Neler Yeni

Kabloda mı sıkıntı modem de mi?

Fortex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Taha Yasin ÖZTÜRK
Ben türknet 100mbit vlds internetini kullanılıyorum binaya 80mbit geliyor bu kabul edilebilir bir değer fakat benim dairemde bir dağıtıcı birde modem var,modemimde interneti ölcütügümde 24mbit cıkıyor fakat dağıtıcıda bunu ölçdüğümde 50mbit cıkıyor binadaki kabloyla mı ilgisi sorun yoksa modemde mi?
Modem Bu:https://www.hepsiburada.com/tp-link...4QZjy3Htq194gDdY9x2nyH_cFmzeEUkxoCFu8QAvD_BwE

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Ben türknet 100mbit vlds internetini kullanılıyorum binaya 80mbit geliyor bu kabul edilebilir bir değer fakat benim dairemde bir dağıtıcı birde modem var,modemimde interneti ölcütügümde 24mbit cıkıyor fakat dağıtıcıda bunu ölçdüğümde 50mbit cıkıyor binadaki kabloyla mı ilgisi sorun yoksa modemde mi?
Modem Bu:https://www.hepsiburada.com/tp-link...4QZjy3Htq194gDdY9x2nyH_cFmzeEUkxoCFu8QAvD_BwE
kanka bildiğim kadarıyla sen mahallenizdeki internet portuna gelen değerin yarısını alabiliyorsun
örneğin benim oturduğum mahalle gelişmemiş her yeri dağ taş olan bi mahalle benim portuma 48 geliyor ama bana verebilecekleri en yüksek tarifede 22mbps var

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Fortex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Taha Yasin ÖZTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir şey anlamadım maalesef.
karışık ama söyle anlatıyım hocam ben 100mbit internete gectim öncesinde 34mbit internet kullanıyordum 100mbite gectim fakat 50mbit alıyorum gecen gün müsteri hizmetleriyle konustum türk telekomdan ekipler geldi ve binada ölçtü 80mbit cıktı internet hızımız fakat ben 50mbit alıyorum sorun modemde midir kabloda mıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka bildiğim kadarıyla sen mahallenizdeki internet portuna gelen değerin yarısını alabiliyorsun
örneğin benim oturduğum mahalle gelişmemiş her yeri dağ taş olan bi mahalle benim portuma 48 geliyor ama bana verebilecekleri en yüksek tarifede 22mbps var
hayır dostum binama zaten 80mbit geliyor fakat daireye 50bit geliyor

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
karışık ama söyle anlatıyım hocam ben 100mbit internete gectim öncesinde 34mbit internet kullanıyordum 100mbite gectim fakat 50mbit alıyorum gecen gün müsteri hizmetleriyle konustum türk telekomdan ekipler geldi ve binada ölçtü 80mbit cıktı internet hızımız fakat ben 50mbit alıyorum sorun modemde midir kabloda mıdır
Telekomun o binadaki hız profilinde olmalı. Eğer değilse de sizin hatla ilgilidir.
TT'ye bildirin bunu ama sizin yine de 50Mbps almanız daha iyi olur. En iyisi 50Mbps almanız, kopma ihtimali bir o kadar düşük olur sizin için.

Fortex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Taha Yasin ÖZTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telekomun o binadaki hız profilinde olmalı. Eğer değilse de sizin hatla ilgilidir.
TT'ye bildirin bunu ama sizin yine de 50Mbps almanız daha iyi olur. En iyisi 50Mbps almanız, kopma ihtimali bir o kadar düşük olur sizin içites
Mesaj otomatik birleştirildi:

TT'ye bildirin bunu ama sizin yine de 50Mbps almanız daha iyi olur. En iyisi 50Mbps almanız, kopma ihtimali bir o kadar düşük olur sizin için.
tesekkürler kral

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,466
Üyeler
140,205
Son üye
mekbeast
Top Bottom