Neler Yeni

Kafayı yemek üzereyim, işlemci sorunu

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Görev yöneticisinde neden 8GB donanıma ayrıldı yazıyor o halde? Hangi donanım?
Bir hata olduğu ve BIOS güncellenirse çözülebileceği konusunda size katılıyorum ancak APU bir işlemci takıp otomatik ayarda tutsaydık bile 16GB bulunan belleğin 8GB'lık kısmını donanıma ayırmazdı.
ben kendim apu kullanıyorum ve vram ayarlarında 12 gb a kadar var (8 de olabilir tam hatırlamıyorum)
16GB'a kadar ayarlayabiliyorsunuz ancak otomatik ayarda belleğinizin yarısını alacak şekilde ayarlanmıyor anakart üreticileri tarafından, daha ılımlı bir miktar kullanıyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Dostum işlemci sayısı sanal çekirdeklerin sayısını belirler ve söylediğin gibi 3 seçilmesi durumunda işlemci 2 core 3 thread olarak çalışır. Sorunu çözecek olsa bile anlamsız bir çözüm olurdu ki işlemci sayısıyla alakalı bir durum olmadığı bariz.

Arkadaşlar Gigabyte anakartlarda APU bir işlemci takmadığınız sürece orada Integrated Graphics ayarı gözükmez. Ayrıca APU ile alakalı olsaydı belleğin 8GB azalmasının mümkün olmadığını, en fazla 13-14gb kullanılabilir yazması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla durum APU ile alakalı değil.
bilgin dahilinde sebebi ne o zaman ?

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Hocam işlemci soğutucusunu çok sıktıysanız biraz gevşetir misiniz? Ne alaka demeden önce bir deneyin. :D

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Bir hata olduğu ve BIOS güncellenirse çözülebileceği konusunda size katılıyorum ancak APU bir işlemci takıp otomatik ayarda tutsaydık bile 16GB bulunan belleğin 8GB'lık kısmını donanıma ayırmazdı.

16GB'a kadar ayarlayabiliyorsunuz ancak otomatik ayarda belleğinizin yarısını alacak şekilde ayarlanmıyor anakart üreticileri tarafından, daha ılımlı bir miktar kullanıyor.
çözüm olarak ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam işlemci soğutucusunu çok sıktıysanız biraz gevşetir misiniz? Ne alaka demeden önce bir deneyin. :D
gerçekten işe yararsa helal la sana

bunu sorduysan denedin dimi :LOL:

• Beğen

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,978
İsim
Emre
Discord
necromancerr

cidden rahat bir uyku uyumak istiyorum inşallah çözülür, artık inat meselesi oldu, monitörü kırmak üzereydim hanım tuttu :D
Hocam windows bellek tanılama yapmayı denedinizmi ben öyle çözmüştüm kendim bu görüp kullanamama sorununu

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Hocam windows bellek tanılama yapmayı denedinizmi ben öyle çözmüştüm kendim bu görüp kullanamama sorununu
şuan
şuan bellek tanılamayı yapıyorum, biter bitmez deneyeceğim

bellekt tanılama tamamlandı, sorun yok görünüyor. vidalarıda gevşettim değişein hiçbirşey yok hala ben monitör yumruklamaya daha yakınım

Son düzenleme:

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
şuan

bellekt tanılama tamamlandı, sorun yok görünüyor. vidalarıda gevşettim değişein hiçbirşey yok hala ben monitör yumruklamaya daha yakınım
Soğutucuyu çıkarın işlemciyi yerinden kaldırın tamamen ve tekrar takın. Soğutucuyu hafif sıkın.

şuan

Aman deyim elindekinden de olursun yapma bak dolar 20'yi geçmiş zor alınır bu saatten sonra bilgisayar.

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Soğutucuyu çıkarın işlemciyi yerinden kaldırın tamamen ve tekrar takın. Soğutucuyu hafif sıkın.

Aman deyim elindekinden de olursun yapma bak dolar 20'yi geçmiş zor alınır bu saatten sonra bilgisayar.
Gerçekten işe yararmı ?

şuan

aman yayıncı adamsın yapma :LOL:

• Beğen

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Gerçekten işe yararmı ?

aman yayıncı adamsın yapma :LOL:
Yarayabilir. Soğutucu çok sıkılınca pinler kayıp işlemcinin pin yuvalarına değmebiliyor. Bu da iletişimi engellediği için tüm RAMleri göremeyebiliyor işlemci.

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Yarayabilir. Soğutucu çok sıkılınca pinler kayıp işlemcinin pin yuvalarına değmebiliyor. Bu da iletişimi engellediği için tüm RAMleri göremeyebiliyor işlemci.
hiçbir şekilde işe yaramadı ne yazık ki...

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD

TahinPekmez

80+ Silver
Termal macun işlemci pinlerinin arasına girdiyse olabilir. iyice temizledin mi