Neler Yeni

İşlemcim yanıyor yardım lütfen

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Termal macunlarını henüz 1 saat önce değiştirmeme rağmen ve üstüne üstlük fanlarıda gıcır gibi temizledim ama herhangi bir oyun açtığımda işlemcim mnimum 90 dereceye çıkıyor. Normal masaustundeyken 35 40 derece arsında hiçbir sıkıntı yok. ama oyuna girdigimde dediğim sıcaklıklara geliyor ve oyubn yaklaşık 1 saat içinde kendini kapatıyor hatta bazen 10 dk içinde.
Nasıl düşüreceğim arkadaşlar sıkıntı ne olabilir helppp plsss.
İşlemci: i7 13700k
Grafik 3080 ti
32 gb ram
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunlarını henüz 1 saat önce değiştirmeme rağmen ve üstüne üstlük fanlarıda gıcır gibi temizledim ama herhangi bir oyun açtığımda işlemcim mnimum 90 dereceye çıkıyor. Normal masaustundeyken 35 40 derece arsında hiçbir sıkıntı yok. ama oyuna girdigimde dediğim sıcaklıklara geliyor ve oyubn yaklaşık 1 saat içinde kendini kapatıyor hatta bazen 10 dk içinde.
Grafik 3080 ti
32 gb ram

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.18.47.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.18.47.jpeg
    647.1 KB · Hit: 68

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
yunusemre
Grafik 3080 ti
32 gb ram
aynı oyundamı sureklı aynı oluyor bırde stok fanmı???

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok fanı evet. Sadece aynı oyun değil bütün oyunlarda böyle maalesef. ve eskiden böyle değildi son 1 aydır böyle bu. az önce 1 saat önce temizlgiini yaptım termal macunu cok güzel yaptım hala sıkıntılı

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Cahit Emin
Stok fanı evet. Sadece aynı oyun değil bütün oyunlarda böyle maalesef. ve eskiden böyle değildi son 1 aydır böyle bu. az önce 1 saat önce temizlgiini yaptım termal macunu cok güzel yaptım hala sıkıntılı
Stok fansa şaşırma:)

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok fansa şaşırma:)
Ama hocam 1 senedir kullanıyordum bir sıkıntı yoktu son 1 aydır böyle oldu. Ne yapayım şimdi öneriniz nedir. bak daha 1 saat önce temizledim heryerini içini falan tertemiz şuan kasa. Ama sıcaklıgı görüyorsunuz ne yapmam gerekir

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Cahit Emin
Ama hocam 1 senedir kullanıyordum bir sıkıntı yoktu son 1 aydır böyle oldu. Ne yapayım şimdi öneriniz nedir. bak daha 1 saat önce temizledim heryerini içini falan tertemiz şuan kasa. Ama sıcaklıgı görüyorsunuz ne yapmam gerekir
Hava sıcaklıklarından olabilir,termal macun eskimiştir ondan olabilir

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
İçıni temizledikten sonra bu şekilde arttıysa soğutma bloğunu tam sıkamamış olabilirsin eğer temas etmiyorsa sıcaklık bu yüzden bu kadar yüksek olabilir

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Hüseyin Atik
Kasada egzos fanı var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Attila Alpaslan
Termal macunu az yada fazla sürmüş olabilirsiniz, kalitesinden dolayı da olabilir, fanın montajını düzgün yapamadıysanız oda sorun olabilir. Tavsiyem bütçe varsa güzel bir soğutma almanız, çok rahatlayacaktır işlemci.

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Termal macunu az yada fazla sürmüş olabilirsiniz, kalitesinden dolayı da olabilir, fanın montajını düzgün yapamadıysanız oda sorun olabilir. Tavsiyem bütçe varsa güzel bir sıvı soğutma almanız, çok rahatlayacaktır işlemci.
peki bu sıvı soğutma olayını veya kule tipi soğutmayı kendim yapabilir miyim sizce ? illede bir bilgisayarcıya götürmem şart mı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,175
Üyeler
152,625
Son üye
holifiniks
Top Bottom