Neler Yeni

Kasa fanları nereye takılır

doqixd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Doğukan Mercan
Asus M5A78L-M LX3 anakartım var bilgisayarımda şuan 2 adet harici fan var (işlemci fanı hariç ) 1 tanesi egzoz diğeri de önde 1 tarafta olan 1 tane fan yakın zamanda bu fanlara takviye yapacağım kasanın ön tarafında 2 fan yeri var biri şuan kullanımda yani ön tarafa bir tane üst tarafa 2 tane yeri bulunuyor zaten kasa kapağında ise yine 2 adet fan yeri var buralara fan taktığım zaman bağlantılarını nasıl yapacağım hangi kabloyu takacağım ve ayrıca yakın zamanda ışıklı bir işlemci fanı alacağım bunu aldığım zaman ek bir güç girişi yapıyor muyuz ?

Samet99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Samet Teke
Hava akışına uyacak şekilde takta yeri napabilirsin bilmem

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Çizerek anlatsan daha kolay anlardım reis.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Arda Ağdemir
Asus M5A78L-M LX3 anakartım var bilgisayarımda şuan 2 adet harici fan var (işlemci fanı hariç ) 1 tanesi egzoz diğeri de önde 1 tarafta olan 1 tane fan yakın zamanda bu fanlara takviye yapacağım kasanın ön tarafında 2 fan yeri var biri şuan kullanımda yani ön tarafa bir tane üst tarafa 2 tane yeri bulunuyor zaten kasa kapağında ise yine 2 adet fan yeri var buralara fan taktığım zaman bağlantılarını nasıl yapacağım hangi kabloyu takacağım ve ayrıca yakın zamanda ışıklı bir işlemci fanı alacağım bunu aldığım zaman ek bir güç girişi yapıyor muyuz ?
Hocam anakartında bulunan sys_fan1,2,3,4 gibi soketlere bağlantısını yapacaksın. 4 pinli soketlere takacaksın yani. Anakartın pinlerinn üzerinde neyin ne olduğu yazar dikkatlice bak. Eğer rgb desteğin var iste bazı psu ların rgb fanlar için soketleri olur onlarada takabilir gücü direk psu dan alabilirsin. Ama fark etmez anakartada taksan işini görür.

tns1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oğuz
Anakartında 1 adet kasa fan 1 adet cpu fan bağlantısı var. Diğer fanlarını direkt olarak psu ya bağlayacaksın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,963
Üyeler
138,452
Son üye
szaszy
Top Bottom