Neler Yeni

İsmini Jüpiter'in uydusu Europa'ya gönder!

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
NASA, Ekim 2024'te Jüpiter'in buzul uydusu olan Europa'ya, Europa Clipper ismini verdiği uzay aracını gönderiyor. Europa Clipper'ın asıl amacı; buzul uydunun yüzeyinin altında yaşamı destekleyebilecek yerlerin olup olmadığını araştırmak olarak belirtilmiş. Ekim 2024'te fırlatılacak olan uzay aracı, 2030 yılında Jüpiter'in uydusu Europa'nın yörüngesine oturmak için son ateşlemesini yapacak ve yörüngedeki görevine başlayacak.

Devam eden bu kampanyada ise NASA, bizlere göndereceği uzay aracının içine koyacak "silikon plaka" üzerine isimlerimizi kazıma imkanı sunuyor. Alttaki belirttiğim adrese giderek bu uzay aracındaki silikon plaka üzerine kendinizin ve sevdiklerinizin ismini yazılmasını sağlayabilirsiniz. Kim bilir, bu belki de evrene izinizi bırakmanın basit ama etkili bir yolu olabilir.

Ayrıca aşağıdaki adresten; gönderilecek uzay aracının üretim aşamasının bulunduğu çalışma ortamını canlı olarak izleyebilirsiniz.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Teşekkürler :D

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,268
İsim
Ahmet Deniz
NASA, Ekim 2024'te Jüpiter'in buzul uydusu olan Europa'ya, Europa Clipper ismini verdiği uzay aracını gönderiyor. Europa Clipper'ın asıl amacı; buzul uydunun yüzeyinin altında yaşamı destekleyebilecek yerlerin olup olmadığını araştırmak olarak belirtilmiş. Ekim 2024'te fırlatılacak olan uzay aracı, 2030 yılında Jüpiter'in uydusu Europa'nın yörüngesine oturmak için son ateşlemesini yapacak ve yörüngedeki görevine başlayacak.

Devam eden bu kampanyada ise NASA, bizlere göndereceği uzay aracının içine koyacak "silikon plaka" üzerine isimlerimizi kazıma imkanı sunuyor. Alttaki belirttiğim adrese giderek bu uzay aracındaki silikon plaka üzerine kendinizin ve sevdiklerinizin ismini yazılmasını sağlayabilirsiniz. Kim bilir, bu belki de evrene izinizi bırakmanın basit ama etkili bir yolu olabilir.

Ayrıca aşağıdaki adresten; gönderilecek uzay aracının üretim aşamasının bulunduğu çalışma ortamını canlı olarak izleyebilirsiniz.
onaya tabiymiş ama umarım gider

1721

80+ Bronze
iyi güzel de epostamı napçan be adam onu da mı göndercen

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim
onaya tabiymiş ama umarım gider
5-10 dakikaya onay mesajı geliyor, büyük* ihtimal spam botlardan dolayı öyle bir şey yapıyorlar.
iyi güzel de epostamı napçan be adam onu da mı göndercen
Onaylandı mı, uzay aracı gönderildi vs. gibi bildirimler için e-posta atıyorlar. Bence çok da önemli bir kişisel veri değil e-posta adresleri artık, her yerdeler zaten.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bunlar hep adınızı bilmek için. Oyuna gelmeyin.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,268
İsim
Ahmet Deniz
Rica ederim

5-10 dakikaya onay mesajı geliyor, büyük* ihtimal spam botlardan dolayı öyle bir şey yapıyorlar.

Onaylandı mı, uzay aracı gönderildi vs. gibi bildirimler için e-posta atıyorlar. Bence çok da önemli bir kişisel veri değil e-posta adresleri artık, her yerdeler zaten.
mail attılar ismim gemideymiş

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Bizi tanıyan son kişi de bir asır sonra ölünce hiç yaşamamış olacağız...
Bari "Europa" da ismimiz yaşasın :D

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Konuyu çok beğendim. :D

Ekran görüntüsü 2023-12-21 015505.png

Ekran görüntüsü 2023-12-21 015528.png

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
Çoktan yapılmıştı :blobdance:
Ben göremedim, konu açıldıysa yöneticiler kilitleyebilir.
Bunlar hep adınızı bilmek için. Oyuna gelmeyin.
Şakaysa komik tabii
mail attılar ismim gemideymiş
Hayırlı olsun ;)
Bizi tanıyan son kişi de bir asır sonra ölünce hiç yaşamamış olacağız...
Bari "Europa" da ismimiz yaşasın :D
Kesinlikle :D
Beğenmenize sevindim, soyismi kabul ettiler mi? :D

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113