Neler Yeni

Kaliteli fan önerisi

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,703
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Önerebileceğiniz kaliteli molex fan var mıdır yada 4pin çoğaltıcı önerisi ile 4pin güzel fan önerisi de olur kasanın önüne koyacağım hava akışını onlar etkileyecek.

(ışıqlı mıŞıQlı olursa benim için daha iyi olur)

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Muhammet TAN
Eğer ön taraf 120mm fan destekliyorsa;

veya

Sırf ARGB olsun istediğin için önerdim. Eğer 140mm fan desteği varsa ona göre daha iyi yardımcı oluruz.

Şu fan çoklayıcı ile anakarta bağlayabilirsin bu fanları.

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,703
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer ön taraf 120mm fan destekliyorsa;

veya

Sırf ARGB olsun istediğin için önerdim. Eğer 140mm fan desteği varsa ona göre daha iyi yardımcı oluruz.

Şu fan çoklayıcı ile anakarta bağlayabilirsin bu fanları.

Anakarttaki 4pin e takarsam sorunsuz kullanma şansım varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Muhammet TAN
Anakarttaki 4pin e takarsam sorunsuz kullanma şansım varmı
Tabii. Ben daha geçen hafta aldım kasaya 3 fan. Öndeki ikisini bu attığım çoklayıcıyla tek 4 pine bağladım. Bunun da çalışma şekli şöyle:

İki fan da 4 pin PWM özellikli. Attığım fan çoklayıcının tekli tarafı anakarta takılıyor, diğer üçünden birisi 4 pinli, diğer ikisi 3 pinli.

Sen aldığın fanlardan birini üçlü taraftaki 4 pinliye bağlıyorsun. Diğerini de 3 pinli olanlardan birine bağlıyorsun. Böylece anakartın BIOS'undan tek kontrolle iki fanı birden kontrol etmiş oluyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii anakartında ARGB bağlantı yeri de olması gerekiyor. Bu attığım çoklayıcıda ARGB çoklayıcı kısmı yok. ARGB konusunda tam emin değilim, ben renksiz olanı almıştım.

WhatsApp Image 2024-01-12 at 21.25.48.jpeg

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,703
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Tabii. Ben daha geçen hafta aldım kasaya 3 fan. Öndeki ikisini bu attığım çoklayıcıyla tek 4 pine bağladım. Bunun da çalışma şekli şöyle:

İki fan da 4 pin PWM özellikli. Attığım fan çoklayıcının tekli tarafı anakarta takılıyor, diğer üçünden birisi 4 pinli, diğer ikisi 3 pinli.

Sen aldığın fanlardan birini üçlü taraftaki 4 pinliye bağlıyorsun. Diğerini de 3 pinli olanlardan birine bağlıyorsun. Böylece anakartın BIOS'undan tek kontrolle iki fanı birden kontrol etmiş oluyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii anakartında ARGB bağlantı yeri de olması gerekiyor. Bu attığım çoklayıcıda ARGB çoklayıcı kısmı yok. ARGB konusunda tam emin değilim, ben renksiz olanı almıştım.

Alıntıyı görüntüle
RGB bağımlılğım yok hocam benim. sadece benim attığım fotodaki Gibi ışıklı olsun yeter, tek renk yeterli

Ekler

• IMG_20240117_091415.jpg
    IMG_20240117_091415.jpg
    1.4 MB · Hit: 19

Muddi

80+
Önerebileceğiniz kaliteli molex fan var mıdır yada 4pin çoğaltıcı önerisi ile 4pin güzel fan önerisi de olur kasanın önüne koyacağım hava akışını onlar etkileyecek.

(ışıqlı mıŞıQlı olursa benim için daha iyi olur)
Amazondaki yüksek satış oranı ve malzeme kalitesinde baya iyi oldukları için bu ürünü tavsiye edebilirim. Ama 4 pin pmw ve 3 pin argb bu ürün. Düşünürsen diye atım dedim. https://www.hepsiburada.com/asiahor...agaza=demirtekno52&url_src=and-product-detail

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,703
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR