Neler Yeni

İşlemcimim Pimi Kirildi

Loxria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Akcihan
Bütçe
05
Bilgisayar kasami temizlerken islemcinin fanini cikartiyordum destekteki arkadaslaf macunu cok surdugunden islemcim fanin ustunde geldi ve islemcinin pimine baktigimda 2 pimin yamuk ve 1 pimin kirildigini gordum yamuk pimleri toplu igne yardimiyla duzelttim ve islemci yuvasina taktim pc soruunsuz calisti 1 pimim kirik bir sorun cikartir mi

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
826
İsim
Semi kaan Çakır
Bilgisayar kasami temizlerken islemcinin fanini cikartiyordum destekteki arkadaslaf macunu cok surdugunden islemcim fanin ustunde geldi ve islemcinin pimine baktigimda 2 pimin yamuk ve 1 pimin kirildigini gordum yamuk pimleri toplu igne yardimiyla duzelttim ve islemci yuvasina taktim pc soruunsuz calisti 1 pimim kirik bir sorun cikartir mi
Hangi pin olduğuna bağlı , sorunsuz da kullanabilirsin ve ya ramlerden birini görmez , PCI X1 yuvasını görmez vs vs .

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
ahmet alaca
Tam performans vermez belki. Hangi pinin kırıldığına bağlı ama çalışıyorsa sorun yok kullanabilirsin.
Termal macun yenilemek amacıyla işlemciyi neden ve nasıl yuvasından çıkardınız merak konusu.
Tavsiyem öncelikle bilmediğiniz şeylere öğrenmeden el atmayın.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,864
İsim
Hacı
Foto çektiyseniz hangi pin olduğunu atar mısınız?
İşlemci ne?

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,864
İsim
Hacı
Gereksiz pinlerden biri kırıldıysa sorunsuz kullanmaya devam edersiniz.

Loxria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Akcihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam performans vermez belki. Hangi pinin kırıldığına bağlı ama çalışıyorsa sorun yok kullanabilirsin.
Termal macun yenilemek amacıyla işlemciyi neden ve nasıl yuvasından çıkardınız merak konusu.
Tavsiyem öncelikle bilmediğiniz şeylere öğrenmeden el atmayın.
dostum macunu yenilemek diye bir sey yazmadim kasayi temizlemek yazdim.
Bilmesem zaten neden temizlemeye kalkayim hazir sistem aldigim icin islemciye gereginden fazla macun surulmus islemci fan bloguna yapisik sekilde geldi haliyle pimlerde zarar gordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gereksiz pinlerden biri kırıldıysa sorunsuz kullanmaya devam edersiniz.
tesekkurler

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
ahmet alaca

Atar mısın o fiyata ürün

dostum macunu yenilemek diye bir sey yazmadim kasayi temizlemek yazdim.
Bilmesem zaten neden temizlemeye kalkayim hazir sistem aldigim icin islemciye gereginden fazla macun surulmus islemci fan bloguna yapisik sekilde geldi haliyle pimlerde zarar gordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

tesekkurler
Kaçıncı sınıfa gidiyorsun bilmiyorum kardeşim ama türkçende ciddi sıkıntılar var ve anlamakta güçlük çekiyorum.

İnsanlar kasalarını temizlediği zaman genelde termal macun bakımı da yaparlar.
''destekteki arkadaslaf macunu cok surdugunden islemcim fanin ustunde geldi ve islemcinin pimine baktigimda 2 pimin yamuk ve 1 pimin kirildigini gordum'' Lafından ne kadar anlayabildiysem... Çıkardığım anlam;
Sen o fan bloğunu işlemciden bir şekilde ayırmışsın ve almışsın eline işlemciyi doğru mu ?

Ha sen sanıyorsundur ki o termal macun yeni sürüldü işlemci çıkartıldığında tekrar sürülmesi gerekmez ?
Gerekmez diyorsan sana çok anlatabileceğim bir şey yok. Aşağıyı okumana da gerek yok. Yolun açık olsun.
Bir şeyler öğrenmek için geldim diyorsan okumaya devam et.

Gelelim bir diğer konuya. ''Çıkarttın ama , nasıl çıkartmadın ?"
Yapışık olması termal macunun doğru uygulandığı anlamına gelir her ne kadar termal macun fazla sürülmüş olsa bile. Bloğun işlemciyi sıkıştırmasının da etkisiyle fazlalık dışarıya çıkar ayrıca termal macunlar elektriği iletmez ana karta da haliyle bir zararı olmaz. Fazlalıkları saf izopropil alkolle temizlemek sadece vaktini alır , canını sıkar. Hava kabarcığı oluşmuş, yanlış bir uygulama olsa o şekilde zor değil kolay çıkartırsın. Önemli nokta nasıl çıkaracağın.
Kendine doğru kaldırırsan o pinlere de zarar verebilirsin, anakarta da. Fanın tırnaklarını yerinden bile sökmesen , çıkar pozisyona getirip saat yönünde ya da tersine yavaşça hareket ettirsen hemen o fan bloğu işlemci birbirinden ayrılır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,842
Üyeler
153,946
Son üye
edipa.
Top Bottom