Neler Yeni

İTOPYA BİLGİSAYAR DADG2 SİSTEMİ PİŞMANLIK SERÜVENİM, (ÇÖZÜMÜ BİLEN YOK ... )

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
Al dostum videosunu bile çektim
Youtube da video izlerken ekran dondu ,mouse imleci hareket etmedi

Uygâr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Uygar Güllüpınar
Instagram
lilnyks0
Öncelikle merhabalar. Donanım Arşivi tavsiyesi üzerine geçen sene bu zamanlar İTOPYA Bilgisayar üzerinden yaklaşık 7500 TL'lik sistem aldım. Kasa olarak sizin önerdiğiniz DADG2'yi seçtim. İtopya Bilgisayar beni pişman etti. Yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarım arızalandı ve daha 1 sene garantim olduğu için İTOPYA Bilgisayar müşteri hizmetlerini aramak istedim. Defalarca kez 1 saat sıra bekleyip kaç defa telefonu yüzüme kapattılar. Sorunumla ilgilenmediler . Sorunu benim tespit etmem gerekiyormuş ona göre tek parçayı göndermem gerekiyormuş. Bilgisayarcı arkadaşım da sorunu anlayamadı. En sonunda saatlerce bekleye bekleye ordan oraya aktarıla aktarıla sistemimi kargolamamı söylediler. Tüm sorunları dilli dilli anlatıp kağıda yazdım. Kargo ellerine ulaştı. Onarım süreci başladı . Bu süreçte hiçbir şekilde bilgilendirilmedim ve defalarca kez ben aradım . Teknik servise aktarıyoruz deniyor işte araya şarkı koyuyorlar bekliyorum bekliyorum telefon suratıma kapanıyor. Numaramı veriyorum gün içerisinde aranacaksınız diyorlar aramıyorlar.Telefonda dakikalarca bekletildikten sonra kaç defa telefon kapandı.

Her neyse bugün bilgisayarım elime ulaştı. Aynı sorunlar tekrardan devam ediyor. Sadece format atılmış. Bios güncellenmiş vs ...

Bilgisayarın sorunu şuydu : LoL , CS:GO gibi oyunlara girince ya da Render atınca bilgisayar ısınma yapmamasına rağmen 3-4 dakika kadar sonra monitörün görüntüsünü kesiyordu. Aynı zamanda bununla birlikte mouse , klavye , kulaklık gibi aletler de çalışmayı durduruyordu elektrikleri gidiyor, ışıkları sönüyordu. Böyle olunca bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyordum. Resetledikten sonra bilgisayar açılıyordu. Tekrar aynı döngü devam ediyordu.Şimdi ise kapandıktan sonra resetleyince bilgisayar kendi kendine açılıyor gibi oluyor elektrikler gidiyor. Tekrar kendi kendine açılıyor gibi oluyor elektriler gidiyor 3 4 kere böyle olduktan sonra bilgisayar anakart modelinin gözüktüğü yere geliyor ve donuyor. Kimi zaman ise donmadan açılıyor . Ne yapacağımı şaşırdım. İTOPYA Bilgisayarın bu denli ilgisilizliğine oldukça kızgınım. Sorunun ne kaynaklı olduğunu bilmiyorum. Onlara bilgisayar arıza olay öyküsünü detaylıca yazıp vermeme rağmen özellikle parçaların tek tek garantiye gitmesini istememe rağmen göndermemişler. Ben böyle olacağını biliyordum bunun için detaylı bir şekilde her şeyi kağıda yazdım. Öndeki USB 2.0 girişi çalışmıyor dedim aynı şekilde onarmadan geri yollamışlar. Bununla ilgili de hiçbir yazı açıklama vs. yazmamışlar. Ne yapacağımı bilmiyorum arkadaşlar . Arada kaldım . Lütfen yardım edin . İTOPYA Bilgisayardan bana fayda yok . Bugün 12. gün ve bugün elime ulaştı. Israrla sormama rağmen gereken testleri yaptıklarını hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi telefondaki ilgili kişi. Format atmasını ben de biliyordum ama formatlık bir durum olmadığını ya da bios'un güncellemesiyle ilgili bir problem olmadığını ben de biliyordum. Ki anakartım da günceldi . Bunun dışında ekran kartının bios'unu güncellediklerini söylediler . Hiçbir faydası olmadı hatta daha da kötü oldu. Sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin yardımınıza ihtiyacım var. Donanım Arşivi kurucusuna sesleniyorum. Sizin YouTube'daki videonuz üzerine etkilendim ve satın aldım. Şu an muhattap bulamıyorum. Bana yardım ederse siz edersiniz. Lütfen bu rezalete engel olun. Etiketleyebilecek arkadaşlar yöneticileri ve Abdullah Bey'i etiketlerlerse çok sevinirim ...
Teknobiyotik tercih etseydin keşke. Aynı kakanın laciverti ama daha iyi denebilir. Sizi üzmek için demedim bunu alacak arkadaşlar varsa burayı tercih etmesi daha mantıklı olur.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Bende itopyadan aldım sistemi
Oyun oynarken ekran donuyor mouse hareket etmiyor ,reset atıyor kendi kendine
Dün csgo da takıldı böyle dondu
Dün konu açtım kimse yardımcı olmadı
Sistem aldıktan sonra soruna muhattap bile bulamıyoruz
Servise yollasam yazılım da sıkıntı var derler bana geri yollarlar
Dostum yakında konu açmayı düşünüyorum. O
Al dostum videosunu bile çektim
Youtube da video izlerken ekran dondu ,mouse imleci hareket etmedi
Dostum sisteme format atıp temiz kurulum yap. Düzelme ihtimali var. Olmazsa sistemi İtopya'ya gönder.

eyupseker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,559
İsim
Eyüp Şeker
Instagram
eyup.seker.545
Steam
eyupseker6161
Dostum sana ne kadar kolay geliyor ya. Yol parası var. O adam oraya gitti diyelim. Gittiği zaman adama diyecekleri tek şey. "Efendim sistemi bize verin teknik servise iletelim. Arkadaşlar sorunu çözsün." Adam sistemi verip tekrar şehrin yolunu tutacak. Kafadan adamın en az 500 TL'si gitmiş olacak. Ve sorunun düzeleceği kesin değil. O kadar para vermiş. Size ne kadar basit geliyor acaba para kazanmak. Adam ne hallerle kazandı acaba o parayı. Veya ailesi. Lütfen biraz empati ve çözüm üretmek için düşünün.
Ben olsam "O Kadar para verdiğim" sistem için giderdim durumu anlatırdım gerekli yerlere başvururdum. İyice bir azarlardım olan her şeyi anlatıp.
7500TL verdiğim bir şeyi kullanmamak yerine bunu yapmak daha mantıklı.
Ama olur ki durumu sıkışıktır, parası yoktur yeterince. Bulunduğum yerde gerekli yerlere başvururdum. Yani sonuna kadar uğraşırdım.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Ben olsam "O Kadar para verdiğim" sistem için giderdim durumu anlatırdım gerekli yerlere başvururdum. İyice bir azardım olan her şeyi anlatıp.
7500TL verdiğim bir şeyi kullanmamak yerine bunu yapmak daha mantıklı.
Ama olur ki durumu sıkışıktır, parası yoktur yeterince. Bulunduğum yerde gerekli yerlere başvururdum. Yani sonuna kadar uğraşırdım.
Arkadaşta başvuracak büyük ihtimal. Senin dediğinde doğru dostum ama oraya gitsen ne diyeceklerki. Teknik servise verecekler. Adam geri evine dönecek. Bu firma zaten sorumlu olsa o sistemi geri öyle yollamazdı.

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
Dostum yakında konu açmayı düşünüyorum. O

Dostum sisteme format atıp temiz kurulum yap. Düzelme ihtimali var. Olmazsa sistemi İtopya'ya gönder.
Sistem reset atıyor onu ne yapcaz

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
Valla dostum yüksek ihtimal donanımsal sorun var. Yazık günah ya. Bu kadar kişi var. Kimse görmüyor mu? Acısı çıkar bu kadar kişinin ahını aldılar.
Abdullah abiye falan yazdım sosyal medyadan görmüyor
Dün konu açtım kimse bakmadı zaten
3 gün önce açtım Abdullah abi cevap verdi forum da servise yolla dedi yani benle ya da başkasıyla özel olarak ilgilenmedi
Servise yollayınca iş çözülecek mi Sanki
Adam açmış o kadar onu

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Abdullah abiye falan yazdım sosyal medyadan görmüyor
Dün konu açtım kimse bakmadı zaten
3 gün önce açtım Abdullah abi cevap verdi forum da servise yolla dedi yani benle ya da başkasıyla özel olarak ilgilenmedi
Servise yollayınca iş çözülecek mi Sanki
Adam açmış o kadar onu
Dostlar eğer servise yollamadıysanız yollayın. Yolladığınız halde çözülmediyse o zaman %100 haklı olursunuz. Şu an %50 haklı durumdasınız.

Masyta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Faruk
Şahsen ben de toplayacağım 100 200 fazla verip ayrı ayrı toplamak daha iyidir bence alcak arkadaşlara tavsiye olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Tayfun erdogan
Arkadaşlar kesinlikle DA sistem almayin uzak durun. Böyle sorunlu firmalarin videosunu çeken sponsorluk alan kişiler de en az bu firma kadar suçludur. İnsanlar senin çektigin videoya güvenip gidip 6-7 k para verip sistem aliyor. Yazik günah. Haram zıkkım olsun. Da 1 aldigim gune de lanet olsun.

Yuzzy41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Yusuf Yavaş
Arkadaşlar kesinlikle DA sistem almayin uzak durun. Böyle sorunlu firmalarin videosunu çeken sponsorluk alan kişiler de en az bu firma kadar suçludur. İnsanlar senin çektigin videoya güvenip gidip 6-7 k para verip sistem aliyor. Yazik günah. Haram zıkkım olsun. Da 1 aldigim gune de lanet olsun.
Bende sadece ssd de sıkntı var cok sükür baska bişe yok makine canavar gibi ssd de kronik sorunlu galiba cok konu açılmıs 88 saat oldu yazma hızı 670 düştü sağlıkta %99 da

Masyta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Faruk
Bende sadece ssd de sıkntı var cok sükür baska bişe yok makine canavar gibi ssd de kronik sorunlu galiba cok konu açılmıs 88 saat oldu yazma hızı 670 düştü sağlıkta %99 da
Sizin sistem nedir acaba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,932
Üyeler
140,576
Son üye
WonY
Top Bottom