Neler Yeni

Kafayı yemek üzereyim, işlemci sorunu

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
inanılmaz bir vaka 16 gb görüyor sistem
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama kullanmana izin vermiyor işlemci

bunu okudun mu hocam

ya da bu işine yaradı mı ?
linke tıklanmadığı için bakamadım

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
linke tıklanmadığı için bakamadım
yok link değil hocam

R5 3400G Grafik birimini devre dışı bırakmak​

bunu google arat karşına bir forum çıkcacak oradan bi bak

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Biosdan UMA Frame Buffer Size yi 128 mb yapın eğer görüntünün ekran kartından geldiğine eminseniz off yapın
(Büyük ihtimalle görüntü kablosu anakarta bağlı ekran kartına bağlarsanız çözülmesi lazım)
öyle bir yer yok

Ekler

• WhatsApp Image 2023-05-31 at 23.58.00.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-31 at 23.58.00.jpeg
    158.5 KB · Hit: 23

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Bios güncel mi peki ?

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Öncelikle varsa bios güncellemesi yapın.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Büyük ihtimal işlemcinin onboard gpu birimi kullanıyor. CPU ile ilgili bir seçenek var mı BIOS ayarları içinde. Sırayla bakar mısınız sekmelerin içeriğine?

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Bence işlemci sayısından kaynaklı:/
Dostum işlemci sayısı sanal çekirdeklerin sayısını belirler ve söylediğin gibi 3 seçilmesi durumunda işlemci 2 core 3 thread olarak çalışır. Sorunu çözecek olsa bile anlamsız bir çözüm olurdu ki işlemci sayısıyla alakalı bir durum olmadığı bariz.
Öncelikle varsa bios güncellemesi yapın.
Bios güncel mi peki ?
Arkadaşlar Gigabyte anakartlarda APU bir işlemci takmadığınız sürece orada Integrated Graphics ayarı gözükmez. Ayrıca APU ile alakalı olsaydı belleğin 8GB azalmasının mümkün olmadığını, en fazla 13-14gb kullanılabilir yazması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla durum APU ile alakalı değil.

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Dostum işlemci sayısı sanal çekirdeklerin sayısını belirler ve söylediğin gibi 3 seçilmesi durumunda işlemci 2 core 3 thread olarak çalışır. Sorunu çözecek olsa bile anlamsız bir çözüm olurdu ki işlemci sayısıyla alakalı bir durum olmadığı bariz.

Arkadaşlar Gigabyte anakartlarda APU bir işlemci takmadığınız sürece orada Integrated Graphics ayarı gözükmez. Ayrıca APU ile alakalı olsaydı belleğin 8GB azalmasının mümkün olmadığını, en fazla 13-14gb kullanılabilir yazması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla durum APU ile alakalı değil.
Görev yöneticisinde neden 8GB donanıma ayrıldı yazıyor o halde? Hangi donanım?

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
biosu en son sürümüne güncelledim. gelen giden olmadı, farklı bir sekme açılmadı veya farklı bir değişken

Xoleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhar Şenek

ben kendim apu kullanıyorum ve vram ayarlarında 12 gb a kadar var (8 de olabilir tam hatırlamıyorum) default 2 gb geliyor fakat önceden değiştirilmiş bir şey olup ondan kaynaklanıyor olabilir fakat ryzen 5 1600 de dahili grafik birimi yok diye biliyorum ve başka ayırabileceği bir donanım yok diye biliyorum

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD

sende yetkili bir abiye benziyorsun

:D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,187
Üyeler
155,986
Son üye
Kaiera