Neler Yeni

işlemci üzerine sürmüş olduğum macun ne kadar süre gider?

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
Merhaba arkadaşlar işlemcim E8500 2 core 2 th eski işlemci bu işlemciyi alırken yanındaki termal macunu alttaki görselde gördüğünüz gibi işlemci'nin her köşesine yaymaya çalıştım bu yeterli midir? ve bu macun ne kadar süre gider fazlasıyla oyun oynamaktayım bilgisayar bütün gün çalışıyor en azından 7-8 saat çalıştıktan sonra 10-15 dk kadar dinlendiriyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
WhatsApp Image 2022-07-13 at 20.16.28 (1).jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemcinin yanında gelen macun bu

Coolpanda

80+ Silver
Sıcaklık değerlerine bakmalısın. Örneğin şuan 70C°'de çalışıyorsa gayet ideal değerler. Ama 1 sene sonra baktın sicakliklar artık 85C° olmuş demek ki macun yenileme zamanı gelmiş.

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
Merhaba arkadaşlar işlemcim E8500 2 core 2 th eski işlemci bu işlemciyi alırken yanındaki termal macunu alttaki görselde gördüğünüz gibi işlemci'nin her köşesine yaymaya çalıştım bu yeterli midir? ve bu macun ne kadar süre gider fazlasıyla oyun oynamaktayım bilgisayar bütün gün çalışıyor en azından 7-8 saat çalıştıktan sonra 10-15 dk kadar dinlendiriyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Alıntıyı görüntüle

Maks 1 yıl gider bence macun dandik duruyor

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklıklar şuanda böyle yük altında 70'i geçmiyor.

Sıcaklık değerlerine bakmalısın. Örneğin şuan 70C°'de çalışıyorsa gayet ideal değerler. Ama 1 sene sonra baktın sicakliklar artık 85C° olmuş demek ki macun yenileme zamanı gelmiş.
Macunu doğru bir şekilde uygulayabilmiş miyim peki hocam? card visit yardımı ile yaymaya çalıştım olmadı elimde kaldı yeni bir tane aldım eski macunun arkasında düz yuvarlak bir şey ile yaymaya çalıştım.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13.7 KB · Hit: 21

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Musab
Steam
mfimmel
Alıntıyı görüntüle

Birkaç ay arayla testler yaparsın. Yükte 80-85 dereceyi geçmediği sürece sıkıntı yok.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle

İşlemci milattan önce kalma zaten. Sistem aşırı ısıdan kendini kapatmaya başlayana kadar kullan pek sorun olmaz.

İşlemcinin fiyatı MX-4 den daha ucuz 😀

Top Bottom