Neler Yeni

İşlemcim sabit Ghz de kalıyor

Mtyavuz08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Said
Bütçe
5
Merhaba arkadaşlar Victus laptop sahibiyim Özelliklerini metnin en altında yazıcağım. Laptopumda 3 adet performans ayarı var bunlar eco balanced ve performans. Oyun oynarken doğal olarak perfromansa alıyordum fakat youtubede videolara denk geldiğimde böyle bi ısınma olmadığını farkettim ve biraz test yaptım.(PUBG)Performans modunda bilgisayar kendini 4.5 ghz sabitliyor msi afterburner da öyle gözüküyor 4.5 ,4.6 ,4.3 aralığında geziyor ve 91 derecelere kadar çıkıyor. Balance modundada aynı şekil 4.5 ghz de sabit kalıyor sadece fan hızını düşürüyor bide 4.3 ghz e daha çok düşüyor. Eco moddada sabit 2.5 ghz lerde geziyor sıcaklıkda 70 ila 80 derece aralığında geziyor. Bu ghz değerleri neden böyle bunu otomatik yapamazmıyım.Bu 3 ayarı hp nin kendi omen gaming hub uygulamasından yapıyorum.Eco modda fan ayarı yapılmıyor diğer modlarda yapılıyor eco modda düşük devirde çalıştığı için 70-80 derecelerde geziyor fanı biraz arttırabilsem eco modda 65 derecelerde gezebilir ama uygulama bunu desteklemiyor.Uygulama sadece balance ve performans modunda fan hızına erişebilmemize izin veriyor. Nasıl ghzi ortalama değerlere düşürürüm yada nasıl eco modda fan hızını arttırabilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Hp victus 16
RTX 4050 120w
İ5-13500H
16 gb ram 5200mhz
512 gb m2 ssd

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,039
Üyeler
140,751