Neler Yeni

İtopya Sorunu Çözdük Diyor Ama Sorun Çözülmedi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Hüseyin Atik
Öncelikle yazacaklarımı lütfen üşenmeden baştan sona kadar atlamadan okuyun. Yazdıklarımda namusum ve şerefim üstüne yemin ederim yalan yok. Bu saçmalığa artık dur demenin vakti geldi. Bende dahil birçok kişi İtopya'dan mağdur. Gel gelelim mağdurluğa.

Bundan yaklaşık 9 ay önce Dadg2 sistem aldım. Sistem geldiği günden beri adam akıllı oyun oynayamadım. Bu sorunla alakalı daha önce konu açtım ve çözüm bulamadık. Donanımsal sorun olduğu bariz belli. Denemediğim çözüm kalmadı. Teknik müdahale gerekiyor. Daha önce işlemci değişti, anakart, ram ve ekran kartı servise gönderildi sorun bulunmadı. Ekran kartı 2 kez servise gitti. En son İtopya ile tekrar görüşüp sistemi komple gönderdim. Sistem İtopya'ya ulaştı ve aynı gün teknik servis aradı. "Sisteminizdeki bahsettiğiniz ileri geri atma, FPS düşüşülerini bizde oyunlarda yaşadık." dedi ve arızayı onayladılar. Zaten ekran kaydıda almıştım arıza gayet iyi gözüküyordu. "İşlemcinin termal macunu yenilendi. Statik elektriği alındı." dedi teknik servis. O an anladım arızanın çözülmeyeceğini çünkü zaten daha önce işlemci değişti ve macunu 2 defa yeniledim. Statik elektrikte yoktu. Sıcaklık problemi de yoktu. Defalarca sordum tekrar olur mu sorun diye. Teknik servis "Olmaz efendim." dedi. Defalarca sordum. En sonunda tamam dedim. SSD'de hız düşmesi oluyordu ADATA SU 630 240GB malum şu lanet SSD :mad:. Servise gönderelim dediler. Servise gönderildi. Aşağı yukarı 20 gün sonra teknik servis aradı sistem için. Kargo takip no verdi. SSD'yi sordum. Sıfırı ile değiştiğini söyledi. Sistemin tekrar test edilmesini istedim."Tekrar testleri yapıldı. Sıcaklık ve FPS değerleri gayet yüksek. Gta 5 ve Valorant'da en yüksek grafik ayarlarında test yapıldı. Sorun yok" dendi. Tamam deyip kargo takip nosunu not aldım. Sistem 3 günde elime ulaştı. Ekran kartını montajlayıp sistemi çalıştırdım. Fanlardan biri dönmüyordu. Kablosu çıkmış tekrar taktım. CrystalDiskMark ile test ettim ve SSD sıfırı ile değişilmişti. Zaten servis fişinde sistemin test edildiği ve SSD'nin değişildiği yazıyordu. Oyunları kurdum vs. Gta 5 Genel grafik en düşükte ve detaytlar en yüksekte. Gelişmiş grafik kapalı ve. Araba ile hızlandığım zaman FPS 40'a kadar düşüyor. Bazı yerlerde yine ileri geri atma oluyor. Valorant'ta oynarken sorun yok ama başkalarını izlerken sorun var. İleri geri atıyor. Sistemden istediğim randumanı alamıyorum yani. Teknik Servis bir güzel uydurmuş. Evet macunu yenilemişler. Fanın kablosunun yeri değişmiş. Bir de SSD sıfır olduğu için Windows 10 ve driverları kurup yollamışlar.

Sorun devam ediyor. Niye 9 ay uzadı derseniz. İtopya ilk başta sistemi gönderemezsiniz yasal problemler oluyor dedi. Parçaları yolladım vs. Derken 9 ay oldu. Pandemi yoğunluğu vardı o yüzden yollamamıştım. Bazen çağrı merkezine ulaşabilir miyim diye düşünüyordum. Okuldan çıkınca direk arıyordum. Bazen çağrı merkezi azarlar tavırla konuşuyordu. Her aradığımda 40 kişi beklemekten yoruldum. Yani o kadar çok uğraştım ki artık yoruldum. Çok büyük hayallerle aldım. Kaç defa ağladım bu sorun için. Çaresiz kaldım artık. Zorlukla ve büyük beklentiyle aldım ve sorunlu çıkınca çok kötü oldum. İtopya benim canımı yaktı. Ben de onların canını yakacağım. THH'ye başvuracağım. Elimde servis fişleri, kargo irsaliyeleri var. Size diyecek hiç bir sözüm yok. Hevesim kursağımda kaldı. Umarım bana yaşattığınızın aynısını hayatınızda yaşarsınız. O kadar zamanım gitti vs. Hakkımı helal etmiyorum. Bu kadar kişinin ahını aldınız. Hesabını veremezsiniz. Acısı çok büyük çıkar. Yayıncılara, YouTuber'lara verdiğiniz sponsorluk parasını kendi firmanız için harcasaydınız. 40 kişi sıra beklemeyecektik.

Buraya kadar okuyan dostlara teşekkür ediyorum. İtopya'dan mağdur olan varsa yazsın. DA Forum'da kaç kişiymişiz görelim.
Hocam aşırı merak ettim sorununuz çözüldü mü?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,788
Üyeler
138,407
Son üye
eak1907
Top Bottom