boşta %100 çalışıyor diyor arkadaş. İşlemcinin performansina bakılırsa bu kadar çıkması saçma. Yuksek ihtimalle virüs var makinada. Format atmayı dene bence.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Boşta %100 çalışıyor diyor arkadaş. İşlemcinin performansina bakılırsa bu kadar çıkması saçma. Yuksek ihtimalle virüs var makinada. Format atmayı dene bence.
Virüs ihtimaline katılıyorum hocam. 4/8 bir işlemcinin boşta %100 olması imkansız bence bir yanlışı var çünkü attığı SS'de %10 gözüküyor.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,914
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41