Neler Yeni

İyi sistem düşük FPS

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,437
İsim
Adem
Ben bu cihazı alırken istediğim ramleri vermediler anakartım ile uymlu diye başka RAM verdiler ben de aldım taktım (kullanamadım) 1,5 sene garantiye gitti geldi. Sonra askere gittim dönüşte zaten garantileri bitmişti. Vatan computerde ki arkadaş anlamadığı halde farklı RAM vererek zaten PC'yi kullanmama müsade etmedi Ramler garantiden değişti geldi. Anakartı garantiye yolladılar anakartı mahvettiler MAC adresini değiştirmişler düzeltene kadar akla karayı seçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nvdia optimizasyonu ile oynuyorum kardeşim.
Yaşadığın şeyler o kadar karışık tam anlayamadım düşük fps sorunu sebebinin bir sürü nedeni var kolay gelsin

iiampec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Kurt
Darboğaz olup olmadığından emin misiniz? O işlemci açıkcası beni şüphelendiriyor. Darboğaz olsa bile değerler gerçekten düşük. MSI Afterburner kurup değerlerinizi gözden geçirin. İşlemciniz ekran kartını kullanıyor mu yoksa HD Graphics mi kullanıyor öğrenin.
Dediğim gibi aynı sistem kuzenimde mevcut , değerlerimiz de aynın oyunlarda CPU 80-100 aralığında seyriyor, Ekran kartı 37-50 arasında kullanıyor. Onunla benim aynı ama özellikle GTA V'de ben ve onun aldığı FPS arasında dağlar kadar fark var

Alalı ne kadar oldu
3 sene

Dediğim gibi aynı sistem kuzenimde mevcut , değerlerimiz de aynın oyunlarda CPU 80-100 aralığında seyriyor, Ekran kartı 37-50 arasında kullanıyor. Onunla benim aynı ama özellikle GTA V'de ben ve onun aldığı FPS arasında dağlar kadar fark var

3 sene
ben düşünüyyorum ki bu PSU aldığım da kutusu açıktı ve kabloları da kuzenimkinden farklı. Acaba birisi bunu yüksek bir sistemde kullanıp güç kaybolmasına mı sbebiyet verdi. Çünkü aldığım vatan mağazasında ki çalışanlar gerçekten çok sorumsuzdu. Ben de o an ki heyecanla görmemişim.

PSU'nun fps sorunu yapacagını sanmıyorum ekran kartının driver larını kontrol et güncel degilse güncelle ramler kendi mhz sinin altında bir degerde çalışıyo olabilir biostan onları kontrol et normal degerine getir
Önerilerini dikkate alacağım.

iiampec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Kurt
Sorunum çözüldü. BİOS'a girdiğim de RAM hızım 800 MHZye ayarlanmıştı onu 2133 MHz yaptım ve şuan full ayarlarda 90 FPS alabilyorum. Anlayışınız için ve zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Hüf.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Hüseyin Avni Yıldırım
Instagram
https://www.instagram.com/havniy
Steam
https://steamcommunity.com/id/Nicklessmann
Facebook
huseyinavniyildirim
Twitter
HavniY
E geçmiş olsun hocam o halde.

iiampec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Kurt

Hüf.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Hüseyin Avni Yıldırım
Instagram
https://www.instagram.com/havniy
Steam
https://steamcommunity.com/id/Nicklessmann
Facebook
huseyinavniyildirim
Twitter
HavniY
Teşekkürler kardeşim.

Vatan computerde ramlerim garantiden değişti demiştim orada ki arkadaş sağolsun biosun ırzına geçmiş bir gireyim dedim. Düzelttim :)
Beşer şaşar. Önemli olan çözmüş olman. İyi günlerde kullanman dileğiyle.

Emircan67

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
emircan duran
Sorunum çözüldü. BİOS'a girdiğim de RAM hızım 800 MHZye ayarlanmıştı onu 2133 MHz yaptım ve şuan full ayarlarda 90 FPS alabilyorum. Anlayışınız için ve zaman ayırdığınız için teşekkürler.
geçmiş olsun kardeşm ben yardımcı olamadım ama olan olmuş bol fpsli oyunlar :)

iiampec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Kurt
geçmiş olsun kardeşm ben yardımcı olamadım ama olan olmuş bol fpsli oyunlar :)
Ne demek zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler. Şuan full ayarlarda GTA V'de 65-90 FPS alıyorum. Kafama takıldı girdim BIOS'a yaptım ayarları oldu.

Emircan67

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
emircan duran
Ne demek zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler. Şuan full ayarlarda GTA V'de 65-90 FPS alıyorum. Kafama takıldı girdim BIOS'a yaptım ayarları oldu.
Bazen o kadar uğraşmak yerine ufak bir şeyden bile kaynaklı olabiliyor o yüzden eksiksiz her şeye bakmak lazım :)

Top Bottom