Neler Yeni

Kardeşim 1.sınıf fakat bir şey bilmiyor nasıl öğretebilirim?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dostlar selamlar ,

Kardeşim bu sene 1.sınıfa başladı ve ilk dönem bitti. Ben pek üstüne düşemedim sınavlardır , derslerdir... O ara annem ve babam ellerinden geldiğince öğretmeye çalışmıyorlar fakat bir yararı olmamış.
Şu anda alfabeyi öğretmeye çalışıyorum fakat hiçbir harfi dahil bilmiyor. Alfabeyi sayamıyor. Bu konuda ne yapmalıyım nolur bir yol gösterin bana.
Yazma konusunda da sıkıntımız var. Şunu yaz dediğimde yazamıyor. D harfi diyorum yazamıyor. Sanırsam harfleri bilmiyor. Sürekli benden yardım bekliyor.
En ufak yazıyı bile okuyamıyor. Genellikle ezberlemeye çalışıyor.
Bir yol gösterin bana gözünüzü seveyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üzgün atmak yerine lütfen yol gösterin.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Hocam okula gitmedi mi kardeşiniz?(online)
Benim annem sınıf öğretmeni ogrencileri okumayı yazmayı söktüler.

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,108
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
Dostlar selamlar ,

Kardeşim bu sene 1.sınıfa başladı ve ilk dönem bitti. Ben pek üstüne düşemedim sınavlardır , derslerdir... O ara annem ve babam ellerinden geldiğince öğretmeye çalışmıyorlar fakat bir yararı olmamış.
Şu anda alfabeyi öğretmeye çalışıyorum fakat hiçbir harfi dahil bilmiyor. Alfabeyi sayamıyor. Bu konuda ne yapmalıyım nolur bir yol gösterin bana.
Yazma konusunda da sıkıntımız var. Şunu yaz dediğimde yazamıyor. D harfi diyorum yazamıyor. Sanırsam harfleri bilmiyor. Sürekli benden yardım bekliyor.
Benim kız kardeşim 2.sınıfa gidiyor ve her gün kitap okuyor ilk işi kitap okumaya başlamak olsun yazı konusunda ezber yapmak yerine her harfi 1 sayfa boyunca yazsın yavaş yavaş faydası olmaya başlar benim yerime öp kardeşini. :D

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
İlk önce alfabeyi öğretin sonra el el ele ali ile lale gibi cümleler okutturun.

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Dostlar selamlar ,

Yapabilecegin en iyi şey eba nin 1.sinif yayin tekrarlarını annen veya babanla izletmek ondan sonra da yt den 1. Sınıf videoları izletmek.
Birde bunları beraber yaparsanız başarılı olursunuz
Umarim kısa zamanda okuma yazma öğrenebilir

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
her gün 4-5 harfi detaylıca öğret yavaş yavaş öğrensin bir anda hepsini öğrenirse kafası karışabilir.
youtubedaki videolardan destek alabilirsin eğlenerek öğrenmesi daha kolay olabilir.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Benim kız kardeşim 2.sınıfa gidiyor ve her gün kitap okuyor ilk işi kitap okumaya başlamak olsun yazı konusunda ezber yapmak yerine her harfi 1 sayfa boyunca yazsın yavaş yavaş faydası olmaya başlar benim yerime öp kardeşini. :D
Öperim merak etme.
Her şeye ufluyor pufluyor.
Bende aynısını dedim annemlere olmaz dediler.
Anlamadım gitti.
Fikrin için teşekkür ederim.

her gün 4-5 harfi detaylıca öğret yavaş yavaş öğrensin bir anda hepsini öğrenirse kafası karışabilir.
youtubedaki videolardan destek alabilirsin eğlenerek öğrenmesi daha kolay olabilir.
Yapabilecegin en iyi şey eba nin 1.sinif yayin tekrarlarını annen veya babanla izletmek ondan sonra da yt den 1. Sınıf videoları izletmek.
Birde bunları beraber yaparsanız başarılı olursunuz
Umarim kısa zamanda okuma yazma öğrenebilir
İlk önce alfabeyi öğretin sonra el el ele ali ile lale gibi cümleler okutturun.
Fikirleriniz için teşekkür ederim.
Değerlendireceğim.

Son düzenleme:

LongKey

80+
Dostlar selamlar ,

Sürekli pratik yaptırın, ona özel kitaplar yapraklar onu alamıyorsanız dahi internetten çıkarabilirsiniz. Teyzem küçük kuzenime öyle öğretti.

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,108
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
Öperim merak etme.
Her şeye ufluyor pufluyor.
Bende aynısını dedim annemlere olmaz dediler.
Anlamadım gitti.
Fikrim için teşekkür ederim.
Üflemesini bir sebepi vardır o da derslerde sıkılıyordur öğretmen kaynaklı bir durum tabi dersler hiç eğlenceli olmaz zoom üzerinde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,157
Üyeler
155,527
Son üye
hoojdonk1905
Top Bottom