Neler Yeni

İşlemci Test Önerisi Ve Yaptığım Büyük Hata!

2mApoo

80+ Silver
Bilgisayarımın Stok fanını temizleme amaçlı çıkarırken bi hata yaptım.Biraz davar gibi davranıp işlemciyle beraber söktüm.(birbirlerine yapışık halde geldi)Abdullah abinin bununla ilgili videosunu izlememe rağmen hata yaptım. Ayırmaya çalışırken yanlışlıkla 1 pini yaklaşık 60 derece eğimli şekilde yamulttum. Ve sonra NEJDAT DELİOĞLU abimizin yamulan pini düzeltme ile ilgili videosunu izleyerek kusursuza yakın düzelttim. Ama hala birbirinden ayıramadım. Vatan Bilgisayarın yolunu tuttum ve çalışan abi tek hamle ile çıkardı. Bi kutu kola karşılığında COOLERMASTER in MASTERGEL PRO markalı termal macununu verdiler.Sürdüm ve çalıştırdım. Sıfırlanan BİOS ayarlarını kendi ayarlarıma çevirdikten sonra açtım.Ama hala performansı hakkında endişelerim var.Yamulan 1 pinin herhangi bir zararının olacağını düşünmüyorum. Ama bunu test edeceğim bir işlemci benchmark tarzı bir test programı önerisi istiyorum.Aklımda AİDA64 kullanmak var.
Ek olarak:
Özellikle AMD sistemlerde Fanı çıkarmadan önce sistemi STRES testine sokmanızı öneriyorum. Isınan Macun gevşeyecektir ve normalden çok daha kolay çıkacaktır.Fanı dairesel hareketlerle döndererek sabırlı bi şekilde çıkarın. Buda ufak bi rehber tarzı yazı olsun istedim.
Ama önerebileceğiniz bi İşlemci Performans testi varmı? (AİDA64 dışında)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diyarbakır Hava 38 derece - Klimasız ve vantilatörsüz bir mekan - sadece stok fan
bu halde ısı değerlerim:
xD.PNG

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,428
İsim
Hakanbey
1 pinden bişey olmaz. Kopsa bile çalışır

2mApoo

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Prime95 kullan en ağırı %125 yüke sokuyor diye hatırlıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,518
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom