Neler Yeni

İtopya DA-G10 hazır sistem cpu fanı hep son hızda dönüyor

YasirKoca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammet Yasir Koca
itopya.png
Sistemi daha yeni aldım montajı itopya yaptı sıvı soğutmayı da onlar taktı, yük altında değilken dahi fan hızı bu, sebebi nedir nasıl düzeltilir çok rahatsız edici ve fan ömrü kısalır diye korkuyorum. Ayrıca biostan, gigabyte control center uygulamasından ve Fan Control uygulamasından denedim ama asla fan hızı değişmiyor. Kasa fanları da aynı şekilde değiştirilemiyor. Ne yapacağım bilmiyorum yardım eder misiniz.

Ekler

• hwmonitor.png
    hwmonitor.png
    29.3 KB · Hit: 21

Aykut D.

80+ Gold
Alıntıyı görüntüleSistemi daha yeni aldım montajı itopya yaptı sıvı soğutmayı da onlar taktı, yük altında değilken dahi fan hızı bu, sebebi nedir nasıl düzeltilir çok rahatsız edici ve fan ömrü kısalır diye korkuyorum. Ayrıca biostan, gigabyte control center uygulamasından ve Fan Control uygulamasından denedim ama asla fan hızı değişmiyor. Kasa fanları da aynı şekilde değiştirilemiyor. Ne yapacağım bilmiyorum yardım eder misiniz.
3 pinli fansa %100 dönmesi normal eğer anakartta voltaj kontrolü varsa ancak o şekilde düşürebilirsin .

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Umut Metin
Anakartın uygulamasından fan ayarlarına bakın bi belki hızını düşürebilirsiniz

YasirKoca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammet Yasir Koca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 pinli fansa %100 dönmesi normal eğer anakartta voltaj kontrolü varsa ancak o şekilde düşürebilirsin .
Hocam merhaba cevabın için teşekkür ederim, şöyle düşün masaüstü pc işlerinden hiiç anlamıyorum, voltaj kontrolü var mı ve varsa nasıl kullanılır bunu nereden öğrenebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartın uygulamasından fan ayarlarına bakın bi belki hızını düşürebilirsiniz
yok hocam düzelmiyor ordan, daha doğrusu etkisi olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 4 pinliymiş

Ekler

• 4pin.png
    4pin.png
    12.3 KB · Hit: 18
Son düzenleme:

Aykut D.

80+ Gold
Top Bottom