Neler Yeni

İşlemcimin Kullanımları Ve Sıcaklıkları İle İlgili Sorum

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Arkadaşlar render alırken dikkatimi çekti. Şimdi anlatacağım olay şu, ben oyundayken işlemci kullanımım normal olduğu gibi %40-50yi falan pekte geçmez. Fakat ben render alırken %70-80lere kadar vuruyor kullanımı ama nedense oyundaki ile render alırken ki sıcaklık farklı oluyor. Sebebi işlediği şeylerden kaynaklı mı bilmiyorum birisi aydınlatabilir mi?

1629321277837.png

Mesela şu an render programi %60 civarı toplam olarakta %80 kullanılıyor fakat bu kullanıma rağmen 81 derecede kalıyor. Bu arada laptopum attığım ss'teki özelliklere sahip ve dereceler size yüksek geldiyse normal çünkü Gaming Mode'dayım ve laptop Excalibur :peepo2: Oyunda olmadığım için ve giremeyeceğim için ss atamam fakat %50 kullanımda Gaming Mode'de direkt 96 derece tavan yapıyor.

Birisi beni aydınlatsın :D

Not olarak bir de lütfen bilmeyen birisi yazmasın ve konu dışı bir şey yazılmasın. Lütfen.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,232
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Eğer render esnasında gpu kullanılmıyorsa cihaza ekstra ısı katmadığından 81 derece alıyorsundur. Oyunlarda GPU'nun da ısıya katkısı olduğundan normal olduğunu sanıyorum.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer render esnasında gpu kullanılmıyorsa cihaza ekstra ısı katmadığından 81 derece alıyorsundur. Oyunlarda GPU'nun da ısıya katkısı olduğundan normal olduğunu sanıyorum.
O zaman bu renderdan sonra alacağım renderlarda bir de GPU güçlendirmesini açıpta deneyeyim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
903,808
Üyeler
140,247
Son üye
DCPTG