Neler Yeni

Kardeşim Matematik de İyi Türkçe de Kötü

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
Merhaba ben lgsde %1lik bir başarı yaşamıştım aynı okulda kardeşimde okuyunca herkes çok büyük beklentiye girdi kardeşim diye ama herkes tembel demeye başladı bende öyle sanıyordum. Biraz kendim özel ders gibi matematik anlattım ve fark ettim ki çocuk matematik dahisi haberi olmadan en zor 8. sınıf kitaplarının en zor sorularını lgs tarzı sorularını çözdürüyorum ve benim anlattığım her şeyi çözebiliyor. Ve neredeyse 1 saatte 4 ünite anlattım işin çözemediğim yanı çok daha basit soru da olsa soru uzayınca az hikaye eklenince çocuk yapmam demeye başlıyor çözemiyor. Ama aynı soruyu önüne işlem olarak verirsem bune çok kolay diyor. Diyebilirsinizki ne var zaten mesele anlamak oda anlamıyor diyebilirsiniz ama öyle değil daha önce harçlık için 8. sınıf çocuklara özel ders ve koçluk vermiştim arasında en başarılı olanlar ve fen lisesi kazananlar bile bu kadar iyi matematik yapamıyordu yada yapması için çok uğraştım ama kardeşim de hiç beklemediğim bir matematik zekası var. Bunu nasıl çözebilirim kitap okumuyor sevmiyor okuması da kötü. Kitap okutmaya başladım ve ben soruları çözerken izletiyorum nasıl uzun soru anlaşılır diye. Başka ne yapabilirim. (Ailemin durumu kötü ve çocuğu küçük gördükleri için kitap almıyorlar yazılım bildiğimden sitelerin datasından kitapları z kitap olarak çalıyorum oradan çözdürüyorum yasak değilse nette bulunmayan z kitapların data klasörünü paylaşabilirim)

Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Tarık Emir
Kitap okumaya teşvik etmen lazım matematiği iyiyse bile türkçe çok önemli ona sevdiği ödüller koyabilirsin veya bir rehber hocasıyla konuş o daha iyi tavsiyeler verir

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,021
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Merhaba ben lgsde %1lik bir başarı yaşamıştım aynı okulda kardeşimde okuyunca herkes çok büyük beklentiye girdi kardeşim diye ama herkes tembel demeye başladı bende öyle sanıyordum. Biraz kendim özel ders gibi matematik anlattım ve fark ettim ki çocuk matematik dahisi haberi olmadan en zor 8. sınıf kitaplarının en zor sorularını lgs tarzı sorularını çözdürüyorum ve benim anlattığım her şeyi çözebiliyor. Ve neredeyse 1 saatte 4 ünite anlattım işin çözemediğim yanı çok daha basit soru da olsa soru uzayınca az hikaye eklenince çocuk yapmam demeye başlıyor çözemiyor. Ama aynı soruyu önüne işlem olarak verirsem bune çok kolay diyor. Diyebilirsinizki ne var zaten mesele anlamak oda anlamıyor diyebilirsiniz ama öyle değil daha önce harçlık için 8. sınıf çocuklara özel ders ve koçluk vermiştim arasında en başarılı olanlar ve fen lisesi kazananlar bile bu kadar iyi matematik yapamıyordu yada yapması için çok uğraştım ama kardeşim de hiç beklemediğim bir matematik zekası var. Bunu nasıl çözebilirim kitap okumuyor sevmiyor okuması da kötü. Kitap okutmaya başladım ve ben soruları çözerken izletiyorum nasıl uzun soru anlaşılır diye. Başka ne yapabilirim. (Ailemin durumu kötü ve çocuğu küçük gördükleri için kitap almıyorlar yazılım bildiğimden sitelerin datasından kitapları z kitap olarak çalıyorum oradan çözdürüyorum yasak değilse nette bulunmayan z kitapların data klasörünü paylaşabilirim)
Merhaba hocam, öncelikle sizi ve kardeşinizi tebrik ederim, klasik çözüm olarak kitap okutmanız gerekiyor ki siz sevmediğini belirtmiştiniz, bu konuda çok fazla bir seçenek yok ilgili olduğu bir şeyle alakalı bir kitap okumasını isteyin bu belki işe yarayabilir üstteki arkadaşın dediği gibi rehber hocasıyla görüşmek de bir seçenek fakat ödüllendirme sistemine pek katılmıyorum tabi elbette denenebilir türkçe ile ilgili pek bir çözüm yöntemi yok maalesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk
Lgs dönemini yarılamışız zaten eğer cidden kendisi de senin gibi yüzde 1 ve altı istiyorsa şu an zaten hayvan gibi çalışması gerekiyor.Lgs ye bu kadar az kalmışken sıfırdan kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışmak gibi bir hataya düşme bence.Normal ders çalışma rutininize 30-40 soru kaliteli paragraf sorusu ekleyin.Zamanı kalıyorsa sevdiği bir kitabı yatmadan önce okuyabilir.

Raichu93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Atakan AKKUŞ
İlgilendiği Kategoriler
Age of Empires 1-2-3-4 ve Age of Mytholgy serileri.
Instagram
legendeliteteacher05
Sevdiği alanlarla ilgili kitap okuması onun yararına olur öbür türlü hiç okumaz az da olsa okumaya çalışsın zaten binlerce sayfa zorla kitap oku diyemez kimse ona onun yaşında biz sokaktaydık devir değişti teknolojinin gelişmesiyle .

Rulep

80+ Gold
z kitap falan iş değil hocam kütüphaneler ne güne duruyor

Rulep

80+ Gold

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
Makara yapıyorum ya. Tebrik ederim bu arada
tebrik edilecek bir şey yok ben başarı olarak görmüyorum enayi gibi çalışıyoruz başka işe bu kadar uğraşsak ilerdeki maaşımızın 2 katını alırız artık okumak başarı değil zaten üniler çöp okullar torpil dolu bana göre benim gibi ders çalışıp bunu yapmak başarı değil asıl başarı küçük yaşında sanayiye verilip o yaşında hayatın gerçek yüzünü görüp savaşan çocuklarınki başarıdır

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
Kanka sanki senin de Türkçe iyi değil pek
ben anladım sayısal uğraşanların çoğu türkçesi iyi olmuyor arada benimde cümleler kayıyor birbirine giriyor bazen arkadaşlarımda sohbet ederken bi konuyu konuştuğum esnade cümleyi bitirmeden hemen başka bir konu üzerinde konuşmaya başlıyorum bi * anlaşılmıyor dediğimden xD

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,127
Üyeler
156,436
Son üye
erkninja
Top Bottom