Neler Yeni

Kasa çalışıyor ekranda görüntü yok

UnicornX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kutay Uysal
Son 2 gündür ekran kendi kendine kapanıyor ve klavye farenin de ışığını kesiyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Bundan önce hiçbir sıkıntı yoktu sadece Steam da güncelleme yaparken hasarlı disk hatası aldım onda da HD Tune yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Crackli bir oyun indirdikten sonra oldu oyuna girip çerçevesiz tam ekranı sadece tam ekran yaptıktan sonra ekranın görüntüsü bozuldu ve her şey birbirine girdi. Oyundan çıkıp bir daha girmeye çalıştığımda ise ekran kartım Windows temel görüntü sürücüsü olarak gözüküyordu. Güncel sürücü kurdum AMD sitesinden fakat bir açılıyor sorunsuz devam ediyor bir kendiliğinden oyunlara girince kapatıyor kartı söküp bir daha taktım RAM'leri söktüm taktım anakarttaki yanlış bilmiyorsam BIOS pilini söküp taktım ama bir türlü çözümü bulamadım yardımcı olabilecek var mı?
Aşağıdaki yeşil ekran sadece EA desktop uygulamasına girmeye çalışırken oldu ve diğeri ekran takıldıktan sonra geldi.
Şuan pcyi açtım kasa çalışıyor fakat ekran klavye farede tık yok.

Ekler

• IMG_20220422_035128.jpg
    IMG_20220422_035128.jpg
    2.5 MB · Hit: 32
  • IMG_20220422_033252.jpg
    IMG_20220422_033252.jpg
    2.6 MB · Hit: 33

şahin doğan

80+ Platinum
anakart 12v sorunu gibi duruyor. ışıklı kulaklık var ise kulaklığın çalışıp çalışmadığına bakabilir misin ?

UnicornX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kutay Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakart 12v sorunu gibi duruyor. ışıklı kulaklık var ise kulaklığın çalışıp çalışmadığına bakabilir misin ?
Fare ve klavyem de ışıklı ve onların ışığı gidiyordu normalde kulaklığımın ışığı kapalı kullanırdım şuan denedim ışığı yanıyor az önce ekran kartını söküp BIOS pilini 1 saate yakın sökülü tuttum açıldı PC fakat şuan oyuna tıklayıp salona gittiğimde ekran gitmişti ama klavye ve farenin ışıkları hala yanıyor kasa da tam tıkır çalışıyor :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fare ve klavyem de ışıklı ve onların ışığı gidiyordu normalde kulaklığımın ışığı kapalı kullanırdım şuan denedim ışığı yanıyor az önce ekran kartını söküp BIOS pilini 1 saate yakın sökülü tuttum açıldı PC fakat şuan oyuna tıklayıp salona gittiğimde ekran gitmişti ama klavye ve farenin ışıkları hala yanıyor kasa da tam tıkır çalışıyor :(
Ayrıca yaklaşık 6 7 saat önce sorunsuz şekilde oyun oynayıp kapattım bilgisayarı fakat tekrar açmak istediğimde böyle oldu tekrardan.

Son düzenleme:

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ömer Aslan
Benim pc nin verdiği hataya benziyor. Ekran kararıyordu klavye mouse ışık yok kasa çalışıyordu. Servise yolladım hem ekran kartı tamir edildi hemde işlemci değişti.Bence senin sorununda tek çözümü budur

UnicornX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kutay Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ayrıca yaklaşık 6 7 saat önce sorunsuz şekilde oyun oynayıp kapattım bilgisayarı fakat tekrar açmak istediğimde böyle oldu tekrardan.
Şimdi ise BF1 de bir el attım ana menüye döndüm ve kasadan ses geldi PC kendini yeniden başlattı ayrıca seste gitti...

Benim pc nin verdiği hataya benziyor. Ekran kararıyordu klavye mouse ışık yok kasa çalışıyordu. Servise yolladım hem ekran kartı tamir edildi hemde işlemci değişti.Bence senin sorununda tek çözümü budur
Kral bunun garantisi yok ben bunu kendim topladım yani birleşik sistem değil 2 3 senedir sorunsuz çalışıyor.

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ömer Aslan
Şimdi ise BF1 de bir el attım ana menüye döndüm ve kasadan ses geldi PC kendini yeniden başlattı ayrıca seste gitti...

Kral bunun garantisi yok ben bunu kendim topladım yani birleşik sistem değil 2 3 senedir sorunsuz çalışıyor.
Ben tamirsiz çözemedim. Senin olayda bana çok benziyor bilgilendirmek istedim. Umarım çözersin

Top Bottom