Neler Yeni

ISS Değiştirip VDSL geçersem ping değişir mi?

Lauris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ersin çanak
Selam tek yaşıyorum aileme taşınma karari aldim ailemdeki internet Vodafone 16 Mbps ADSL bir internet ve ping hiçbir zaman sabit değil 47 55 Speedtest böyle gösteriyor ama herhangi gibi bir oyuna girdimde 200 bazen 4000 ms bile görüyorum sorum şu ben Vodafone aradimda VDSL geçmek istedim 24 35 50 kadar paket sunuldu ben 35 almak istiyorum modem + VDSL gectimde pingim düşer mi ya da sabit bir ping içinde gider mi Mersin'de oturuyorum başka tarife geç demeyin çünkü ailem yeni baglatmis şu anki ADSL 16 Mbps internet 109 para ödüyorlar cayma bedeli vermek istemiyorum.
iptal parası 1256 tl istiyorlar şimdi diyelim ben vdsl gectim pingim düzelmedi 12 ay sözleşme yapılıyor tekrardan beklicem napıcam bilmiyorum Bide yüzsüz gibi vodofone müşteri hizmetleri aradımda böyle diyorlar suanki kullandıgın paketde ping cıkması cok normal diyip dalga gecer gibi cevap veriyorlar beni bu durumdan kurtarın ne yapmalıyım en son ki speedtest 53 ping gösteriyor ama hiç biraz zaman ping sabit değil
Ekran görüntüsü 2022-09-30 130837.png

Ekler

• Ekran görüntüsü 2022-09-30 130837.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-30 130837.png
    5 KB · Hit: 33
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Cemal Hasan
Adsl ile Vdsl arasında elbette ping farkı olacaktır. Bu durumda en büyük etkenler Alt yapı ve Bina içi hat kalitesi. Bir çok İSS firması satmak için destekler der hala bunu yapan var. Evinize kurulum için gelecek yetkililere bina içi hat ölçümü yaptırın. Komşularınızla iletişime geçebiliyorsanız onların hangi İSS kullandıkları bilgisini alın. Kendimden örnek verecek olursam benim binamda en etkili İSS TürkTelekom aynı paketi farklı İSS den alan diğer komşum memnun değil gibi gibi.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
Emir Acar
Sorunun tam cevabını bilmiyorum fakat vodafone da genel olarak ping sorunu var. 1 Ay önce bağlattıdık testlerde hep 55-60 ping çıkıyordu akşamları jitter da 200 üzerinde çıkıyordu internet saçma sapan hale geliyordu. Birkaç kez aradık sorunu çözemediler bizde iptal talebinde bulunup türk telekoma geçtik ping değerim 3'e jitter 1'e düştü...

Lauris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ersin çanak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunun tam cevabını bilmiyorum fakat vodafone da genel olarak ping sorunu var. 1 Ay önce bağlattıdık testlerde hep 55-60 ping çıkıyordu akşamları jitter da 200 üzerinde çıkıyordu internet saçma sapan hale geliyordu. Birkaç kez aradık sorunu çözemediler bizde iptal talebinde bulunup türk telekoma geçtik ping değerim 3'e jitter 1'e düştü...
Elimde olsa 2 saniye düşünmem kankam da 1256 tl cayma bedeli malesef :(

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
Emir Acar

Lauris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ersin çanak
Adsl ile Vdsl arasında elbette ping farkı olacaktır. Bu durumda en büyük etkenler Alt yapı ve Bina içi hat kalitesi. Bir çok İSS firması satmak için destekler der hala bunu yapan var. Evinize kurulum için gelecek yetkililere bina içi hat ölçümü yaptırın. Komşularınızla iletişime geçebiliyorsanız onların hangi İSS kullandıkları bilgisini alın. Kendimden örnek verecek olursam benim binamda en etkili İSS TürkTelekom aynı paketi farklı İSS den alan diğer komşum memnun değil gibi gibi.
binamda en etkili İSS olanı nasıl bulabilirim

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Millenicom kullanabilirsiniz. Taahhütsüz.
93C81EB1
Yukarıdaki kodla da bedava 1 ay kullanabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Cemal Hasan
binamda en etkili İSS olanı nasıl bulabilirim
Dediğim gibi komşulara sor. Oyun oynayan varsa özellikle onlara. Örneğin benim oynadığım oyunun sunucuları yurt dışından bağlanıyorum ve o şekilde bağlantı sağlayan tek İSS TürkTelekom du gittim onu aldım.

Lauris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ersin çanak
Millenicom kullanabilirsiniz. Taahhütsüz.
93C81EB1
Yukarıdaki kodla da bedava 1 ay kullanabilirsiniz.
cayma bedeli cok fazla geçmek icin aklımda cok net var ama suanlık vodofone bi çare bulmaya çalısıyorum

Top Bottom