Neler Yeni

Kasa fan akisi nasıl olmali?

demirspor

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
.
Arkadaşlar kasamin onu kapalı.Elimde 3 tane 12 cm lik fan var.1 arka egzoz ve üsttede 2 fan yuvası var.Peki üste takacağım fanlar içeri mı üflemeli yoksa dışarı mı?

Soube

80+
Üste takacağın fanlar dışarı, öne takacakların içeri üflemeli. Önde hava alacak yer yoksa, üste takman daha mantıklı olur. Böylece egzoz fan görevi görerek ısınıp yükselen havayı dışarı atar.

demirspor

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üste takacağın fanlar dışarı, öne takacakların içeri üflemeli. Önde hava alacak yer yoksa, üste takman daha mantıklı olur. Böylece egzoz fan görevi görerek ısınıp yükselen havayı dışarı atar.
Şey diyeceğim,peki üstteki 2 fan içeri uflese,arka egzoz fan da dışarı uflese olur mu?Önü kapalı çünkü de.

Jroxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Ömer Kılıç
Öne takmanda fayda var ama cam panelse ikisini de üste tak.

Soube

80+
Şey diyeceğim,peki üstteki 2 fan içeri uflese,arka egzoz fan da dışarı uflese olur mu?Önü kapalı çünkü de.
Üstteki fanların içeri üflemesi sıcaklıklara fazla etki etmez, üst tarafa takılan fanlar egzoz fanı görevi görmeli. Dene istersen fakat sıcaklıklara bir etkisi olmaz diye düşünüyorum.

demirspor

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstteki fanların içeri üflemesi sıcaklıklara fazla etki etmez, üst tarafa takılan fanlar egzoz fanı görevi görmeli. Dene istersen fakat sıcaklıklara bir etkisi olmaz diye düşünüyorum.
Temiz hava içeri verir diye düşündüm,bi deneyeyim olmazsa dediginiz gibi yapar dışarı üfletirim.

Top Bottom