Neler Yeni

Kacak windows 11 nasil kurulur

_toprak1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Toprak Usta
Instagram
__toprak1
Yeni bilgisayar almayi dusunuyorum windows fiyatlari cok yuksek oldugundan alacak param yok aldigim zaman kacak windows nasil kurabilirim bilen biri yazarsa sevinirim

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Görkem çetinkaya
Yeni bilgisayar almayi dusunuyorum windows fiyatlari cok yuksek oldugundan alacak param yok aldigim zaman kacak windows nasil kurabilirim bilen biri yazarsa sevinirim
Dostum bi flasha windows kurup biosdan yukliyeceksin.Bu paralı değil.Pro ya geçmek istersen para verirsin

_toprak1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Toprak Usta
Instagram
__toprak1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum bi flasha windows kurup biosdan yukliyeceksin.Bu paralı değil.Pro ya geçmek istersen para verirsin
Ya tam anlayamadim da simdi soyle mi yani herhangi bi siteden kacak windows 11 i yuklicem sonra biosdan kurulum mu yapicam

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kaçak Windows diye bir kavram yok ki.

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
isim soyisim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Ya tam anlayamadim da simdi soyle mi yani herhangi bi siteden kacak windows 11 i yuklicem sonra biosdan kurulum mu yapicam
Bu dediğim şekilde Windows'u Microsoft'un sitesinden indirip flash belleğe yazdırıp oradan da format atabilirsin.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 5 ya da 6 kutucuklu onları boş bırakın. (Microsoft hesabı ile oturum açmak istemiyorsan o kutucuğu aktif edebilirsin). Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.
5) Format belleği kasaya takılı iken kasayı aç veya açık durumdaysa yeniden başlat ve durmadan F11 tuşuna bas. (Anakart MSI ise F11, Gigabyte ise F12, Asus ise F8'dir Boot tuşu). Karşına gelen ekranda UEFI ...... (Flash bellek adı) yazanı seç. Partition 1 ya da 2 diye seçenek gelirse 1'i seçebilirsin.
6) Format ekranı geldikten sonra Windows'u Yükle de. Ürün anahtarın varsa gir yoksa ürün anahtarım yok de. İşletim sistemini seç. (Windows 11 Pro seçebilirsin). Ondan sonra karşına Yükselt ve Özel diye seçenek gelecek. Oradan Özel'e bas. Karşına disk ekranı gelecek. Eğer sistemde tek disk takılıysa oradaki bütün diskleri sırasıyla sil yap. En son Ayrılmamış Sürücü 0 diye bir şey kalacak. O seçiliyken sağ alttan Yeni yazan tuşa bas ve boyuta dokunmadan uygula de. Ondan sonra en yüksek GB'lı Birincil yazana tıklayıp ileri de. Windows dosyalarını yüklemeye başlayacak.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,005
İsim
uwu
W10 yukluyorsun sonra Google ye ücretsiz Windows etkinleştirme yazıyorsun karşına donanım arşivi forum geliyor ordakinleri yapıyorsun bilgisayarı yeniden başlatıyoruz sonra güncellemeler kısmından w11 i indiriyorsun bu kadar

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
Windows kurmak ve kullanmak ücretsiz. Birkaç şey için ücret gerekiyor. Onun dışında windowsu etkinleştir yazısı ile ömür boyu kullanabilirsiniz.

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Görkem çetinkaya
Kaçak Windows diye bir kavram yok ki.
Var dostum ve baya kötü önermem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden kaçak kurmakta bu kadar ısrar ediyorsun ? Anlattığım işlem paralı değil, direk windows 11 indir yaz orjinal siteden indir.

grasdiyas

80+ Silver

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Görkem çetinkaya
modlanmıştır o orjinal iso varken kaçak ne
Yok dostum ben küçükken hatırlıyorum bi dvd icerisine crack yüklemiştim bilmiyordum o zaman.Çok fazla donma kasma oluyordu baya kötüydü bu yüzden 10 tl'ye format attirmistim. :D

grasdiyas

80+ Silver
Yok dostum ben küçükken hatırlıyorum bi dvd icerisine crack yüklemiştim bilmiyordum o zaman.Çok fazla donma kasma oluyordu baya kötüydü bu yüzden 10 TL'ye format attirmistim. :D
ha evet :D ozamanlar kaçak oluyordu galiba

Top Bottom